Dergi Özel Yazıları AKINSOFT 28 Ağustos 2009 (0) (2010)

Yeni gözdemiz INOVAX Dergimize Gösterdiğiniz İlgiden Dolayı Teşekkürler

Teknoloji, bilim ve bilişim alanında yaşanan gelişmeleri takip edenler şimdi bahsedeceğim kelimeyi çok iyi biliyorlardır. Bu kavramın söyleyişi kulağa çok hoş geliyor, anlam ve önemi ise bizim yükselişimizle doğru orantılı adeta. Bunu bir hayat felsefesi haline getirip ve yaşamımızdaki her alanda uygularsak, inanın değişimle gelecek başarı da kaçınılmaz olacaktır. İşte sihirli bir değnek misali hayatımıza giren ve ilerleyip, gelişmemiz için rotamızın yönünü belirleyen, teknolojinin son gözdesi İNOVASYON’dan bahsediyorum… Hayatımızın her döneminde etkili olan bu kavram tüm sektörlerde olduğu gibi yazılım sektöründe de büyük rol oynamaktadır. Dünya markası olmak, hedef kitle tarafından en çok tercih edilenler arasında yer almak için yazılımlar sürekli geliştiriliyor, son kullanıcının talepleri değerlendiriliyor, mevcut yapı sürekli yenileniyor.

 

-Şimdi dilerseniz İnovasyonu biraz daha yakından tanıyalım!
Teknolojinin hızla ilerlediği 21. yüzyılda gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşmak için ürün ve hizmet kalitesini minimum sürede maksimum seviyeye taşımak gerekiyor. Tam da bunları konuştuğumuz ve uyguladığımız teknoloji çağında en yeni kavram olarak İnovasyon karşımıza çıkıyor. İnovasyon, yeni bir düşüncenin pazarlanabilir bir ürün veya hizmete uyarlanarak toplumsal yarar sağlayacak hale dönüştürülmesidir. Genel anlamıyla İnovasyon yenilenmeyi ve değişimi ifade eder. Sonuç olarak İnovasyon bilişim sektörünün de temel taşlarından biri oluyor.
İnovasyon sonuç olarak fırsatların tespit edilerek, bu fırsatların girişimcilik kapsamına uygun endüstri kollarında hizmete dönüştürülmesidir. İnovasyon ile bilişim sektöründe refah seviyesini yükseltecek ürünlerde maksimum derecede gelişmişlik sağlanarak firmanın tercih sebebiyeti arttırılmaktadır.

-Evet sizlere kısaca inovasyonun ne olduğundan ve öneminden bahsettim.
21. yüzyıl uzay çağında yaşıyoruz ve ticaret sınırların ötesine yapılıyor, dünyanın diğer ucu size teknolojisini satıyor. Bu durumda biz de kendi teknolojimizi üretmezsek bir bakmışız ki, her şey önümüze tabakta ama daha pahalı şekilde sunuluyor. Boşa harcayacak paramız olmadığı için kendimiz, daha kalitelisini üretmeliyiz. Bu yüzden inovasyonu “Hayatımıza Hoşgeldin” deyip baş ucumuza oturtmalıyız.

Biz de AKINSOFT olarak modern, değişime açık, insanlığa yarar sağlama çabasında olan yapımızı her adımla ortaya koymaya da devam edeceğiz. AKINSOFT olarak faaliyet alanında, sınır ve limit tanımıyoruz. Bu kapsamda son kullanıcılarımıza, Çözüm Ortaklarımıza, tüm insanlığa ulaşmak, bilişimden, teknolojiden ve AKINSOFT’tan haber vermek için en yeni projemiz olan bir dergi çıkarttık. İsmini de inovasyondan esinlenerek bulduğumuz INOVAX dergisi, şimdilik üç aylık periyotlarda yayınlanacak. “Biz yaparsak en iyisini yaparız” sloganımıza yakışan dergimiz çıktığı ilk günden itibaren adından çokça bahsettirdi. INOVAX okurlarına göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Daha yayınlandığı ilk gün büyük ses getiren INOVAX yayın hayatına sizlerinde desteği ile devam edecek.

AKINSOFT Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürü
INOVAX Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Sanat Yönetmeni
Sevgi ÜÇER

Benzer Yazılar