• Aralık 18, 2017

Dünyanın İlk İnsansı Robot Fabrikası AKINROBOTICS Resmi Açılışını Gerçekleştirdi

Dünyanın İlk İnsansı Robot Fabrikası  AKINROBOTICS Resmi Açılışını Gerçekleştirdi

Teknoloji öncüsü AKINSOFT, 2009 yılından bu yana Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını yürüttüğü robotik teknolojiler alanında da emin adımlarla yol almaya devam ediyor. Türkiye teknolojisine yön veren, bilişim ve teknoloji alanında Türkiye’nin yüz akı olan AKINSOFT ve AKINROBOTICS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın’ın önderliğinde robot teknolojisi konusunda uzun süredir yürütülmekte olan AR-GE ve yüksek inovasyon çalışmalarının sonuna gelindi. Dünya’nın ilk insansı robotlarının seri üretim faaliyetlerine ev sahipliği yapacak AKINROBOTICS’in resmi açılışı 04 Kasım 2017 tarihinde Konya’da gerçekleştirildi. Büyük bir katılım ile açılan AKINROBOTICS’e teknoloji meraklılarının ilgisi yoğundu.

AKINROBOTICS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN, AKINROBOTICS’ in Türkiye teknolojisine sağlayacağı yoğun katkılardan ve Robotik Teknolojiler adına atılan bu önemli adımın gelişim evrelerinden bahsetti. İnsansı robotların kullanım alanları açısından akla gelebilecek her sektöre yönelik olarak geliştirilmeye açık olduklarını vurguladı. Dr. AKIN, bir çocuğun dahi rahatlıkla bir işe adayabileceği şekilde programlanmış yeni nesil ADAGH5’in; alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, otogar ve havalimanlarında boy göstereceğinin müjdesini verdi. Birçok alanda kullanılması hedeflenen robotların amacının; insanın yerini almak değil, insanın iş yükünü hafifletmek olduğuna vurgu yaptı.

AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN’ın konuşmalarının ardından, AKINROBOTICS fabrikası resmi olarak açıldı. Gün geçtikçe tüm sektörlerde yer bulması öngörülen AKINROBOTICS üretimi insansı robotların, yüksek teknoloji adına ülkemize küresel boyutta büyük bir ivme kazandırması bekleniyor.
Dünyanın İlk İnsansı Robot Fabrikası AKINROBOTICS’in Resmi Açılışı; uluslararası, ulusal ve yerel basında geniş yankı buldu.

 

Etiket Bulutu:
Robot Kirala

Kiralık Robot