Tekno Haber AKINSOFT 16 Kasım 2009 (0) (1253)

Bilgisayar Sayesinde Uzun Yıllar Yaşamak Mümkün

Amerikalı bilim adamı Ray Kurzweil, 30 yıl içinde insan beyninin kişiliği, anıları, yetenekleriyle birlikte bilgisayara taşınacağını ve daha sonra bu bilgilerin androidlere aktarılarak sonsuza kadar yaşamanın mümkün kılınacağını iddia ediyor.

Kendisini insanlara fayda sağlayacak buluşlar icat etmeye adayan Amerikalı bilim adamı Ray Kurzweil, ölümsüzlük teorisinin gerçek olduğunu ve bunun 30 yıl içerisinde gerçekleşeceğini öne sürüyor.

 

Kurzweil’e göre teknolojide yaşanan hızlı gelişmelerle 2030’larda bir kişinin beyni, kişiliği, anıları, geçmişi, yetenekleri, düşünceleriyle bilgisayar ortamına aktarılabilecek. Yeni teknolojileri icat edilmeden tahmin edilmesiyle tanınan Kurzweil, 2040’lı yıllarda nanoteknoloji ve robot teknolojisi sayesinde bilgisayar ortamına aktarılmış olan beyin bilgileri robotlara yani androidlere yüklenecek ve böylece sonsuza kadar yaşamak mümkün olacak. Kurzweil, insanların biyolojik olmayan makineler, gelişmiş genetik, nanoteknoloji ve robot teknolojisi sayesinde daha gelişmiş bir zekayla yaşamını sürdürebileceğini ileri sürüyor.

Benzer Yazılar