• Kasım 5, 2016

Robot Hostes ADA’lar MAKTEK avrasya fuarı’nda

Robot Hostes ADA’lar MAKTEK avrasya fuarı’nda

akinsoft_maktek_avrasya_427 ülkede 2000’i aşkın Çözüm Ortağı ile bilişim ve yüksek teknoloji sektörünün başarılı isimlerinden olan AKINSOFT, her geçen gün hızla büyümeye ve gelişmeye devam ederken uluslararası platformda da bayrağımızı gururla dalgalandırmaya devam ediyor. Güçlü Çözüm Ortağı yapılanması ve sektöründeki başarısı ile ulusal ve uluslararası alanda birçok fuarda yer alan AKINSOFT, bu kapsamda 11-16 Ekim 2016 tarihleri arasında Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Maktek Avrasya Fuarı’na ürettikleri insansı robotlarıyla katıldı.

Binlerce kişi ve birçok işletmenin ziyaret ettiği fuarda AKINSOFT’un Robotik Departmanı tarafından üretilen, tüm parçaları ve yazılımı tamamen AKINSOFT tasarımı olan Robot Hostes ADA’lar, açılışta tüm ziyaretçilere yaptığı hoş geldiniz konuşmasının ardından robot ekibi ile dans şov yaparak tüm ilgiyi üzerlerinde topladı.

Fuara katılan Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih METİN, açılışta yaptığı konuşmada; AKINSOFT’un yakında açılışı gerçekleşecek olan insansı robot fabrikası ve ürettiği insansı robotlar için Dr. Özgür AKIN’ı tebrik etti. Ülkemizde bu tarz girişimlerin ne denli önemli olduğunu vurgulayan Fatih METİN, açılış kurdelesinin kesilmesi için Dr. Özgür AKIN’ı ve Robot Hostes ADA’ları sahneye davet etti. Açılış gerçekleştirildikten sonra Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih METİN, AKINSOFT standını ziyaret ederek Dr. Özgür AKIN’dan insansı robotlar ve insansı robot fabrikasının açılışı hakkında bilgi aldı. AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN Bakan Yardımcısı ile yaptığı görüşmede insansı robotların önümüzdeki günlerde birçok sektörde aktif olarak insan hayatında yer alacağını bildirerek Bakan Yardımcısı METİN’i yakında gerçekleştirileceği insansı fabrikasının açılışına davet etti. Robot Hostes ADA’lar ise fuar boyunca dans gösterilerine devam ederken Salon 6’da AKINSOFT broşürleri dağıtarak fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.