AKINSOFT Genel Merkez AKINSOFT 16 Mayıs 2009 (0) (1958)

BİLİŞİM HAFTASI

Sınırların ortadan kalktığı ticaretin sınır ötesine yapıldığı 21. yüzyılda bir ülkenin gelişebilmesi, bilgi akışını sağlayacağı iletişim kanallarına ve bilgi ile teknolojinin birlikte kullanılarak üretilecek en modern teknoloji araçlarına sahip olmasına bağlıdır. Ne parasal zenginlik, ne de yer altı zenginliğiniz, dünya yönetiminde söz sahibi olmanıza yetmiyor. Teknolojiniz, enformasyon kanallarınız, iş hızınız yeterli değilse ve yeni projeleriniz, en modern teknoloji ürünleriniz yoksa ne yazık ki ilerleyebilmeniz ve dünya pazarında yer almanız mümkün değil. Günümüzde bilişim teknolojilerini kullanan, bilişim alanında en modern üretimi yapan ülkeler dünyanın öncüsü olmayı başarmaktadır. Eğitimde, bilimde, sağlık sektöründe, teknolojide yaşanan hızlı gelişmeler, bilişimin önemsenmesinin ve gerekliliğin sonucudur.

Bilgisayar yazılımları, bilgisayar ve İnternet; işte bu muhteşem üçlü olmadan ne işimizi, ne eğitimimizi, ne günlük hayatımızı devam ettirebiliriz. Bilgisayarlar ve bu sihirli kutunun içine yerleşen yazılımlar dününüze ve yarınınıza ışık tutuyor artık. Bu ışık tutma sürecinde yer alan, en çağdaş    teknolojileri üreten AKINSOFT, 2010’da UyduKent projesi ile kuracağı teknoloji üssü ve 2015’te insan hayatını kolaylaştırmak için üreteceği robotlar ile de bilişime farklı bir boyut kazandıracak.

Bilişim ve teknolojinin hayatımızda çok önemli olduğunun bilincinde olan AKINSOFT,  Mayıs ayının ilk haftası olarak kutlanan “Bilişim Haftası”nın Türkiye’ye teknoloji getirmesini diliyor.          AKINSOFT, ülkemizin bilgi teknolojisinde, bilişimde ve teknoloji ürünlerinin üretiminde lider olmasını temenni ederken, kültür zenginliği, doğal güzellikleri ve konumu itibariyle dünyanın en gözde ülkelerinden biri olan Türkiye’nin bilişim sektöründe dünyanın merkezi olmasını umut ediyor.

Benzer Yazılar