• Mayıs 27, 2022

Instagram yeni bir özelliği daha yakında duyuracak

Instagram yeni bir özelliği daha yakında duyuracak

Instagram gizliliği artırmak adına geliştirdiği özelliklere yakında bir yenisini daha ekleyecek. Platform yeni özellikle takipçiler alanını gizlemeyi hedefliyor.

Popüler sosyal medya devi instagram son dönemde platforma getirdiği özelliklere çok yakında bir yenisini daha ekleyecek. Uygulamaya konulacak bu özellikle takipçiler sekmesi gizlenebilecek.

Bilindiği üzere sosyal medya platformları gerek kullanıcılardan gelen talepler gerekse kendi hedefleri doğrultusunda sık sık yeni özellikleri hayata geçiriyor. Bu platformlardan biri de instagram.

Son dönemlerde pek çok özelliği kullanıcılarına sunan şirket şimdilerde yeni bir özelliği test ediyor. Bu yeni özelliğin takipçi alanının gizlenmesi olduğu belirtiliyor.

Sosyal medyada yer alan ve mobil uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan haberine göre, instagram kullanıcıları takipçi sayılarının diğer hesaplar tarafından görünmesini engelleyebilecek.

Instagram, gizliliği artıracak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Peki yeni özellik nasıl çalışacak?

Takip edenler bilir, sosyal medya platformlarına gelecek yeni özellikleri daha kullanıma sunulmadan bilgisini paylaşan Alessandro Paluzzi, instagrama gelecek yeni özelliğe dair bir paylaşımda bulundu. Paluzzi Twitter aracılığıyla yayınladığı ekran görüntüsünde “Instagram profildeki takipçi sayısını gizleme yeteneği üzerinde çalışıyor” ifadesini paylaştı.

Instagram platformuna yeni geleceği belirtilen bu özelliğin takipçi gizleme özelliği olduğunu belirttik. Peki bu özellik nasıl çalışacak?

Öncelikle bu özelliğin isteğe bağlı olarak kullanılabileceğini söyleyelim. Yani kullanıcılar eğer isterlerse takipçilerini sadece kendileri görebilecek. Hesap sahipleri özelliği kullandığında platform tarafından takipçiler alanı ilgili hesaptan kaldırılacak. Dolayısıyla hesabın kimleri takip ettiğini kimse göremeyecek.

Sadece bu kadar değil, ortak takipçiler de gizlenecek.

Yeni özellikle instagram ortak takipçiler de gizlenecek. Mevcut kullanıma bakıldığında ortak takipçiye sahip olduğunuz hesaplarda bu takipçilerin isimleri yer alıyor. Eni özellik kullanıma sunulduğunda sadece “diğerleri tarafından takip ediliyor” ifadesi görülecek. Böylelikle kullanıcılar takip etmek isteyeceği hesapla ortak takipçileri olup olmadığını göremeyecek.

Tüm bunların yanı sıra Paluzzi’nin de belirtiği gibi özelliğin şu an için geliştirilme aşamasında olduğunu belirtelim. Yani belki de bu özellik şirket tarafından hiç kullanıma sunulmayabilir. Elbette bu özelliğin kullanıma sunulup sunulmayacağını önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Öte yandan geliştirmelere ve yeni özellikleri kullanıcılarına sunmaya da devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere platform geçtiğimiz günlerde logosunda küçük bir değişiklik yapmıştı. Yeni logosunda temel tasarım değişikliğinin aksine renk değişikliğine giden popüler sosyal medya devi “Instagram Sans” ismiyle yeni yazı tipini de tanıtmıştı.