AKINSOFT Dış Ticaret AKINSOFT 04 Şubat 2010 (0) (2181)

Avusturya’da AKINSOFT

Türkiye’de yazılım alanında çok önemli bir seviyeye ulaşan AKINSOFT, dış ticaret alanında dev adımlar atmaya başladı. 11 ülkede geniş bir bayilik ağı kuran firma, 2010 yılında yapacağı atılımlarla dünyanın dört bir tarafına hizmet ulaştırmayı planlıyor. AKINSOFT Avusturya Dornbirn Bayi Kontech Computer Yöneticisi Tunahan Akkoca, INOVAX dergisine konuştu.

 

1- AKINSOFT ile ilk tanışmanız nasıl oldu?
Mesleğimiz gereği bilişim sektörü ile yakın bir iletişim içerisindeyiz. Bir internet kafede network kurulumunu gerçekleştirirken, kafenin internet kafe programına ihtiyacı olduğunu gördük. Bu konuda yaptığımız araştırmalar sırasında AKINSOFT’un bu alanda önemli çalışmalar yaptığını görünce, firmayla iletişim içerisinde olduk. Görüşmelerimiz sonrasında AKINSOFT’un bayisi olarak hizmet vermeye başladık.

2- Ne kadar zamandır AKINSOFT bayisisiniz ve neden AKINSOFT bayisi olmayı seçtiniz?
Yaklaşık 1 senedir AKINSOFT bayisi olarak hizmet vermekteyiz. AKINSOFT’u tercih etmemizin en önemli sebebi; AKINSOFT’un uluslararası çapta hizmet veriyor olmasıdır. Programlarının dil editörü ile istenilen dile çevriliyor olması yurt dışı firmaları açısından büyük bir avantaj sağlıyor. Başta CafePlus programı olmak üzere AKINSOFT, çalışmaları ve başarılarıyla yurt dışında da çok iyi tanınan bir firma olduğu için biz kendisiyle Çözüm Ortaklığı kurduk.

3- AKINSOFT ülkenizde yeteri kadar tanınıyor mu?
AKINSOFT Avusturya genelinde Türk iş adamları tarafından tanınıyor ve çalışmaları yakından takip ediliyor. Programlarının kaliteli olduğu herkes tarafından biliniyor. Özellikle internet kafeler için yapmış olduğu CafePlus programı, Avusturya’daki internet kafelerin büyük bir çoğunluğu tarafından kullanılıyor.

4- AKINSOFT ile çalışmak size neler kazandırıyor?
AKINSOFT ile çalışmak bize büyük bir müşteri portföyü kazandırdı. İnsanlar AKINSOFT programı kullanmaya başladıkça, kaliteyi fark ediyor ve bizim için referans oluyorlar. AKINSOFT’un kurumsallığı ve çalışma disiplini bizleri çok olumlu etkiledi. Türkiye’den dünya markası olma yolunda ilerleyen AKINSOFT ile çalışmak bizleri gururlandırıyor.

5- AKINSOFT programlarını ülkenizdeki firmalar sizce neden tercih etmeli?
AKINSOFT’un programlarının modern teknolojiye uygunluğu, kaliteli olması iş dünyasına artı özellikler kazandıracaktır. Programın kalitesinin yüksek olmasının yanı sıra fiyatının da uygun olması sebebiyle AKINSOFT programları en doğru tercihtir.

AKINSOFT in Austria

AKINSOFT reached very important a level at the software sector in Turkey, besides has begun to take giant steps in the arena of foreign trade. The company established a wide network of dealerships in 11 countries that will make a plan to reach the breakthrough service around the world in 2010. AKINSOFT Austria Dornbirn Dealer Kontech Computer Manager Tunahan Akkoca was interviewed with the INOVAX magazine.

1- How did you first meet with AKINSOFT?
We are in a close communication with the IT Sector because of our profession. While performing of a network installation at internet cafe, we saw a need the cafe program for internet cafe.

During our research on this issue, at the sight of AKINSOFT’s significant works done in this field, we were in communication with the company. After our negotiations, we have begun to serve as AKINSOFT dealer.

2- How long have you been an AKINSOFT Dealer? and Why did you prefer to become an AKINSOFT dealer?
Approximately, we have been serving for 1 year as AKINSOFT Dealer. The most important reason why we prefer AKINSOFT is; to serve in international scales. By means of The Language Editior of its programs is to be translated into by desiring in terms of language is a big advantage to foreign companies. AKINSOFT, especially CafePlus Program, its works and successes, is also very well-known in abroad that is why we have established the solution partnership with themselves.

3- Is AKINSOFT adequately known in your country?
AKINSOFT is known and its works is being closely monitored by Turkish Businessmen in Austria. Its programs are known as the qualified program by everyone. Especially, CafePlus Program have been made for internet cafes that is being used by vast majority of Internet Cafes in Austria.

4- What gave you to work with AKINSOFT?
To work with AKINSOFT gave us a large customer portfolio. As People start using AKINSOFT Programs who aware the quality and be reference for us. We have been very positively impacted on AKINSOFT’s institutionalism and work discipline. To work with AKINSOFT makes us proud to become a global brand on that way from Turkey.

5- Why do you think companies should prefer AKINSOFT Programs in your country?
Business world will have been won the compliance to modern technology and high quality with plus features by AKINSOFT Programs. In addition to the high quality of the program, moreover its prices is the appropriate that is why AKINSOFT Programs are the right choice.

Benzer Yazılar