AKINSOFT Genel Merkez AKINSOFT 16 Kasım 2009 (0) (2218)

Akyürek, Konya’nın dünyada tanınabilmesi için AKINSOFT gibi markalara ihtiyacımız var

AKINSOFT yaptığı başarılı çalışmalarla, bulunduğu kenti ve Türkiye’yi, dünyada marka bir firmaya yakışır bir şekilde temsil ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın son yıllarda dünyada edindiği prestije AKINSOFT gibi firmaların çok büyük etkisi olduğunu belirtti.

Konya’nın son beş yılda markalaşma, dünya kenti olma yolunda çok büyük yol kat ettiğini ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’yı geçmişi kadar görkemli bir geleceğe hazırladıklarını vurguladı. Konya’nın sadece belli bir sektör üzerinde yoğunlaşmadığını hemen hemen her alanda kaliteli üretim yapan, dünya markası olma yolunda istikrarla ilerleyen firmalara sahip olduğunu dile getirdi. Konya’nın coğrafi konumu itibariyle Türkiye’nin en geniş yüzölçümüne sahip değerli bir şehir olduğunu söyleyen Akyürek, Konya’nın köklü bir tarihi olduğuna vurgu yaptı.

Akyürek, “Konya sanayide, turizmde, eğitimde, tarımda, hizmet ve sağlık sektöründe, ticarette yani her sektörde gelişiyor. Teknolojide de Konya’nın merkez bir şehir olmasını AKINSOFT gibi firmalar gerçekleştiriyor. AKINSOFT bugüne kadar yapacağını söylediği projelerini tamamlamış, teknolojide dünya markası olma yolunda ne denli kararlı olduğunu göstermiştir. Yaptıklarınız örnek gösterilecek projeler, tüm bunlar çalışılırsa, planlanırsa insanın çok büyük işler başarabileceğinin bir göstergesidir” şeklinde konuştu.

21. yüzyılda teknolojinin hızla geliştiğini, bu gelişime ayak uyduramayan ülkelerin, kentlerin, kuruluşların ilerleyemediklerini dile getiren Akyürek, bu yüzden teknolojinin çok büyük önem kazandığını ve AKINSOFT’un Türkiye için gerekli olan teknolojiyi üreterek ülkenin gelişimine katkı sağlayacak olmasının tüm Türkiye için gurur verici olduğunu kaydetti.

AKINSOFT’un robot üretme projesinin tüm dünyada çok büyük yankı uyandıracağının altını çizen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AKINSOFT’un 2010’da UyduKent kuracak olmasının ise dev bir proje olduğunu ve Konya’dan dünyaya yayılan böylesine güçlü bir firmanın kentin prestijini arttırdığını söyledi. AKINSOFT’un çok istikrarlı bir şekilde ilerlediğine dikkat çeken Akyürek, son beş yılda Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Konya’yı yaşam standardı yüksek bir şehir haline getirmek için yüzlerce proje hayata geçirdiklerini ve AKINSOFT projelerinin de Konya yaşam standartlarının yükselmesi açısından çok önemli bir etken olduğunu ifade etti.

Yerel yönetimlerin ve kentin tüm yetkili mercilerinin bu tür yatırım ve projeleri desteklediğini belirten Akyürek, “Konya milyonlarca turiste ev sahipliği yapan, tarihiyle, ticaretiyle, sanayisiyle örnek bir şehir oldu. Bizi bu makama halk seçti, bizlerde halkımızın yanındayız, onların refah seviyesini yükseltecek, onları mutlu edecek hizmetler sunduk ve sunmaya devam edeceğiz. Tabi ki Konya’nın dünya markası olması için yerel yönetimlerin yaptığı çalışmalar tek başına yeterli değil, şehrimizi dünyada temsil etmesi için AKINSOFT gibi markalara ihtiyacımız var. AKINSOFT’un dünya markası olma yolunda istikrarlı bir şekilde ilerleyişine şahitlik ediyoruz, bu anlamda genç Yönetim Kurulu Başkanınız Özgür Akın ve tüm ekibini bir kez daha tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Benzer Yazılar