• Şubat 4, 2010

1 TL İle Telefonunu Şarj Et

1 TL İle Telefonunu Şarj Et

 

Teknoloji ilerledikçe insan hayatında oluşan kolaylıkların sayısı artıyor. Özellikle otogarlarda bulunan mobil şarj hattı vazgeçilmez iletişim aracı olan cep telefonlarını, şarj etmek için çok fazla tercih ediliyor.

Toplumun ihtiyaçlarına yönelik hareket etmesini bilen firmalar, 1 TL ile bile para kazanmanın yolunu bularak vatandaşlara hizmet sunuyor. Günlük yaşantımızda sürekli yanımızda taşıdığımız, en önemli ihtiyacımız haline gelen cep telefonları, şarjı bittiği anda tüm işlevini yitiriyor. Bu durumun analizini yapan firmalar hayatımızı kolaylaştıran cep telefonlarının şarjı konusunda bir çalışma başlatarak mobil şarj sistemini hizmete sundu. Yolda telefonu şarsız kalanların imdanına, şoklatılmış olarak verilen enerji ile 1 TL karşılığında mobil şarj sistemi yetişmiş oldu. Böylece hem 1 TL gibi düşük bir rakamla para kazanmanın yolu açılmış oldu hem de vatandaşa farklı bir alanda daha hizmet sunulmuş oldu.

İzmir Şehirlerarası Otobüs ve Terminal İşletmeleri Anonim Şirketi’nde (İZOTAŞ) hizmete sunulan sistemde aynı anda 10 farklı telefon şarj edilebiliyor. Yolculuk sırasında telefonunun bataryası boşalan yolcular veya sürekli telefonunu açık tutmak zorunda olan otogar çalışanları hizmetten son derece memnun görünüyor. Teknoloji ve getirdiği kolaylıklar hayatımızın her noktasına hızla yayılıyor, tüm bunlar insanların daha rahat bir yaşam sürmesine imkan tanıyor.