• Mayıs 16, 2009

AKINSOFT

AKINSOFT

Ne mutlu bizlere bugün 14 yaşındayız, adı duyulan, isminden bahsedilen, personelleri, 2000’i aşkın Çözüm Ortağı, milyonlarca müşterisi ile dev bir aileyiz. Oysa biz de küçüktük ama büyüdük, tohum ektik biçiyoruz, fidan diktik meyvesini yiyoruz ama bunları yaparken emek verdik, önemsedik, her şeyden ötesi insanlığa yararlı olmayı hedefledik ve dile kolay 14. yaşımızı doldurduk. Bu başarıyı, zirvede olmanın tadını ailemizle birlikte yakaladık. Öz geçmişimiz kaleme kolay alınan bir hikaye değil. Bu kuruluşun başından bu yana her anı heyecan, her anı gurur dolu, her anı iddialı yılları zaman zincirine ekledik. Dile kolay geride bırakılan 14 yıl ve dünyaya uzanmış bir firma…

İşte 14 yaşındaki firmanın kaleme alınabilen öz geçmişi:

Yazılım sektöründe faaliyet gösteren teknoloji devi AKINSOFT olarak, 12 Nisan 1995’te  kurulduk. Kurulduktan kısa bir süre sonra şirketleştik ve şirketleştiğimiz 4 Aralık 1996 tarihini   “Dünya Bilişimciler Günü” olarak dünyaya armağan ettik. Bu tarihten sonra hızla büyümeye başladık, profesyonel iş anlayışımız, genç, dinamik kadromuz, insanlığa verdiğimiz değer,  hedeflerimiz, inandığımız ilkelerden asla taviz vermeyen yapımız, dünya çapında yaptığımız çalışmalarla her platformda adımızdan sık sık bahsettirmeyi başardık.

Daha kurulduğumuz gün yaklaşık 30 yıllık vizyonlarımızı belirledik.

AKINSOFT GENEL MERKEZ

AKINSOFT’un 2005 vizyonu:

2005 vizyonu GERÇEKLEŞTİRİLDİ

• İlimizde kategorisinde vergi rekortmeni olmak,

• 300 kişi istihdam edecek potansiyele ulaşmak,

• Dış ticaretin temellerini atmak,

• Türkiye’de yazılımın öncüsü olmak.

2010 vizyonu;

• UyduKent projesini başlatmayı düşünen şirketimiz bu proje ile istihdam sayısını 30.000 kişi kapasitesine ulaştırmayı hedeflemektedir. UyduKent projemiz ile 100 bin metrekarelik alt sınırdan 1 milyon metrekarelik alan içerisinde teknoloji kenti kurmayı planlıyoruz. Sosyal yaşam alanlarının da yer alacağı teknoloji kentinde; çalışan insanların güncel hayattaki ihtiyaçlarını karşılayabilecek, market, okul, park, bahçe ve hastane gibi birçok hizmet alanı olacaktır. Yaşam standardı yüksek bir şehir olacak diyebiliriz. UyduKent projemizi hayata geçirdikten sonra, burada robotik teknolojiler konusunda Ar-Ge çalışmaları yürütmeye başlayacağız.

• Amacımız Dünya’da yazılımın öncüsü olmak.

2015 Vizyonu;

• 2015 vizyonumuz insan hayatını kolaylaştırmak için yapay zeka yazılımları ile robotlar üretmektir. Yazılımdan ziyade mekatronik (elektrik-elektronik ve mekanik birleşimi) makinaları yazılım ile kontrol ederek robotik teknolojiler alanında insansı robotlar üretmeyi planlıyoruz. İnsan hayatını kolaylaştıracak ve yapay zeka yazılımları ile çalışan bu robotlar çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarda personel olarak çalışacak, restoranda garson olacak veya evinizin bahçesini düzenleyen bir bahçıvan, mutfağınızda çalışan bir yardımcı olacak. Bu projemizi 2015’te insansı robotların seri üretimine başlayarak hayata geçireceğiz.

2023 Vizyonu;

• Şimdi açıklarsak dengeler bozulur.

2005 vizyonunu başarıyla tamamlayan firmamız, 2010 ve 2015 vizyonunu hayata geçirmek için çalışmalarına hız verdi. İnsanlık için en iyi hizmeti vereceğimizden eminiz ve kalitemizden faydalanacak, başarısını AKINSOFT yazılımları ile arttıracak olan müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

Türkiye’nin en geniş program arşivine sahip olan firmamız, ticari ve sektörel programlarıyla yaklaşık 100 sektöre hitap ediyor. Tüm sektörlerde faaliyet göstermeyi planlayan firmamız, programlama, kalite kontrol ve Ar-Ge departmanlarının üstün performansı ile sürekli yeni alanlar için yeni yazılımlar üretiyor. Bu yazılımları tüm ülkelerin iş dünyasına ulaştırmayı amaçlayarak, bayi ağımızı yurt içinde ve yurt dışında sürekli genişletiyoruz. Türkiye’de 81 ilde dünyada da 10 ülkede yer alıyoruz. 2000’i aşkın Çözüm Ortağımız ile kalitemizi insanlığın hizmetine sunuyoruz. AKINSOFT bünyesine katılan yeni Çözüm Ortaklarımız ve müşterilerimiz ile çığ gibi büyüyoruz.

Vizyonumuz: “İnsana ve İnsanlığa Değer Verilmeyen Köşe Kalmasın!” ilkesini prensip edinerek; ülkemizde yazılımın öncüsü olmak ve dünyaya, AKINSOFT olarak ‘biz de varız’ demektir.

Misyonumuz: “Müşterilerine en iyi hizmeti ve desteği sunmak adına, ülkemizde ve tüm Dünya’da AKINSOFT Çözüm Ortağı Ağı’nı kurmak ve tüm sektörlere yazılım teknolojisini ulaştırmaktır.”

Biz gücümüze, Çözüm Ortaklarımıza, çalışanımıza, son kullanıcılarımıza daha doğrusu AKINSOFT ailesine güveniyoruz. Biz yeni stratejilerimizle (Strateji 123) aynı anda, aynı noktada, aynı hedefe doğru yol alıyoruz. Biz 14 yıldır birliğimizden gelen gücümüze güveniyoruz…