• Haziran 22, 2022

Google Haberler tasarımda yeniliğe gidiyor

Google Haberler tasarımda yeniliğe gidiyor

Uzun süredir aynı tasarımı kullanan Google Haberler, bugün yayınlanan yeni tasarımı ile kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi ve kolaylaştırmayı amaçlıyor. Haberler, benzer haber platformlarının genel tasarım hatlarına yakın bir şekilde hizmet vermeye başladı.

Masaüstü sürümünde En Çok Okunan Haberler, Sizin İçin, Takip Ediliyor ve Haber kategorilerini, ana sayfanın solunda sunan Haberler tasarımı, kategorileri sayfanın üst bölümüne taşıyor.

Eski tasarımında sol menüde bulunan Yerel Haberler bölümü, ana sayfanın sağında, en çok okunan haberlerle aynı yerde sunuluyor.

Yeni tasarımla birlikte Google Haberler ana sayfasının sağında büyük bir yer kaplayan hava durumu da daha küçük bir şekilde sayfanın üstüne taşınıyor.

En Çok Okunan Haberler’in sağında bulunan Yerel Haberler ile birlikte ‘Sizin İçin’ listesi de sayfanın sağında yer alıyor.

Tasarımda üst menü de ise İş, Teknoloji, Eğlence, Spor ve Bilim gibi kategoriler yer alıyor. Kullanıcılar menüdeki bu kategorileri isteğine göre özelleştirebiliyor.

Takibe alınan kaynaklardan gelen haberler üst menüde ‘Takip Ediliyor’ sekmesi içerisinde yer alıyor.

Yalan habere geçit yok

Haberlerin doğruluğunu gösteren ‘Fact Check’ sayfası da yenileniyor. Sayfa, artık orijinal iddiaları daha detaylı gösterecek, böylece yalan haberleri doğru bilgiden ayırt etmek kolaylaşacak.

Yeni değişiklik, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için aktifleştirilecek.