• Ağustos 23, 2010

Siz doğru yaşayın; hayalleriniz plan, planlarınız gerçek olur.

Siz doğru yaşayın;  hayalleriniz plan,  planlarınız gerçek olur.

Değerli Okuyucular,

21. yüzyıl bilişim çağında, bilgisayar hepimizin hayatında çok önemli bir yer tutuyor. Bilgisayarlar yetişkinlerin yaşamının her alanında yer aldığı gibi, geleceğin mimarları olan çocuklarımız ve gençlerimiz de bilgisayarla artık çok küçük yaşlardan itibaren tanışarak, bilgisayarı ve interneti hayatlarına dahil ediyorlar. Eğitim kurumlarında da bilgisayar dersleri işleniyor artık, çocuklar okul hayatlarında da öğrenimleri için bilgisayar ve interneti kullanıyorlar.

İnternet gençlerin ve çocukların hayatında bu kadar geniş yer tutarken, onların sağlıklı gelişimi için internetin maksimum güvenirlilikte olması gerekiyor.

İNTERNET ÖDÜL DEĞİL BİR İHTİYAÇ
Aileler çocuklarını yaptıkları başarılı çalışmalardan ötürü ödüllendirirken, hediye alternatifleri arasına internete de  yer veriyorlar. Ancak internet bir hediye değil, kullanılması gereken önemli bir ihtiyaç. Bunun ayırımını yapamayan bazı ebeveynler, interneti çocuklara ya ödül olarak veriyorlar ya da interneti ceza olarak yasaklıyorlar. Oysa bu ödül olarak verilmez çünkü bilişim çağında çocukların bilgiye ulaşmaları, eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamaları için bilgisayar ve interneti kullanmaları bir zorunluluk haline geldi. Hata yapan çocuklara interneti yasaklamak da doğru değil; nasıl ki hata yapılınca kitap okumayı yasaklamıyoruz, internette yasaklanmamalı. Çünkü kitap gibi o da önemli bir ihtiyaç. Bilgisayar ve internet bir oyun veya bir eğlence aracı değil; ansiklopedi, kitap, gazete, tarihi yerler bizim için nasıl bilgi kaynağıysa, internet hepsini bir arada sunan bir bilgi hazinesidir. Eğitim döneminin dışında, tatil dönemlerinde internetin doğru  kullanımı konusunda çocukları yönlendirerek hem okul eğitimlerine hem de ruhsal ve bedensel  gelişimlerine katkıda bulunun. Ebeveynler olarak, çocukların doğru internet kullanımını sağlamak istiyorsanız, bunun için özel tasarlanmış yazılım programlarını mutlaka incelemelisiniz.

TEMİZ BİR TOPLUM İÇİN GÜVENLİ BİR YAZILIM
Bilgisayar, gelişen teknolojiyle birlikte sürekli yenileniyor ve buna bağlı olarak internet de ileri teknolojinin bir ürünü olarak her gün hayatımıza yeni şeyler katıyor. Dünya bir klik kadar uzağımızda duruyor adeta. İnternetten istediğimiz zaman istediğimiz bilgiye ulaşabiliyor, istediğimiz yerle iletişim kurabiliyoruz. Teknolojinin bize sağladığı tüm bu imkanlar herkesin kullanımına açık. İnternetteki bu sınırsız özgürlük çocukların ve gençlerin gelişimi açısından zaman zaman sorun olabiliyor. Bilişim suçlarının işlenmesine sebep olan zararlı içerikli bazı internet siteleri toplumun ve özellikle genç neslin geleceği, gelişimi açısından çok büyük tehdit taşımaktadır. Bilişim sektörü temiz ve geleceği aydınlık olan bir toplum için, gençlerin interneti güvenli bir şekilde kullanabileceği uygun yazılımlar geliştirerek sağlıklı bir toplum oluşmasına katkıda bulunuyor.

GENÇ NESİLLERİ AİLELER YÖNLENDİRMELİ
Bilişim çağında yaşanan gelişmeler beraberinde koruma ve güvenlik sorunları da doğuyor. Ama yazılımların gelişen yüzü bunlara da çözüm üretiyor. Filtreleme özelliği bulunan güvenlik programları sayesinde internetin kullanım alanlarına sınırlama getirerek daha yararlı bilgi akışı sağlanabiliyor. Özellikle eğitim kurumları, bilgisayar sınıflarında işlenen derslerin verimini arttırmak, aileler de çocuklarının doğru bilgi aldığından ve güvenli sitelerde dolaştığından emin olmak adına, filtre programlarına büyük önem göstermeli. Genç nesiller bizlerin, onlara göstereceği yoldan ilerleyecek, öğreteceklerimizle yarınlarının planlarını kuracak ve geleceklerine yatırım yapacaklar. Ebeveynlerin, toplumun geleceğinde bu denli etkili olduğunu göz önünde bulundurursak, teknolojinin tüm olanaklarını çocukların geleceği için seferber ederken, onları doğru yönlendirmenin de ne kadar önemli bir etken olduğunu unutmamak gerekiyor.

AKINSOFT YAZILIMLARI İLE TOPLUM GELECEĞE GÜVENLE BAKIYOR
AKINSOFT da bilişim sektöründe hizmet veren bir firma olarak, güvenli internet kullanımı için geliştirdiği yazılımları ile parlak bir geleceği, doğru yetiştirilmiş gençleri olan bir topluma katkı sağlıyor. AKINSOFT yazılımları, çocuklarının interneti daha faydalı kullanmasını isteyen ev kullanıcıları, internet kafeler, personelinin daha verimli bilgisayar kullanmasını isteyen ticari işletmeler, okullar, yurtlar tarafından güvenle kullanılıyor. İnternette ziyaret edilmesi istenmeyen sitelerin yasaklanabileceği, zararlı programların çalışmasının engellenebileceği, tehdit içeren belli uzantıları olan dökümanların açılmasının ve internetten indirilmesinin önlenebileceği, belli zaman dilimlerinde belli saat aralığında internetin kullanılmasını sağlayan AKINSOFT yazılımları sayesinde gençler interneti daha güvenli kullanabiliyor, toplum da geleceğe güvenle bakıyor.

Siz doğru yaşayın;  hayalleriniz plan,  planlarınız gerçek olur.