Müşteri Çalışmaları AKINSOFT 04 Şubat 2010 (0) (3719)

İma Damlama Sulama Sistemleri, AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business ile yüzde yüz performans sağladı

 

Antalya’dan dünyaya açılan İma Damlama Sulama Sistemleri, iş süreçlerini AKINSOFT WOLVOX ERP E Busines ile yönetmekte ve bu sayede Türkiye’de 450, dünyada 15 satış noktasına ürettiği ürünlerin ihracatını kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Yaklaşık 40 yıldır demir doğrama ve çelik konstrüksiyon sektöründe yer aldıklarını ifade eden İma Damlama Sulama Sistemleri Genel Müdürü Ahmet Uysal, 1982 yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak faaliyet alanlarına, damlama sulama filtreleri imalatını eklediklerini dile getirdi.

1- Firmanızı bize kısaca tanıtır mısınız?
İma Demir Doğrama ve Çelik Konstrüksiyon atölyesi 1974 yılında Durmuş Ali Uysal’ın çabaları ile Antalya’da kuruldu. 1974’den 1982 yılına kadar çalışmalarımızı bu alanda ilerletirken 1982 yılında faaliyet alanımıza, damlama sulama filtreleri imalatını da ekleyerek Türkiye’de bir ilke imza attık. İma Damlama Sulama Sistemleri, imalat sanayide üretmiş olduğumuz ürünlerin kalitesini belgeleyerek ve 1991 yılında da markalaşarak; Türk Standartlar Enstitüsü Kalite (TSEK) belgesini ve İmalata Yeterlilik Belgesini almıştır. 2000 m2 kapalı alan üzerinde faaliyet göstermekte olup, imal ettiğimiz ürünler arasında meç filtreler, disk filtreler, hidrosiklonlar, gübre tankları, turbo filtreler, yosun tankları, hidrofor tipi filtreler ve jet filtreler bulunmaktadır. 2006 yılı itibariyle yurt içinde 450 satış noktasında, yurt dışında ise 15 satış noktasında üretmiş olduğumuz sulama sistemleri satılmaktadır. İma Filtre, 1982 yılından bu zamana kadar geçen bu süre zarfında sürekli kendisini geliştirerek yenilemektedir.

2- Ne kadar süredir AKINSOFT programı kullanıyorsunuz?
Yaklaşık 3 yıldır AKINSOFT yazılımlarını aktif bir şekilde kullanmaktayız. Yazılımın günümüzde vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmesiyle birlikte, biz de İma Filtre olarak verimliliği arttırmak amacıyla; satış, maliyet, nakit akışı kontrolü ve yönetim imkanı sağlayan AKINSOFT WOLVOX ERP E- Business’ı işletmemize kurduk. İki yıl süren ciddi yatırım ve çalışmaların ardından sistemin faydalarını görmeye başladık.

ima_damlama_sulari2

3- AKINSOFT programını tercih etmenizin sebebi nedir?
İma Filtre olarak sipariş, üretim, satış, pazarlama ve insan kaynakları gibi işlemleri kendi bünyemizde yapmaktayız. Bu açıdan işlemlerin hızlı ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesini kolaylaştıracak bir yazılıma ihtiyacımız vardı. Bu kapsamda AKINSOFT Antalya Bölge Bayi Başer Bilişim ile yaptığımız çalışmalarda WOLVOX ERP E-Bussines programının kullanıcı ara yüzünün kolay anlaşılırlığı, raporlama ve analizlerin netliği, programın hızlılığının bizim beklentilerimizin üzerinde olması ve AKINSOFT’un Türkiye genelinde geniş bayi ağına sahip olması tercih sebebimiz olmuştur. Personellerimiz daha önce başka bir program kullanmış olmasına rağmen, aldıkları kısa bir eğitimin ardından programa tam anlamıyla hakim oldular, bu da WOLVOX ERP E-Bussines’ın kulanım kolaylığını ön plana çıkarmıştır. Bünyemize yeni katılacak personellerinde adaptasyon sürecini göz önünde bulunduracak olduğumuzda, iş akışının yavaşlamaması açısından WOLVOX ERP E-Bussines firmamız açısından oldukça önemli bir etkiye sahip olmuştur. Firmamızda yoğun iş temposu ve üretim sürekliliği olduğu için, sadece kolay kullanılabilirlik bizim için yeterli olmazdı. İstediğimiz raporlar, analizler, stok ve cari kayıt detayları da bizim için çok önemliydi. Programın tüm isteklerimize cevap vermesi ve gelişen yazılım dünyasında AKINSOFT’un programlarında sürekli güncellemeler yapması ve bu güncellemeler hakkında son kullanıcılara ücretsiz eğitimler vermesi AKINSOFT’u seçmemizi sağladı.

ima_damlama_sulari3

4- Bu programı kullandıktan sonra işletmenizde ne tür değişiklikler yaşandı? Program size nasıl avantajlar kazandırdı?
Bizim için öncelikli olarak stok-envanter yönetimi, bütçe yönetimi ve gelir gider dağılımının hızlı, düzgün bir şekilde takip edilmesi gerekmekteydi. Bunların yanında genel muhasebeyi de ekleyerek insan kaynakları ile birlikte tüm işlerimizi tek yazılımdan hızlı bir şekilde kontrol edebilir bir yapıya sahip olduk. Türkiye ve yurt dışı satış noktalarımızın siparişlerini kolaylıkla takip ederek matbuu formlar sirkülasyonunu ortadan kaldırdık.

5- Yazılım satın almak isteyen firmalara neler tavsiye edebilirsiniz?

Hızlı gelişen teknoloji, artan bilgi kaynakları, kısa sürede değişen toplumların sosyal ve ekonomik yapıları; işletmelere de faaliyetlerini sürdürebilmeleri için firmalarını profesyonel bir şekilde yönetmeyi gerektirdi. Bu noktada da otomasyon ve muhasebe yazılımları işletmelerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. İş akışının bir an bile yavaşlaması hem enerji kaybına hem de maddi kayıplara neden olmaktadır. Bizim AKINSOFT’tan memnuniyetimizdeki en önemli etken satış sonrası almış olduğumuz teknik destek ve hızlı çözümler üreterek sorunlarımızı ivedilikle çözmesidir. Bu nedenle de bir yazılım ihtiyacı olan işletmelere gönül rahatlığı ile AKINSOFT’u tavsiye edebiliyoruz. Önemli olan almış olduğunuz programın fiyatı değil; programının ve hizmetinin arkasında dik bir şekilde duran, son kullanıcısını memnun eden bir firmanın olmasıdır.

Benzer Yazılar