AKINSOFT Çözüm Ortağı AKINSOFT 16 Mayıs 2009 (0) (2445)

BAŞARI HİKAYELERİ: AKINSOFT Muş Bölge Bayi

Burası Muş’tur
Yolu yokuştur
AKINSOFT ile
Düze çıkmayan yokuş yoktur

Mart ayında katıldığım Bölge Bayi toplantısıyla başladı bütün AKINSOFT hikayem. Genel Merkezin o büyüleyici havası, tüm AKINSOFT çalışanları ve yönetimin samimi tavırları, bizlere olan sıcak ilgileri ve içine katıldığım bu aile ortamı beni çok etkiledi. Bunun etkisiyle bu işe olan inancım daha da arttı ve Konya’dan Muş’a döndükten sonra büyük bir hızla çalışmalara başladım. O inancın, o güvenin verdiği şevkle yaptığım çalışmalarımın meyvelerini 1 ay gibi kısa bir sürede toplamaya başladım.

İlk etapta yapmam gereken Bayi Ağı oluşturmaktı. Muş’a döner dönmez ilk işim Muş’taki Bilgisayar firmaları ile görüşmek oldu. Mart ayı sonuna kadar 15 tane Bayi başvurusu aldım ve vakit kaybetmeden işlemlerini tamamlatarak Bayiliklerinin aktif olmasını sağladım. Aktifleşen 15 Çözüm Ortağım arasından 2 Çözüm Ortağımı seçerek, Ana Bayi yapılanmasına gittim. Muş Merkez ve Malazgirt’te Ana Bayilik vererek yapılanmamı tamamladım. Tabi bütün bu aşamaları gerçekleştirirken Genel Merkez ile sürekli iletişim halindeydim. Bölge Müdürüm ile yapacağım çalışmalar konusunda sürekli değerlendirmelerde bulunduk, onların yönlendirmelerinin de katkısıyla hedeflerime daha sağlıklı bir şekilde ve emin adımlarla ilerledim.

 

Bayilik yapılanmamı oluştururken, satış çalışmalarımda devam etti. Bölge Bayi toplantısından sonra 30 adet Cafeplus, 15 adet WOLVOX, 1 adet Otel3 ve 1 adette E-Ofis satışı gerçekleştirdik. Tüm çalışmaların sonucunda WebEliza BB Durum Analizinde bize verilen hedef ciromuzu %350 oranıyla aşmış olduk. Tabi bu aşamada 21-25 Nisan tarihlerinde Genel Merkez’deki program eğitimlerine katılarak tüm eksikliklerimi tamamladım. Böylelikle, Bölge Bayi Bonus Aylık Top20 listesinde, Nisan ayında 92.879 Bonus ile tarihin en iyi bonus artışını yapmış bulunmaktayız. Yapılan tüm çalışmalar neticesinde, 75. sıradan girdiğim Bölge Bayi sıralamasında şu an 27. sırada yer alıyorum. Sonuç olarak verdiğim sözleri yerine getirmiş olmanın ve hedeflerime ulaşmış olmanın haklı gururunu yaşıyorum.

Bu başarı aslında benim değil bu motivasyonu bana yükleyen Genel Merkez’ in büyüleyici havasının eseridir. Elde ettiğimiz sonuçlar çokta imkansız değil aslında, azimle ilerleyen herkes kazanabilir. Bunun çok daha iyisini yapabilecek Çözüm Ortaklarımızın olduğuna inancım tam. Bu anlamda en önemli nokta, yapabileceğine, öncelikle kişinin kendisinin inanmasıdır. Çünkü insanoğlunun istedikten sonra yapamayacağı hiçbir şey yoktur, yeter ki istesin. Bu başarıyı ben tek başıma edinmedim, bu başarıda ekibimin katkısı büyüktür. Muş Bölgesi olarak, 2 Ana Bayi, 12 Bayi ve 2 Satış Noktamız ile Muş’ ta Mavi Gücü yaşatmaya devem edeceğiz. Katkısı bulunan bütün çalışma arkadaşlarıma, bütün Çözüm Ortaklarıma ve bütün AKINSOFT çalışanlarına teşekkür ederim.

Murat BOZYEL
AKINSOFT Muş Bölge Bayi

Benzer Yazılar