AKINSOFT Genel Merkez AKINSOFT 16 Mayıs 2009 (0) (1981)

AKINSOFT UMYOS 2009’un Bilişim Sponsoru

14 yıldır yaptığı her çalışmasıyla gündeme damgasını vurmayı başaran AKINSOFT, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Başarıları, teknolojiye yön veren çalışmaları ile bilişim dünyasının en gözde firmaları arasında yer alan AKINSOFT, yenilikçi ve yenileyen yapısını projeleriyle de ortaya koyuyor.

Yazılımın öncü ismi AKINSOFT, Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu organizasyonu ile düzenlenen, 1.Uluslararası 5. Ulusal Meslek Yüksekokulları Sempozyumu’nun bilişim sponsoru oldu. Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi ve Halil Cin Konferans Salonu’nda gerçekleşen sempozyuma, Türkiye’de bulunan 285 yüksekokulun yanı sıra, Bulgaristan, Fransa, Romanya, Azerbaycan, İngiltere, Almanya ve bunun gibi birçok farklı ülkedeki üniversitelerden de katılım oldu. Ulusal kapsamda düzenlenen Meslek Yüksekokulları sempozyumuna ilk kez ev sahipliği yapan Selçuk Üniversitesi, aynı zamanda ilk uluslararası yüksekokul organizasyonuna da imza attı.

27-29 Mayıs 2009 tarihleri arasında yapılan sempozyumun ilk gününün akşamında organize edilen kokteylde, AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Bilgisayar Yüksek Mühendisi Özgür AKIN, AKINSOFT İnsan Kaynakları ve Bayi Satış Müdürü Hasan BOZYİĞİT, AKINSOFT Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sevgi USLU’da davetliler arasında yer aldı. Gecede, Kadınhanı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Osman AKANDERE, sempozyuma katkılarından dolayı AKINSOFT  Yönetim Kurulu Başkanı Bilgisayar Yüksek Mühendisi Özgür AKIN’a Teşekkür belgesi ve plaket takdim etti. Yurt içi ve yurt dışından birçok üniversiteden öğretim üyelerinin katıldığı kokteylde, sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında yaptığı çalışmadan dolayı AKINSOFT  herkes tarafından alkışlanarak takdir edildi. Eğlence dolu dakikaların yaşandığı gecede öğrencilerin halk oyunu, kolbastı gösterileri ve yerel kıyafetlerin sergilendiği defileleri herkesin beğenisini kazandı.

 

Sempozyumun ikinci gününde ise AKINSOFT Reklam ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Sevgi USLU Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi 30 Ağustos salonunda AKINSOFT tanıtımı konulu bir sunum gerçekleştirdi. 3 gün süren sempozyumda AKINSOFT yaptığı çalışmalardan dolayı ilgi odağı oldu ve yine en çok konuşulan isimler arasında yer aldı.

Benzer Yazılar