AKINSOFT Genel Merkez AKINSOFT 16 Kasım 2009 (0) (2823)

AKINSOFT Bayi Departmanı Birincisi

AKINSOFT’un Türkiye’de 81 ilde elde ettiği başarıda başrolü alan AKINSOFT Bayi Departmanı çalışma performansıyla dikkat çekiyor. 9 kişilik bir ekiple sorunsuz bir çalışma sistemi yürüten bayi departmanı, genç ve dinamik bölge müdürleri ile bölgelerin performansını en iyi seviyeye ulaştırıyor. AKINSOFT Kuzey Marmara Bölge Müdürü Volkan Çoban 5. Bonus Dönemi Bayi Departmanı Performans Sisteminde en başarılı bölge müdürü seçildi ve dizüstü bilgisayar ile ödüllendirildi. Biz de bayi departmanının başarılı bölge müdürü ile kısa bir söyleşi yaptık.

 

– Öz geçmişiniz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?
1982 yılında  Konya’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Konya’da tamamladım.  2000 yılında Mersin ilinin Anamur ilçesinde bilişim sektöründe faaliyet gösteren bir firma kurarak 2 yıl süreyle işletmeciliğini yaptım. 2002 – 2004 tarihleri arasında vatani görevimi yerine getirdim.. Şimdi AKINSOFT Bayi Departmanında Kuzey Marmara Bölge Müdürü olarak görev yapmaktayım.

– AKINSOFT’ta ne zaman çalışmaya başladınız ve neden  AKINSOFT’u  tercih ettiniz?
2005 yılının Mayıs ayında AKINSOFT bünyesinde müşteri temsilci olarak göreve başladım. Sırasıyla Eğitim Sorumluluğu ve Müşteri Hizmetleri Şefliği görevlerini yürüttüm. 2007 yılında bayi departmanına geçiş yaptım. AKINSOFT sürekli takip ettiğim bir firma idi. Geleceğimi AKINSOFT bünyesinde daha iyi şekillendirebileceğimi, istediğim başarı ve kariyere burada sahip olabileceğimi düşündüğüm için tercihim AKINSOFT oldu.

– AKINSOFT Bayi Departmanında ne tür çalışmalar yürütüyorsunuz? Bölgenizdeki yapılanma hakkında bilgi verebilir misiniz?
Bayi departmanında bölgemizde bulunan Çözüm Ortaklarımızın AKINSOFT ile ilgili yapmış olduğu bütün çalışmalarda onlara yardımcı oluyoruz. Satış ve pazarlama stratejileri geliştirme, yapılanma, istek ve öneriler, demo yönlendirmeleri, yeni başvurular, genel koordinasyon, seminerler, fuarlar vb. birçok konuda çalışmalar yürütmekteyiz. Yani kısaca AKINSOFT bünyesinde Çözüm Ortaklarımız ile ilgili bütün işlemler bayi departmanı olarak bizler tarafından yürütülmektedir. Bölgemde şu an için 8 Bölge Bayi, 21 Ana Bayi, 277 Bayi ve Satış Noktası bulunmaktadır. Kuzey Marmara bölgesinde, Bölge Bayi yapılanmamızı tamamlamış durumdayız. Yeni dönemde Ana Bayi yapılanmasını daha da güçlendirip, aktif bayi sayısını da önemli ölçüde arttırmak için çalışıyoruz.

volkan-coban2

– Bölgesel performansı arttırmak için neler yapıyorsunuz?
Bölgesel performans için bölgemde bulunan Çözüm Ortaklarımızla birebir ilgileniyorum. Yapacakları çalışmalara katkıda bulunup, sorunlarına kısa sürede çözümler üretiyorum. Çözüm Ortaklarımız sürekli sahada oldukları için onların motivasyonlarını üst seviyede tutmam performanslarının yükselmesinde önemli bir rol oynuyor. Ayrıca bölgemde AKINSOFT tanıtımına katkıda bulunacak, satışları artıracak, kamu kurumları, odalar ve sanayi bölgeleri gibi kilit noktaları belirleyip, tanıtım, seminer, kampanya düzenleme gibi etkili olabilecek çalışmalara önem veriyorum. Performansın değerlendirildiği platform olan bonus sisteminde ise bölgemde bulunan bütün Çözüm Ortaklarımıza kategorilerine göre stratejiler üretiyorum.

– 5. Bonus Döneminde üstün bir başarı gösterdiniz, bu başarınızın sırrı nedir? 6. Bonus Dönemi için hedefleriniz nelerdir?
İş hayatınızda başarılı olmanız için bazı olmazsa olmaz etkenler vardır. Bu kriterlerden en önemlisi işini sevmektir, daha sonra iyi bir çalışma ortamı, ekip arkadaşlarınızla uyumlu hareket ve önünüzü sürekli açan yöneticilerinizin olmasıdır. Bunların hepsi çalışma ortamımızda mevcut. Bu etkenlerin yanı sıra bölgemde bulunan Çözüm Ortaklarımla yapmış olduğum koordineli çalışmalar ve Çözüm Ortaklarımın göstermiş olduğu üstün performans ve özveri bu başarının kaçınılmaz olmasını sağladı. 6. Bonus Dönemi için ise Kuzey Marmara olarak hedefimiz her zaman başarı çıtamızı yükseltmek olacaktır. 5. Bonus Döneminde kazanmış olduğumuz ödüller ve başarı plaketleri yeni dönem için beni ve Çözüm Ortaklarımı daha da motive etmiştir. Bölgemde yapılanmamızın tamamlanmış olmasını ve AKINSOFT İstanbul Plaza’nın faaliyete geçeceğini göz önünde bulundurduğumuzda, 6. Bonus Döneminde zirvenin en güçlü adayının Kuzey Marmara olacağını belirtmek isterim.

– AKINSOFT İstanbul Plaza’nın faaliyete geçmesi bölgenize neler kazandıracak?
İstanbul ili ülkemizin, gerek ticaret hacmi, gerek konum, gerekse nufüs ve yerleşim yönünden en lokomotif şehridir. Bu nedenler bir çok büyük firmanın İstanbul’da boy göstermesini sağlamıştır. Konya’ da kurularak 14 yılda 11 ülkeye ulaşan firmamızın AKINSOFT İstanbul Plaza ile İstanbul’ da da yerini alacak olması hem gurur hem de heyecan vericidir. Ülke ekonomisinin nabzını tutan bir şehirde böylesi bir yatırım Kuzey Marmara bölgesi için önemli bir güç unsuru olacaktır. İstanbul Plazamızın faaliyete geçmesi sahada olan Çözüm Ortaklarımızın pazarlama, eğitim ve performans sistemi konusunda önünü açacaktır. Eğitimli ve konusunda uzman Çözüm Ortağı sayımızın artması ile satışlarımız hızlı bir şekilde yükselecek, müşterilerimiz daha iyi hizmet alarak memnun müşteri portföyümüz büyüyecektir. Tüm bunlar Kuzey Marmara bölgesi için çok faydalı olacaktır.

– AKINSOFT Bayi Departmanının ve yaptığı çalışmaların öneminden bahsedebilir misiniz?
Firmamızın geliştirmiş olduğu 120’yi aşkın yazılımın pazarlaması, bayi kanalımız ile yapılmaktadır. Pazarlamanın bayi kanalına dayanması ise AKINSOFT Bayi Departmanının çok önemli bir noktada olduğunu göstermektedir.  Yapılan çalışmaların önemine gelince, bildiğiniz gibi şu an 2000’i aşkın Çözüm Ortağı ile çalışıyoruz. Çözüm Ortaklarımızın beklentilerini karşılamak ve satış yapmalarına yardımcı olmak için yapılan her çalışma büyük önem taşımaktadır. Yürütülen en önemli ve en kapsamlı çalışma ise Bonus Sistemidir. Bütün Çözüm Ortaklarımızın kendi kategorisinde yarıştığı bu sistemde, Çözüm Ortaklarımız yapmış olduğu çeşitli çalışmalardan bonus kazanıp yıl sonunda otomobil, LCD ekran tv., notebook vb. onlarca ödülün yanı sıra 5 yıldızlı otelde 3 gün 2 gece muhteşem bir tatil hakkı kazanıyorlar. Çözüm Ortaklarımızın aktif olarak izledikleri bu sistemin takibi ise titiz, hassas ve dikkatli olmayı gerektiriyor. Departmanımız Bonus Sisteminin takibini 6 yıldır başarı ile yürütmektedir.

Benzer Yazılar