Zaman Birlik Beraberlik Zamanı Bir Yanlış Birçok Doğruyu Götürebilir

Zaman Birlik Beraberlik Zamanı Bir Yanlış Birçok Doğruyu Götürebilir

Değerli Inovax okurları ve AKINSOFT Ailesi’nin değerli üyeleri; ülkemizin son günlerde yaşadığı kötü olaylar ortada ve bunu aşabilmek için en tesirli ilaç, yüksek dozda birlik beraberliktir. Tek yürek, tek bilek olmaktır. Gün geçmiyor ki yeni bir yara daha almayalım. 30 yıldır neredeyse her gün verdiğimiz şehitlerimize mi, Hakkari’de verilen 24 şehidin ardından Van’da yaşanan 7.2’lik depreme mi, bu büyük yıkımının ardından kaybedilen yüzlerce insana mı, yoksa  “Onlara müstahaktır.” gibi yaklaşımlarla en büyük depremi yaşatanlara mı üzülmeliyiz?

Vakit, silkelenip kendimize gelme vaktidir. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK:
“Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.” derken sanki bu günlere atıfta bulunmuş ve birlik beraberliğinizle vatanımıza sahip çıkın demiş. Birlikte olmanın, bu vatana el birliğiyle sahip çıkmanın zamanı geldi elbet. Biz bu vatanı kanla kurduk, teknoloji ile de taçlandıracağız. Başa gelen her kötülük cehaletten değil mi? Bilinçsizlikten değil mi? Kandırılmaktan, aldatılmaktan, başkalarına muhtaç olmaktan değil mi? Böyle güzel bir vatanda, böyle güzel insanlara, böyle dahi beyinlere sahipken; nedir bu başkalarına muhtaçlık. Nedendir aynı vatan üzerinde farklı coğrafyalarda yaşıyormuş gibi düşmanlık? Birkaç tane çapulcu bölücülük yapıyor diye kınarken, o bölgedeki tüm Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarını “Onlar” diye nitelendirmek bölücülük değil mi, terör değil mi? Bir yanlış; yüzyıllardır bu topraklar üzerinde el ele verilerek vücut kazandırılan birçok doğruyu götürebilir.

Bugün tüm bu kötülüklerden, cehaletten bahsetmek, satır satır yazılar yazmak da çare değil elbet. Artık cehaletle savaşma vakti. Elbette silah kuşanalım cepheye gidelim demiyorum, gerekirse bunu da yaparız! Artık başkalarına muhtaç olmayalım, kalemimizle, teknolojimizle savaşalım diyorum. Çok kullandığım bir sözüm var biliyorsunuzdur muhtemelen; “Günümüzde toplumları yönetmek bilgiyi yönetmektir, bilgiyi yönetmek de ancak teknoloji ile mümkündür. ” Teknoloji, teknoloji, teknoloji… Aslında tüm ihtiyacımız bu. Yaptığımız yatırımın kat kat fazlasını bize geri veren, insana insan gibi yaşama fırsatı sunan ve sadece insan olduğumuz için değerli olduğumuzu, diğer tüm varlıklardan farklı olduğumuzu ve gücümüzü ispatlayabileceğimiz muhteşem bir alan. Geleceği şekillendirecek, dev ekonomileri bile kendine muhtaç bırakabilecek sihirli bir değnek teknoloji. Yakın geçmişe baktığımızda gelişmiş diye nitelendirebileceğimiz medeniyetlerin hepsi bu gelişmeyi bilimin ışığı altında kaydetmiştir. Ülkelerin büyüme, rekabet etme, dünya ekonomisinde pay sahibi olabilmeleri ancak bilim ve teknoloji alanındaki üstünlükleri ile mümkündür. Çünkü büyümek ve ilerlemek için sürekli üretmek gerekiyor ve en çok üretime ihtiyacımız olan alan da teknoloji.

İşimizde ehil olmalı, üzerimize düşeni yapmalıyız. AKINSOFT olarak biz sorumluluklarımızın bilincindeyiz ve üzerimize düşen görevi hakkını vererek yaptığımıza inanıyoruz. Zira artık, teknoloji kelimesi AKINSOFT’la anılıyor ve biz de bu sorumluluğun bilincinde olarak daha çok çalışıyoruz. Çünkü biz; Türkiye’nin vizyonuyuz!

beyaz