2050 Yılında Hayatımızda Olmayacaklar

43
8451

2050 YILINDA HAYATIMIZDA – 2050 yılında bugün ulaşım noktasında bize büyük kolaylık sağlayan arabalar olmayacak. Arabaların yerini uçan otolar alacak. Ancak özel bir sistem sayesinde hava trafiği diye bir sorun olmayacak. Bütün şehirlerarası seyahatler özel uçaklarla yapılacak.

• 2050 yılında hayatımızda para olmayacak. Onun yerine insanlar artık özel şifrelerle yada parmak izi okutarak alışveriş yapacaklar.

• İnsanların yaşlanma gibi bir sorunu olmayacak. Kozmetikte meydana gelen gelişmelerle insanlar, artık estetik ameliyatı olmadan genç görünebilecekler.

• Petrolle çalışan araçlar olmayacak. Onların yerini güneş enerjisiyle çalışan araçlar alacak.

• Kaybolmak gibi bir sorun olmayacak. Onun yerine GPS’ler olacak. Böylelikle kimse kimseye yol sormak durumunda kalmayacak.

2050 Yılında Hayatımızda Olmayacaklar• Şirketlerin Müşteri hizmetleri departmanında çalışan insanlar olmayacak. Onun yerine sorulan bütün soruları cevaplayacak bilgisayar sistemleri olacak.

• Gözlük yada körlük gibi bir hastalık olmayacak. Yapay gözler sayesinde herkes her şeyi görebilecek.

• Şuanda kullanılan araçlar olmayacak. Işınlanma yani teleportasyon ulaşım aracımız olacak. Bu sayede dünya üzerindeki hava, kara ve deniz ulaşımında ciddi boyutlarda rahatlamalar olacak.

• 2050 yılında bilgisayarlar olmayacak. Görsel bilgisayar kullanımı tarihe karışarak bilgisayarlara tamamen aklımız ile komut gönderebileceğiz, Örneğin aklınızdan geçen fotoğrafları, dökümanları otomatik olarak bilgisayarda aratabileceğiz.

• Dünyada bilgisayar bilen kişi sayısından ziyade yazılım geliştiren kişi sayısı çoğalacak, ev hanımları dahi evde kullanacakları robotların yazılımlarını geliştirebilecekler.

2050 Yılında Hayatımızda Olmayacaklar• 2050 yılında cep telefonları olmayacak. İletişim hayatımızda çok basit bir yer kaplayarak cep telefonları ciddi boyutlarda küçülecek ve yerini gözle görülmesi oldukça zor olan mikro çiplere bırakacak, yani kulak arkası dinleme, retina üstü görme ve çene altı mikrofonlar ile iletişim en üst düzeylere erişecek.

• TV izlemek artık ev, işyeri veya kapalı mekanlarda olmaktan çıkarak sadece mini bir kumanda ile istenilen heryerde boyutu ayarlanabilir bir beyaz perde şeklinde izlenebilecek.

• 2050 yılında iş yerlerinde çalışan insanlar olmayacak. İşyerleri, ofisler, fabrikalar v.b. yerlerde insan gücü azalarak yerini yapay zeka yazılımı ile çalışan gelişmiş ve pratik düşünebilen robotlara bırakacak.

2050 Yılında Hayatımızda Olmayacaklar• Bir çok elektronik cihaz insan kontrolünden çıkarak kendi aklı ve zekasıyla hareket ederek insanoğlunun uzun süreçler içinde yapabildiği bir çok şeyi kısa sürelerde yapabilecek.

• 2050 yılında anahtarlar olmayacak. İnsanlar artık ev veya ofislerinin kapılarını açarken, ev sahibini tanıyan elektronik cihazlar aracılığıyla tek bir hareketle kapılarını açabileceklerdir.

• 2050 yılında buzulların erimesiyle kutup ayıları yok olacak.

Bunlar birer öngörüdür.

43 YORUMLAR

 1. yahu öyle diyorsunuzda bütün işi robotlar yapacak peki insanlar ne iş yaparak para kazanacak robot alıp satarak bu işler yürümez.. yada insanların hepsi ölür dünya robotlara kalır onlarda güneş enerjisi ile yaşar gider

 2. 2050 yılında insanlık die bişey kalmıcak NEREYE GİDİOOOOO SONUMUZ .. . . . . . 🙁

 3. Peki bunlar olunca neler olacak? İnsanlar işsiz kalacak. Bana göre israf artacak üstüne açlık daha da fazla olacak. Ayrıca 2050 yılında güneş enerjisi yanında hidrojen enerjisi kullanılabilir. Bu güneş enerjisinden daha iyi olacak. Eğer ki zaten doğamız hala o gün küresel ısınma benzeri nedenlerden yok olmazsa elbette o gün belki bunlar gerçekleşebilir…

 4. Bana su dünyanın 1 gun daha hayatta kalabileceğine dair bir senetiniz var ni ? yok olsa bile bazı yazılanlar olması gıbı bir ihtimal olmayacak.:) ama yinede iyi hayal ürünü eheheh

 5. 2050 de kimse kalmayacak herkes ölecek daha neyin ön yargısını yapıyonuzkı 2050 de canlı denen bır sey bıle olmayacak

 6. 2050 de 48 yaşında oluyorum.ama ben kutup ayılarını çok severim onlar yok olursa ne yaparım.bence dünyamız böyle kalsa çok iyi olur.atatürk ün türkiyesi kalsın o olmasa biz şu an olmazdık.onun güzelim türkiyesini bozmuş oluyoruz….

 7. eger dediklerin bukadar gelişirse ki sanmıyorum bunlardan 20 veya 30 yılsonra robotlar herşeyi ele alıp insan hayatınıda sonlandırabilicek bir gücce sahip olabilirler ama gerçegini allah c.c bilir bunu yazdıktan 10 saniye sonra bile kıyamet kopabilir.

 8. pardonda o zamana çıkamızı km blir kıyamet o zmna kalrmı sanıosnz onu ancak ALLAH bilir 😀

 9. ben de ayşeye katılıyom aynen onlar olana kadar biz yaşlanacaz vec 75 yaşına geleceğiz ve allah korusun belki de ölürüz nerden bğililelim bu şeyler gelişeceğini kimse bilmiyorrr ve yalanla atıyorlar bu şeyleri
  ;,,-

 10. bunlar olabilir tekmoloji yapabilir ama yeni bilgeseyarları aklımızdan geçenşeyle yönetemeyiz ama hepsi olsada iyi olur ama biz yaşlanırız bizim torunlarımız çocuklarımız bunlarrı kulanabilir asdafsda:D

 11. Bence bunların hiçbiri gerçeklesmez yanı ınsanlar olumsuz olacak dıe bıse yok onu ancak allah bılır -_-

 12. guzel bi paylasim olmus …bence robotlar sadece bi is icin yapilmis olmalari lazim yoksa insanlar lazim degil yani robotlar istedigini yapar…

 13. 2050 yılında insan olmayacak, uzaylılar çoktan dünyayı istila etmiş olacak 🙂
  abicim bunları 2500 desen olurdu da şimdi 2050 yarın gibi bişey.. öngöründe zaman sapması var kalibre edilmesi lazım…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here