Siz Başarırsınız!

“Başarmak için özel çaba sarf etmenize gerek yok, içinizdeki sizi açığa çıkarın yeter!” Ö.AKIN

Değerli okuyucular, AKINSOFT ailesinin değerli üyeleri; yıl 2010 ve INOVAX’ın 1. yılını doldurduğu 4. sayısında sizlerle birlikteyiz. Bu sayımızda size başardıklarımızdan, yaptığımız çalışmalardan bahsetmek istemiyorum. Neden mi? Çünkü 15 yılda çok şey başardık artık bunu dünya biliyor, tekrar başardıklarımızı anlatmaya gerek yok. Başaracaklarımızı da anlatmıyorum çünkü artık neleri başarabileceğimiz aşikar. Bu yüzden, ben sizinle gerçek başarıyı paylaşmak istiyorum.

ozgur_akinBaşarmak için neler yapmadık ki?
Değerli okuyucular, insanoğlu yüz yıllardır başarının ne olduğunu aramış ve başarının peşinden koşmuştur. Başarmak için savaşlar yapmış, okyanuslara açılmış, uzayın derinliklerine yönelmiştir. Başarı insanlığı bağımlı hale getirmiştir. Biz de yıllarca başarıya doğru koştuk, nice başarılara imza attık. Yüzyıllarca dünya topraklarının 3’te 1’inde hüküm sürdük. Tarih bizlerin başarılarını yazdı, o zamanlar başarının kriteri denizlere, kıtalara hükmetmekti. Yüzyıllar geçti, teknolojinin getirdikleriyle, sınırlar ortadan kalktı, ulaşımın, iletişimin, ticaretin şekli değişti ve başarının kriterleri de değişti. Başarıya ulaşmak daha da kolaylaştı ancak başarının odak noktası ufuk çizgisine yerleşmişçesine insanoğlu odağa yaklaştıkça o giderek uzaklaştı.

Gerçek başarı?

20. yüzyılın sonlarında 21. yüzyılın başlarında bambaşka bir toplum oluşmuştur. Bu toplumdaki başkalaşmayla birlikte her şey değişmeye başlamıştır. Ticarette yeni bir bakış açısı geliştiren toplum, iş hayatında başarının; paylaşmak, iş bölümü, ekip çalışması, aşkla çalışmak olduğunu fark etmiştir. Bu fark edişle, araştırmacı, keşfetme ve üretme yönü ön plana çıkan bu toplum, gerçek başarıyı keşfe çıkmış ve gerçek başarının, yaklaştıkça kendilerinden uzaklaşan o odağın içerisinde olduğunu ortaya çıkarmıştır. Toplumda ve ticarette yaşanan bu gelişmelerle ortaya çıkan “gerçek başarı; mutluluktur” sonucu, insanlık tarihinde bir ilki gerçekleştirmiştir. Bu ilk ile toplum, mutluluğun başarının bir ürünü olduğunu fark etmiş ve ufuk çizgisindeki odakta gizli olan mutluluğu elde edebilmek için başarıyı aramaya başlamıştır. Başarıyı yakaladığında ise büyük bir haz duyup daha büyük başarılar elde etmek için daha çok çalışmıştır. Daha çok çalıştıkça daha çok mutlu olmuş ve ancak gerçek başarının mutluluğu getirebileceğini anlamıştır.

İşin özü, yaptığınız iş her ne olursa olsun, sonunda mutluysanız gerçek başarı odur.Para kazanılır, mülk alınır ama mutlu musunuz? Önemli olan budur…

Şimdi kendinizi sorgulayın gerçek başarıya ulaştınız mı? (Mutluysanız ulaşmışsınızdır.)

Peki, bu insanlar neden bedbaht?
Sen mi yapacaksın? Yapamazsın! Çok zor ama istersen dene şansını!

Sizi karamsarlığa sürükleyen bu cümleler sanırım size çok tanıdık gelmiştir. Yıllarca bunları size söylediler, kimi zaman şevkiniz kırıldı, karamsarlığa düştünüz, pes edip, vazgeçtiniz ve gerçek başarıya ulaşmadığınız için mutsuz oldunuz.

Bu bedbahtlığınız boşuna, karamsarlığı uğratmayın yanınıza, kulak vermeyin bu sorulara. Başarılarımızı düşünün, tarihe yazılmış başarılarımızı… Şimdi başarılarınızı tarihe yazma sırası sizde, çabalayın, çalışın ve başarın. (Mutlu olun.)

Bugüne kadar size söylendi mi bilmiyorum ama şimdi ben söylüyorum.

Siz başarırsınız!!!

Özgür AKIN
AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı
Bilgisayar Yüksek Mühendisi

Benzer Yazılar

One Comment on “Siz Başarırsınız!

  1. çok iyi biriyim ve çok çalışkanım

Yoruma kapalı.