AKINSOFT Genel Merkez AKINSOFT 18 Aralık 2017 (0) (3040)

Ütopyana Dokun! Rağmenlere Rağmen Başar!

 

Ütopya güzel bir dünya düşüdür. Ütopyanın karşı kıyısında var olan distopya ise, yaşamakta olduğumuz çağın çiğ gerçeklerinden yola çıkarak gelecek tasvirlerinde bulunan kötü kehanetler silsilesi.
Ben Dr. Özgür AKIN, AKINSOFT ve AKINROBOTICS Yönetim Kurulu Başkanı olarak; esaslı bir ütopya fabrikası / üreticisi olmanın haklı gururunu yaşadığımı belirtmek istiyorum. Hayata geçirdiğim ve geçirmek için takvimler belirlediğim tüm güzel düşlerimin dayanılmaz hafifliğinin verdiği esenliği her an duyumsamaya özen gösteriyorum. Çünkü benim varoluş gayem; rağmenlere rağmen başarmak! Nitekim şunu iyi biliyorum ki; yazılıp çizilen tüm distopyalara, kötücül kehanetlere rağmen ütopyama dokunmak için soluk mavi ışığın üzerindeyim. Heybemde yaşama, insanlara ve teknolojiye değer katmaya yetecek ölçüde umut, inanç ve azim muhafaza ediyorum. Bu doğrultuda; aynı inanç ve disiplinle benimle beraber tüm çetrefilli yolları arşınlamayı kendilerine temel görev bilmiş uzman bir ekip ve 28 ülkede 2000’i aşkın Çözüm Ortağı ağı ile projeler üretmeye devam ediyorum. “İnsana ve İnsanlığa Değer Verilmeyen Köşe Kalmasın!” mottosu ile yürüdüğüm bu yol üzerindeki her durağa hizmet götürmeye, Türkiye’yi ve dünyayı yüksek teknoloji taşları ile örmeye çalışıyorum.
Teknolojiyle olan bu serüvenim, Alice’in Harikalar Diyarına düşüşü gibi, babamın bana aldığı ilk bilgisayarımın başına çökmemle başladı. Devamı, eğitim hayatıma yön vermemle birlikte gelişti. Teknoloji maratonundaki ilk koşum, mesleki bilgilerimin ilk tohumlarını atmamın peşi sıra kiraladığım; mütevazı, güneş görmez bir dükkanda gerçekleşti. AKINSOFT firmasını 22 yıl önce, 12 Nisan 1995’te, 15 m²’lik bir ofiste, hard diski olmayan bir bilgisayarla kurdum. 28 yıllık vizyon planlaması oluşturduğum o ilk günlerde de; çekmecemdeki ön lisans diplomasına değil, bugün halen olduğu gibi, içimdeki inatçı, ütopyacıya güvenmiştim. Bu toy delikanlının, hayal kurmaktan öte planlar yaptığına ve bu planları bir bir hayata geçireceğine öncelikli olarak kendimi ikna ederek dört bir koldan işime sarılarak, sürekli olarak başta kendi zihin dünyamı güncelledim. Bunun yansıra bir ütopyanın peşi sıra gitmenin öncelikli ve en temel şartının; inancı daima diri tutmak, asla vazgeçmemek olduğunu aklımın en sağlam kıvrımlarına ulaşıncaya dek işledim.
Dolayısıyla benim ütopyamın kilometre taşları rağmenlerle birbirine kenetlendi. O gün bugündür; “Yapamazsın”, “Başaramazsın” yolunda duyduğum her cümleyi, başta Türkiye teknolojisini geliştirmek adına duymazdan geldim. Bunlar benim için; potansiyel gücü bırakın çıkarmayı, görmekten dahi endişeye kapılan, cesaret ve hayal etme yoksunu insanların kurduğu ziyan cümleler yığını olmaktan öteye asla geçemedi. Keza, bu sayede onca senenin sonunda AKINSOFT; Türkiye teknolojisine yön veren, dünya teknolojisi ile beraber yürüyen bir marka olarak, bilişim dünyasının öncü firmaları arasında rüştünü ispat etti. AKINSOFT’ un şirketleştiği 4 Aralık 1996 tarihinden bu yana, vizyon haritamızda yer tutan ve hayata geçmek için zamanı kovalayan her hedef, devasa rağmenler duvarını devirdi ve yüksek teknolojinin yolunu açtı. Hayata geçen her vizyon, duvarın ötesini görmem ve yılmadan çalışıp üretmem konusunda beni daha çok kamçıladı. Bu motivasyonla 2010 yılı vizyonlarımızdan olan; “Robotik Teknolojiler konusunda Ar-Ge çalışmalarını başlatmak ”, vizyonuna da 2009 yılı itibariyle başladık. Hiçbir sermaye desteği almadan, kendi öz sermayemizle, %100 yerli üretimimizle, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarıyla üretime hazırladığımız AKINROBOTICS insansı robot fabrikasının temellerini 2015 yılında attık. 04 Kasım 2017 tarihinde de, insansı robotların seri üretim alanı olarak tarih sayfalarında gururla yerini alacak olan; Dünyanın ilk insansı robot fabrikası AKINROBOTICS’ in resmi açılışını görkemli bir törenle gerçekleştirdik. Heyecanımızı, inancımıza ortak olanlarla bölüştük. Birlikte gururlandık. Tören esnasında, 22 yıldır robotların duruş pozisyonlarına değin tüm detaylarıyla düşlemiş olduğum ütopyamın gerçeğe dönüştüğünü gördüğüm an; büyülendim. Kendi iç dünyama çekildiğim o küçük andan, yaşanmakta olan ana güzel temenniler, başarı tebrikleri ile döndüm. Benim gerçek ütopyam; Dünyanın ilk insansı robot fabrikası AKINROBOTICS’in harcında sınır tanımaz bir hayal gücü sonsuz bir emek ve giderek büyüme, sağlamlaşma eğilimi gösteren uzman bir ekip var.
Ben ve ekibim 2023 vizyonumuz olan AKINSOFT Uzay Teknolojileri Ar-Ge Üssü ve AKINSOFT Yüksek Teknoloji Üniversitesini hayata geçirmek için varız. Yeryüzünü yüksek teknolojiyle yeniden dizayn etmek, insanlığa değer katmak ve hizmet sunmak için varız. Dünyanın resmini, durmadan güncellenen teknolojinin coşkun renklerine boyamak için varız… İşte tam da burada, “soluk mavi ışığın” üzerinde, teknolojinin atmosferini değiştirmek için varız. İnsanlık için, insanlığa hizmet için, gelecek için, sizler için varız!
Çünkü; İnsana Değer!

Benzer Yazılar