• Haziran 24, 2022

Bu hafta 6 film vizyonda

Bu hafta 6 film vizyonda

Sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli, 6 film vizyonda. Yabancı yapımlar Elvis, Siyah Telefon, Çılgın Kuşlar ve Yumrukları Gevşetmek olurken Gizemli Köy ve Sünnet Çocuğu ise yerli filmler arasında yer alıyor.

 

ELVIS

Haftanın ilk filmi, müziğin efsane ismi Elvis Presley’nin hayatını, müziğinin gelişimini ve nasıl bir ikona dönüştüğünü konu alıyor.

Hikaye, Amerika’da gelişen kültürel manzara ve masumiyetin kaybolmaya başladığı bir zeminde, Presley’in şöhrete yükselişinden, benzeri görülmemiş bir yıldıza dönüştüğü 20 yılı aşkın sürede, Presley ve menajeri Albay Tom Parker’ın arasındaki karmaşık ilişkinin dinamiğini gözler önüne seriyor.

                                                

SİYAH TELEFON

Yabancı yapımlarda ikinci filmimiz Siyah Telefon (The Black Phone), çocukları hedef alan bir seri katil tarafından kaçırılıp ses geçirmez bir bodrumda tutulan 13 yaşındaki Finney’nin, bulunduğu odada yer alan ve bağlantısı olmayan siyah telefon aracılığıyla katilin önceki mağdurlarıyla iletişime geçmesi sonrası yaşananları anlatıyor.

Finney Shaw, 13 yaşında utangaç ama zeki bir çocuktur. Sadist bir katil tarafından kaçırılarak çığlık atmanın pek işe yaramadığı ses geçirmez bir bodruma kapatılır. Duvarda bağlantısı olmayan bir telefon çalmaya başladığında Finney, katilinin önceki kurbanlarının seslerini duyabildiğini fark eder. Kendi başlarına gelenlerin, Finney’nin başına gelmemesi konusunda kesin kararlıdırlar.

ÇILGIN KUŞLAR

Üçüncü filmimiz çılgın Kuşlar (Crazy Birds), ilkbaharda Fernville’de orman hayvanları arasında bir gelenek haline gelmiş olan şarkı yarışmasını konu ediyor.

Fernville’de ilkbahar mevsimi ve bu, tüm çizgili ve diğer türlerdeki orman hayvanlarının şarkı söyleme becerilerini göstermeye başladığı yıllık yetenek şovu zamanı.

 

YUMRUKLARI GEVŞETMEK

2021 Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış Ödülü’ne layık görülen ve yabancı yapımlar arasındaki son filmimiz olan yapım, eski bir maden kasabasında sevdiği ama kendisini bunaltan ailesinden uzaklaşmaya çalışan bir kadının hikayesini beyaz perdeyle buluşturuyor.

Kuzey Osetya’daki eski bir maden kasabasında genç bir kadın, reddettiği fakat bir o kadar da sevdiği ailenin boğucu hakimiyetinden kaçmak için mücadele veriyor.

 

GİZEMLİ KÖY

Yerli yapımlar arasında yer alan film, seyahate çıkan Ceyda ve Murat çiftinin, binmeleri gereken treni kaçırdıktan sonra yollarının düştüğü bir köyde başlarından geçenleri anlatıyor.