AKINSOFT 11.BONUS DÖNEMİ ÖDÜL TAKDİM VE TEMEL ATMA TÖRENİ (TEMEL ATMA TÖRENİ)

0
2508

akinsoft_11_bonus_temel_atma_temel_atma_toreni_2Birçok medeniyetin izlerini taşıyan, sayısız tarih, kültür ve doğal zenginliklere sahip olan Konya’da gerçekleşen organizasyon, 20 yıl önce belirlenmiş 2015 vizyonu olan İnsansı Robot Fabrikaları temel atma töreniyle başladı. Temel Atma Törenine katılan AKINSOFT Çözüm Ortakları, Türkiye’de bir ilk olan İnsansı Robot Fabrikalarının temel atma töreninde yer alarak tarihi bir ana şahitlik etmiş oldu. Temel Atma Töreninde kısa bir konuşma yapan AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Bilgisayar Yüksek Mühendisi Dr. Özgür AKIN, “AKINSOFT’un, 2010 vizyonu robotik teknolojiler alanında Ar-Ge faaliyetleri başlatmaktı. Biz bunu 1 yıl önceden tamamlayarak 2009 yılında çalışmalarımızı başlattık ve 2011 yılında Türkiye’nin ilk insansı robot’u AKINCI-1’i tanıttık. Ardından, şeker pancarı ekiminde verimi %95’lere çıkaran PNCR-1 ve PNCR-2’yi tamamladık. Devamında 2013 yılında Türkiye’nin ilk insansı mobil robotu olan AKINCI-2’yi, 2015’te ise AKINCI-3’ü (AKINOID) sizlerle paylaştık. Bu çalışmalarımız yerel, ulusal ve uluslararası medyada geniş yer buldu.
AKINSOFT, bu çalışmalarını yürütürken hiçbir sermaye desteği almamadan kendi öz sermayesiyle geliştirmiştir. Bu çalışmalarının en yenisi akinsoft_11_bonus_temel_atma_temel_atma_toreni_1Türkiye’nin ilk Robot Garsonu ADA, Cadde Meram Kafe ve Robotik Uygulama Merkezi’nde hizmet vermeye başladı. Son olarak, ADA ve AKINCI robotlarından esinlenerek Robot Hostes Ada’yı tamamladık. Robot Hostes Ada, çok yakında havalimanlarında, otogarlarda broşür dağıtırken, avmlerde, marketlerde ürün tanıtırken göreceğiz.
AKINSOFT, bir vizyon şirketidir ve 20 yıl önce belirlediği hedeflerini tek tek yerine getirmiştir. Şimdi de 2015 vizyonumuz olan İnsansı Robot Fabrikalarımızın temelini atmak için bir araya geldik. 2015 vizyonu bizim için bir kilometre taşı ve bizleri daha büyük sorumluluklara götürecek bir istasyondur. Gelecek nesillerin teknoloji ile yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedefleyerek çıktığımız bu yolda, çok büyük adımlar attığımızın göstergesi olan İnsansı Robot Fabrikalarımız hayırlı uğurlu olsun.” dedi. AKINSOFT’un kuruluşunda belirlediği tüm vizyonlarını gerçekleştirdiğine değinen AKIN, “1995 yılında
28 yıllık vizyonlarımızı belirlerken 2023 vizyonumuzu açıklamayıp; 2015 vizyonumuzu gerçekleştirdiğimiz gün yani bugün açıklayacağımızı belirttik.
Şimdi sizlerin huzurunda 2023 Vizyonumuz açıklamak istiyorum. 2023 vizyonumuz Uzay Teknolojileri alanında Ar-Ge çalışmaları başlatmak ve AKINSOFT Yüksek Teknoloji Üniversitesi kurmaktır.
Yüksek teknoloji alanındaki çalışmalarımız, öncelikli olarak bulunduğumuz coğrafyada yaşayan insanların kalkınmasını sağlayacak sonra da insanlığa değer götürecek niteliktedir.” dedi. Törene Ankara Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Vehbi KONARILI, Konya Selçuklu Kaymakamı Sabit KAYA, Türkiye Bilişim Derneği Başkanı İlker TABAK, Konya Bilişim Derneği Başkanı Ahmet ÖZTÜRK ile çok sayıda davetli katıldı.

akinsoft_11_bonus_temel_atma_temel_atma_toreni_3
akinsoft_11_bonus_temel_atma_temel_atma_toreni_5 akinsoft_11_bonus_temel_atma_temel_atma_toreni_6 akinsoft_11_bonus_temel_atma_temel_atma_toreni_7 akinsoft_11_bonus_temel_atma_temel_atma_toreni_8 akinsoft_11_bonus_temel_atma_temel_atma_toreni_9

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here