AKINSOFT Genel Merkez AKINSOFT 15 Mayıs 2010 (0) (2068)

AKINSOFT 15 YAŞINDA

 

12 Nisan 1995 yılında kurulan yazılımın öncü ismi AKINSOFT, bu yıl 15. yaşını kutluyor. 15 yıldır sektöründe yükselen bir başarı grafiği çizen firma, gerçekleştirdiği projelerle dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Özellikle 2010-2015 yıllarında büyük projelere imza atmaya hazırlanan AKINSOFT, 12 Nisan 2010’da 15. yıldönümünü kutladı. AKINSOFT 15. yıl kutlamaları çerçevesinde, Türkiye’nin dört bir tarafında tüm programlarında % 50 indirimlik dev bir kampanyayla iş dünyasını teknoloji ile donattı. 28 Nisan 2010’da sona eren kampanyadan çok sayıda firma yararlandı. Ayrıca yazılımın lider firması, 15. yıl kutlamaları kapsamında 10 Nisan 2010 Cumartesi günü AKINSOFT Genel Merkez Plaza’da yöneticilerin ve personellerin katılımıyla 15. yıl kutlama organizasyonu düzenledi.

15_yil_kutlama

10 Nisan 2010 Cumartesi günü AKINSOFT Genel Merkez WOLVOX Seminer Salonu’nda gerçekleşen kutlama töreninde bir araya gelen AKINSOFT ailesi, doyasıya eğlenerek 15. yaşını kutladı. 15. yıl kutlama töreninde konuşma yapan AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, “15 yılın her dakikasını dolu dolu yaşadık. Hep birlikte olduk, nice büyük başarılara imza attık ve bugün gücü, birliği ifade eden aile kavramının ne denli önemli ve değerli olduğunu burada bir kez daha gördük. Umut ediyorum bu birliktelik ömür boyu sürer. Bu güçlü aile için bundan sonra ‘birisi dünyaya bedel, yüzü-bini bir araya gelirse ne yaparlar korkun’ diyecekler. Artık dünya medyası bizden bahsetmeye başladı, başarılarımız tarihe yazılıyor. İnanıyorum ki sizlerle birlikte çok daha büyük başarılarla, bambaşka yerlerde yer alacağız” şeklinde konuştu. Düzenlenen organizasyonda doyasıya eğlenen AKINSOFT personelleri, bir yaş daha büyümüş olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadı. AKINSOFT’un 15. yaş kutlamaları AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı ve AKINSOFT Yöneticilerinin birlikte kestiği pastayla kutlandı. Eğlence dolu dakikaların yaşandığı 15. yaş kutlamaları, AKINSOFT ailesinin birlik ve beraberliklerini, bir yılı daha geride bırakırken yaşadıkları mutluluğu gözler önüne sermeleriyle son buldu.

28 YILLIK VİZYON GERÇEKLEŞİYOR

Daha kurulduğu gün 28 yıllık vizyonlarını belirleyen AKINSOFT, 2005 vizyonunu başarıyla tamamladı. 2005 vizyonunda yer alan “ilinde kategorisinde vergi rekortmeni olmak, 300 kişi istihdam edecek potansiyele ulaşmak, dış ticaretin temellerini atmak, Türkiye’de yazılımın öncüsü olmak” planını hayata geçiren AKINSOFT, 2009 yılında çalışmalarına tam anlamıyla bir ivme kazandırarak büyük başarılara imza attı. 2009 yılında 2. plazasını İstanbul’da alan firma, burada İstanbul bölge müdürlüğünü açarak Anadolu’dan Avrupa’ya giden yolda önemli bir adım attı.

ROBOTLARIN PROTOTİPLERİ GELİŞTİRİLİYOR

AKINSOFT, 2010 vizyonunda yer alan “robotik teknolojiler alanında Ar-Ge çalışmalarını başlatma” projesini 2009 yılının ikinci yarısında hayata geçirerek 2010 vizyonun ilk planını gerçekleştirdi. AKINSOFT bu proje ile, insan hayatını kolaylaştıracak, teknolojiye yeni bir boyut kazandıracak robot üretimi konusunda dev bir adım atarak, teknoloji dünyasının enleri arasında yerini aldı. 2009 yılının ikinci yarısında kurulan AKINSOFT Robotik Departmanı, kısa süre içerisinde yapılanmasını tamamlayarak, görüntü işleme alanında 2 tane prototip üretti. Prototiplerin kas yapısını geliştirmek için çalışmalarını sürdüren AKINSOFT, hidrolik, pnömatik ve servo motorlar konusunda çalışmalarını sürdürüyor. İnsansı robotun ayak ve kol yapısını geliştirmek için faaliyetler yürüten AKINSOFT Robotik Departmanı, insansı yürümeyi sağlayacak bir mekanizma oluşturdu. İnsansı robot konusunda sayısız test ve deneyler yapan AKINSOFT, 2015’te seri üretimine geçmeyi planladığı insansı robotlar konusunda hızla ilerliyor. Firma, insan hayatını kolaylaştırmak, yaşam standardını yükseltmek için yapay zeka yazılımları ile çalışacak robotların, Ar-Ge çalışmaları konusunda çok büyük adımlar atıyor.Görüntü işleme konusunda legolarda çalışmalar gerçekleştiren AKINSOFT Robotik Departmanı, görüntünün şeklini tespit ederek görüntüye yönelen bir prototip üretti. Yaklaşık 6 aylık bir sürede birden fazla prototip üreten AKINSOFT, robotik alanında dünyanın merkezi haline gelmeyi planlıyor.

Ses algılama sistemi üzerinde de çalışma yapan AKINSOFT Robotik Departmanı, gel-git gibi tek kelimelik algı yeteneğine sahip Roboliza adında bir prototip oluşturuyor. Humanoid robot alanında çok büyük yol kat eden firma, Robotik Teknolojiler konusunda yapacağı çalışmalarla insanların yaşam standardını en konforlu seviyeye ulaştırmayı planlıyor. İş ve ev hayatında her işi yapabilecek robotlar üretecek olan AKINSOFT, insana verdiği değeri teknoloji alanında yaptığı faydalı çalışmalarla gözler önüne seriyor.

HEDEF: “UYDUKENT”

Türkiye’de 81 ilde bayilik yapılanmasını tamamlayan firma, dünyada 11 ülkede bayilik ağı kurarken, tüm dünyaya ulaşmak için dış ticaret alanındaki çalışmalarını sürdürüyor. AKINSOFT, bayilik ağını genişletmek için çalışmalarına devam ederken 2010 yılında “30.000 kişilik istihdam kapasitesine sahip, 100 bin metrekare ile 1 milyon metrekare alan üzerine inşa edilecek, içerisinde sosyal yaşam alanları, hastane, robot fabrikaları, park, lojman, okul” gibi tesislerin yer alacağı UyduKent projesini hayata geçirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. UyduKent için arazi belirleme çalışmalarına başlayan firma, 2010 yılında da verdiği sözleri gerçekleştirerek, AKINSOFT ailesinin gücünü bir kez daha gözler önüne sermeyi hedefliyor.

Benzer Yazılar