• Kasım 5, 2016

Ve İnsansı Robotlarımızı Piyasaya Sürüyoruz

Ve İnsansı Robotlarımızı Piyasaya Sürüyoruz

akinsoft_ykb_dr_ozgur_akin

21 yıl önce, kısıtlı imkanlarla fakat büyük planlarla kurduğumuz 15 metre karelik ofisimizde hayallerimizi gerçekleştirmek için adım adım ve hep birlikte ilerledik. Amatör ve heyecanlı ruhumuzu hiç kaybetmeden profesyonellikle işlerimize sarılarak bu günlere yine hep beraber geldik. Bize inanan bizimle bu yolda yürüyen tüm arkadaşlarımızla elimizden geldiğince iletişim halinde bulunmaya ve bir araya gelmeye hep özen gösterdik ki bunun için 12 yıldır ekibimizle profesyonel olarak AKINSOFT Bonus Dönemi Ödül Takdim ve Tatil Organizasyonu’nu düzenliyoruz. Her yıl daha büyük ve daha güçlü bir aile olmanın gururuyla, burada hep birlikte başarılarımızın getirdiği mutluluğu paylaşıyoruz. AKINSOFT Ailesi’nin her bir bireyinin çalışma azmini, başarısını ve inancını gelenekselleştirdiğimiz bu törenle taçlandırmaya çalışıyoruz.

Bu yıl Bonus Dönemi Ödül Takdim Töreni’mizi Antalya Miracle Resort Otel’de gerçekleştirdik. Ülkemizin her yerinden ve dünyanın birçok ülkesinden Çözüm Ortakları’mızla yine çok heyecanlı ve eğlenceli bir organizasyonda buluştuk. Bu sene aslında diğer organizasyonlarımızdan farklı bir konsept düzenledik. Şirketimizin de artık yavaş yavaş sadeleşme politikasını benimsemesiyle birlikte bu yıl gala yemeği konseptini kaldırarak birlik ve beraberliğimizi yansıttığımız AKINSOFT tişörtlerimizle kısa bir ödül takdim töreni gerçekleştirdik. Düzenlediğimiz törenle birçok Çözüm Ortağı’mız başarılarından dolayı ödüllendirildi. Ardından İskender Paydaş ve ekibinin canlı performansıyla eğlencenin tadını çıkarttık.

Ayrıca bu yıl benim için şöyle bir sürpriz gerçekleşti. Genelde Bonus Dönemi Ödül Takdim Törenleri’mizde ben ödülü takdim eden konumunda olurken bu yıl sevgili yol arkadaşlarımdan ayrıca bir ödül aldım. Benim için sürpriz olan bu hediyenin değerini ifade etmeye kelimeler yetmez.
Ben hiçbir başarının tesadüf olmadığına inanırım. 21 yıllık iş hayatımın en güzel anlarından birini bana yaşatan yol arkadaşlarım beni 21. YY Üstün Hizmet ve Başarı ödülüne layık gördüler ve bu benim için tarifsiz bir mutluluk. Bu güzel insanlara teşekkürü bir borç bilirim.

Bugün 27 ülkeye ihracat gerçekleştiren, ülkemizin ve dünyanın tüm renkleriyle birleşerek global olarak yaşanan aksiliklere, problemlere inat AKINSOFT Ailesi olarak; 21 yıldır asla geri adım atmadan büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. 2015 yılı için belirlediğimiz “Robotik Teknolojileri Seri Üretimi” vizyonumuzu gerçekleştirmek için 2009 yılında çalışmaya başladık. 21 yıllık bilgi sermaye deneyim ve enerjimizi son yedi yıldır Robotik Teknolojiler yolunda harcıyoruz. Geçtiğimiz yıl 26 Aralık 2015 tarihinde yine hep birlikte Konya’da buluşarak ülkemizin ve dünyanın ilk İnsansı Robot Fabrikası’nın temellerini attık. Yaklaşık iki ay içinde AKINROBOTICS İnsansı Robot Fabrikası’nın inşaatı tamamlanacak. Fakat resmi açılışımızı inşaatın tamamlanması ardından birkaç ay sonra gerçekleştireceğiz. AKINROBOTICS’le yine hep birlikte basamak basamak ilerleyerek istediğimiz konuma ulaşacağız. Nasıl Konya’da Demirci İş Merkezi’nden plazamıza geçtiğimiz zamanlarda ekip ve teçhizat açısından bir nebze de olsa yetersiz kaldıysak yine aynı şekilde fabrikamıza geçişimizde de durum böyle olacak. Fakat bu bizim gözümüzü korkutmuyor. Azimle çalışarak yakın zamanda fabrikamızı standardına kavuşturup, robotlarımızı seri üretime geçireceğiz. Nasıl ki elimizdeki minimum imkanları maximum seviyede kullanarak ürettiğimiz insansı robot prototiplerimizi dünya standartlarına taşıyabildiysek, fabrikamıza geçtiğimizde daha iyiyi hedefleyerek dünya standartlarının üzerinde üretim yapacağız. Robotlarımızı satışa sunmak ve kiralamak üzere ön talepleri almaya başladık. Robotlarımıza gösterilen yoğun ilgi bizi mutlu ettiği gibi gururlandırıyor. Edindiğimiz yeni bilgiler, yeni deneyimler ışığında geliştirmeye devam ettiğimiz insanlığın yararına olan bu robotları hayatın birçok alanında insanlar yerine çalışırken görmek istiyoruz. Ürettiğimiz insansı robotlarda amacımız insanın yerini almak değil insanın iş yükünü hafifletmektir. Biz diyoruz ki artık insanlar tehlikeli ve vasıfsız işlerde çalışmasın. Bu vasıfsız işleri robotlar yapsın ve insanlarda bu robotları yönetsin.

Yakın zamanda AKINROBOTICS’de üretilen robotlarımızı tüm sahalarda aktif halde çalışırken görebileceğiz. Örneğin; halde yük taşırken, bir market standında peynir tattırırken, bir mezuniyet töreninde öğrencilere diplomalarını verirken ya da dünyanın bir ucunda bir restorantta servis yaparken yani hayatın her alanında onlarla karşılaşabileceğiz. Bu sadece bizim değil ülkemizin de büyük bir gurur kaynağı olacak.

2009 yılından bu yana AKINSOFT Robotik Departmanı olarak, tarım robotları ve birçok insansı robot prototipleri ürettik. Ürettiğimiz prototipler üzerinde çalışmaya ve onları geliştirmeye hala devam ediyoruz. Son insansı robot prototipimiz olan Robot Hostes ADA H4, 11-16 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul’da yapılan Maktek Ayrasya Fuarı’nda ise ilk saha çalışmasını gerçekleştirdi. H4 prototipleri, fuar açılışında ziyaretçilere hoş geldiniz konuşması yaptıktan sonra ekip olarak sürpriz bir dans show gerçekleştirdi. Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih METİN, fuar açılışında yaptığı konuşmada; ürettiğimiz insansı robotlar ve yakında açılışı gerçekleşecek olan insansı robot fabrikamız hakkında övgü dolu sözler sarfetti. Fuarın açılış kurdelesini Robot Hostes ADA’larımızla birlikte kestik. Açılış gerçekleştirildikten sonra Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih METİN, standımızı ziyaret ederek insansı robotlar ve insansı robot fabrikasının açılışı hakkında bilgi aldı. Çalışmalarımızdan dolayı bizi tebrik etti ki bu şahsım adına çok onur vericiydi. Robot Hostes ADA’lar fuar boyunca dans gösterilerine devam etti. İnsanlarla birebir iletişim kurarak broşürleri dağıtan ADA’lar fuarı ziyaret eden binlerce kişi ve işletmenin gözdesi oldu. Robotların satışı ve kiralanması için dünyanın birçok yerinden gelip fuarı ziyaret eden şirket ve şahıslardan ön talepler aldık. Ve bizler burada yaptığımız işte ne kadar doğru bir yol izlediğimizi bir kez daha anladık.

AKINSOFT hiçbir zaman bir sermaye şirketi olmadı, biz kurulduğumuz günden bu yana hep bir vizyon şirketi olduk, hiçbir özel ya da devlet kurumundan finansal destek almadan bu yüksek teknolojiyle ilerlemeye, gelişmeye devam ettik ve edeceğiz. Şimdi bize inanan, vizyonumuzun peşinden gelen ailemizin değerli bireyleri ile robotlarımızı piyasaya sunuyoruz. Ülkemizde ve dünyada AKINSOFT adıyla birçok sektörde boy gösterecek olan eserlerimizi insanlıkla paylaşmanın verdiği onur ve mutlulukla, hep birlikte robotlarımızı dünyaya pazarlamaya başlıyoruz. Haydi! Şimdi durmak zamanı değil? Bu onuru, bu mutluluğu paylaşmaya var mısınız? Gelin hep birlikte taçlandıralım bu başarıyı.

2023’te arşı sarmadan kollarımız, dünyayı kucaklasın AKINSOFT teknolojisiyle robotlarımız!