• Aralık 3, 2021

Twitter, ‘Konular’ hizmetini Türkçe olarak başlattı

Twitter, ‘Konular’ hizmetini Türkçe olarak başlattı

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılarına platform üzerinde konuşulanları kendi ilgi alanlarına göre keşfetmeyi kolaylaştıran ‘Konular’ (Topics) hizmetini Türkçe olarak kullanıma sundu.

Sosyal medya devi Twitter, son dönemlerde yeni özellikleri kullanıcılarına sunmasıyla sıkça adından söz ettiriyor. Twitter daha önce uygulamaya koyduğu bir özelliği Türkçe olarak da sunmaya başladı. Bu kapsamda Twitter, Türkiye’de de sunulan ‘Konular’ (Topics) hizmetini Türkçe olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu. Böylelikle Twitter platform üzerinde konuşulan konuların, kullanıcıların ilgi alanlarına göre keşfedilmesini kolaylaştıran “Konular” hizmetinin kapsamını genişletmiş oldu.

“Sohbet size gelecek”

Twitter tarafından yapılan açıklamada konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: “Bir konu seçtiğinizde- favori grubunuz, spor takımınız veya ünlünüz olsun- uzmanlardan, hayranlardan veya Twitter’da bu konu hakkında çokça konuşmaya meyilli bir sürü hesaptan oluşan grubun Tweetlerini görürsünüz. Twitter ‘Konular’ hizmetiyle, bu hesapların hiçbirini takip etmek zorunda değilsiniz, sohbet size gelecek. Tek bir dokunuşla, önemsediğiniz şeylerle ilgili en alakalı ve ilginç Tweetleri görme seçeneğine sahip olacaksınız.”

Konular nasıl takip edilir?

Twitter’da kullanıcıların profil menüsünde, “Ana Sayfa” zaman akışında ve arama sonuçlarında çeşitli “Konuları” takip edebilmeleri için istemler gördüğü belirtilen açıklamada, “Sadece Konuyu takip edin, Twitter da deneyiminizi ilgili Tweetler, etkinlikler ve reklamlarla kişiselleştiriyor. Ayrıca, görüntülediğiniz veya beğendiğiniz Tweetler gibi profilinize ve aktivitenize dayalı olarak ilgilenileceği düşünülen diğer konularla da Twitter, kullanıcısını eşleştiriyor” denildi.

Sosyal medya platformu Twitter, Türkiye için müzikten spora kadar geniş çapta hazırlanmış çeşitli konular arasında kategorilerine göre popüler olanları da paylaştı. Twitter’dan yapılan açıklamaya göre Türkiye’de en popüler konular arasında futbol, diziler, müzik, Türk aktörler ve ulusal sporlar bulunuyor.