• Mayıs 30, 2022

TikTok’tan nasıl para kazanılır?

TikTok’tan nasıl para kazanılır?

TikTok’tan nasıl para kazanılır? Tiktok para kazanma yöntemleri neler?

Sosyal medya hesabı edinmenin neredeyse bir zorunluluk haline geldiği günümüz dünyasında bu hesaplar artık sadece bir iletişim ve paylaşım platformları değil. Özellikle geniş kitlelere ulaşabilen, Influencer olarak tabir edilen sosyal medya fenomenleri bu platformları gelir elde etme yolu olarak kullanıyor. TikTok uygulaması ise şu sıralar bu platformların en popüler olanı.

Video çek, para kazan!

İlk olarak 2016 yılında Çin’de Douyin adıyla ortaya çıkan ve 6 yıl gibi bir zaman diliminde 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşan TikTok gelir elde edilebilecek platformların en bilinenlerinden.

Peki TikTok’ta nasıl para kazanılır? 15 saniyelik kısa videolar nasıl gelire dönüşür? Adım adım listeledik…

Yaratıcı videolar ile dikkat çekerek organik takipçiler oluştur

TikTok uygulamasının amacı 15 saniyede büyük etki yaratabilecek içerikler oluşturmak. Biraz yaratıcılık biraz da zekâ ile kitleleri takipçin haline getirip organik, yani gerçek hesap sahibi kişilere ulaşabilirsin. Seninle iş birliği yapmak isteyecek markalar için organik takipçi sahibi olman çok önemli.

Canlı yayın açarak bağış topla

Öncelikle bilmelisin ki takipçi sayın 1000 olmadan TikTok canlı yayın açmana izin vermiyor. Eğer takipçi sayısını 1000’e çıkardıysan canlı yayın açarak bağış toplayabilir ya da hediyeler alabilirsin.

Elbette canlı yayın için ilgi çekecek bir konu, durum veya ilginç bir olayın olmalı. Böylece dikkatleri üzerine çekip hem takipçi sayını hem de edineceğin bağış miktarını artırabilirsin.

Markalarla satış ortağı olmaya hazır mısın?

Takipçi sayın binleri aştı ve sen de artık bir Influencer olarak tanınıyorsun. Artık markalar seninle iletişime geçerek ürünlerini tanıtmanı ve reklam yapmanı isteyecek. Bunun karşılığında hem para kazanacak hem de markaların sana göndereceği ürünlerden faydalanacaksın.Kulağa ne kadar hoş geliyor, değil mi?

Yeterli mi? O halde takipçi sayısı yüksek hesabını sat ve TikTok’tan emekli ol!

Çok fazla emek vererek ve içerik üreterek büyüttüğün hesabını bir gün artık kullanmak istemeyebilirsin. Üretkenliğin bitmiştir veya başka sebepler oluşmuştur. Böyle bir durumda binlerce, belki de milyonlarca takipçi sayısına ulaşmış hesabını bir başka kullanıcıya satarak TikTok’tan son kez ama en büyük gelirini elde edebilirsin.