AKINSOFT Genel Merkez AKINSOFT 04 Şubat 2010 (0) (1354)

Üzülmez: “Sanayimiz AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business İle Kazanacak”

 

AKINSOFT’un dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyişi tüm platformların en çok konuşulan konuları arasında yer alıyor. Bu başarısı şehirlerin ve ülkenin gururu haline geldi. AKINSOFT’un çalışmaları ve markalaşması üzerine kısa bir söyleşi yaptığımız Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKINSOFT’u kuruluşundan bu yana yakından takip ettiklerini belirtirken, başarılarının Konya’ya da büyük getirileri olacağını kaydetti. AKINSOFT’a içten destek verdiklerini dile getiren Üzülmez, işletmelerin Ar-Ge ve inovasyon alanında yaptığı çalışmaların iç ve dış pazarlarda kalıcı olabilmeleri için itici bir güç haline geldiğini belirtti. AKINSOFT’un da Ar-Ge ve inovasyona gereken önemi vererek kuruluşunun ilk yıllarından itibaren hedefleri doğrultusunda yürüttüğü faaliyetlerin, Konya için son derece önemli olduğuna vurgu yapan Üzülmez, AKINSOFT’un Robotik Teknolojiler alanında yaptığı çalışmaların çok büyük ses getireceğine ve başarılı sonuçlar oluşturacağına inandığını söyledi. AKINSOFT’un Türkiye ve dünyadaki yapılanmasının da çok gelişmiş olduğuna dikkat çeken Üzülmez, “dünyada iletişim teknolojileri akıl almaz bir hızla değiştiği 21. yüzyılda şehrimizden bilişim alanında ve özellikle yazılım konusunda bir markanın yükselmesi, bizleri son derece gururlandırmaktadır. Bilindiği gibi dünyada bilgisayarın üretimi kadar yazılımı da büyük önem taşıyor. Bu alanda ülkemizde önemli çalışmalar yapılıyor. Bunlardan birisinin de şehrimizde olması bizleri sevindirmektedir. Ülkemizde çok yeni bir sektör olan “yazılım” konusunda son derece hızlı bir gelişme göstererek günümüzde Türkiye’nin; en büyük markaları arasında yerini almış olan AKINSOFT, pazarlama politikası ile Türk bilişim sektörünün önde gelen satış firmalarına işbirliği ve iş ortaklığı kapılarını açmıştır. AKINSOFT, Türkiye’de 81 ilde kurduğu bayilikler, eğitim merkezleri, destek noktaları ile sektörünün öncülüğüne yükselen nadir şirketlerimizden biridir. AKINSOFT İstanbul Plaza’nın faaliyete geçmesi firmanın yazılımın öncüsü olma hedeflerini gerçekleştirmesinde önemli bir adım olduğunu ifade ederek, AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın’ı bu büyük başarılarından dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Dünya ülkelerinin bilgi tabanlı ekonomilere dönüşmek ve Bilgi Toplumu olmak için bir yarış ve rekabet içerisinde olduğunu belirten Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez, bilgi teknolojilerinin etkisinde gelişen dünya düzenine hakim ekonomilerin, bilişimden kuvvet alarak geleceğe bilişim teknolojisiyle yön verdiğini vurguladı. Üzülmez, “yüzyıllardan bu yana Anadolu’nun en önemli tarih, kültür ve ticaret merkezlerinden biri olan Konya’mız, günümüzde bölgesindeki güçlü sanayisinin gereksinim duyduğu bilgi ve iletişim teknolojileri açısından önemli bir potansiyel taşımaktadır. Bizler de Konya Ticaret Odası olarak bilgi teknolojilerine büyük önem vermekte, Konya’nın ticaret ve sanayisinin uluslararası pazarlara açılması için iletişim teknolojilerini kullanmaya gayret etmekteyiz” şeklinde konuştu.
Bugünün ekonomik koşullarında firmaların kaynaklarını verimli kullanarak karlılıklarını arttırmayı hedeflemeleri gerektiğini söyleyen Üzülmez, rekabet ortamının zorlaştığını firmaların varlıklarını korumak amacıyla yeni ve modern çözümlere yöneldiğini belirtti. Üretim yapan firmaların, stoklardan maliyetlere kadar işletmelerinin tüm işlerini koordine etmeleri gerektiğini dile getiren Üzülmez, yöneticilerin firmalarını tek bir merkezden yönetebilmeleri için ERP sistemlerini kullanmalarının önemine vurgu yaptı. Teknolojiyi satın almanın önemli olmadığını, asıl önemli olanın mevcut ürünün verimli, yüksek katma değerle yeniden üretmek olduğunu kaydeden Üzülmez, “teknolojinin ithal edilmesi ülkemize bir şey kazandırmayacaktır, kazançlı çıkmak için ERP yazılımlarına yönelmek kaçınılmazdır.

ERP yazılımı işletmelerimizde;
• İşlem hızlarını artıracak,
• Daha düşük maliyetler sağlayacak,
• Üretkenliğini artıracak,
• Personelin daha üretken etkinliklere aktarılabilmesi fırsatı verecek,
• Stok düzeylerinde azalma sağlayacak ve böylece masrafları düşürecek,
• Stok devir hızını artıracak,
• Karlılık artışı sağlayacak,
• Daha fazla müşteri tatmini sağlayacaktır.

İşte tüm bu fırsatlardan faydalanabilen işletmelerimiz rekabette üstünlük sağlayacaktır. Sanayimiz ihtiyaç duyduğu kaliteli ERP yazılımını, AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business markasında bulacaktır” dedi.

 

Benzer Yazılar