Tekno Haber AKINSOFT 15 Mayıs 2010 (0) (2870)

Online güzellik yarışması

Artık neredeyse hayatın internet ortamında aktığı 21. yüzyılda güzellik yarışmaları da internet üzerinden gerçekleştirilmeye başlandı. Geçtiğimiz aylarda reklam ve şov dünyasına yeni yüzler kazandırmak amacı ile 7’incisi düzenlenen, Türkiye’nin ilk online güzellik yarışması 120 adayın web sayfasında ziyaretçiler tarafından oylanmasıyla sonuçlandı. Bay bayan ve çocuk olmak üzere 3 kategoride düzenlenen yarışmada 3 ayda 270 bin oy kullanıldı. Bayan kategorisinde Tuğçe Taşkın, erkeklerde Yusuf İkiz ve çocuklarda Karahan Önem İzmir Online Güzellik Yarışması’nda birinci oldu.

Güzellik yarışması için özel olarak tasarlanan web sitesinin güzellik yarışmaları anlayışını internet ortamına taşıyan projesi ile 2010 yılının ilk yarışması tamamlanmış oldu. Reklamcı Adem Annaç tarafından 2007 yılında hayata geçirilen proje bugüne kadar birçok İzmirli genci profesyonel show dünyasına kazandırmayı başardı. Teknolojinin hayatımızda yaptığı köklü değişimler podyum ve show dünyasını da etkisi altına aldı. Artık teknoloji ve bilişim güzellilik seçiminin ana platformu oluyor.

online_guzellik_ysm2Web sitesi ile şov dünyasına adım atmak isteyen binlerce İzmirli, moda fotoğrafçısı Aydın Kılınç’ın kontrolünde bulunan bir fotoğraf ekibi tarafından gerçekleşen fotoğraf çekimlerinin ardından web sayfasına yarışmacı olarak katıldı.

Online olarak başvuru yapan adaylar ön eleme için fotoğraf çekimine davet ediliyor. Konu ile ilgili açıklama yapan reklamcı Adem Anaç, “güzellik göreceli bir kavramdır. Hayatı boyunca podyuma hiç çıkmamış , yetenekli olduğunu hisseden ama kendisine fırsat vermemiş olan insanlara yeni bir kapı açıyoruz. Katılımcılarımızın arasında hep içinde bir heves olan ancak bunu profesyonel bir ortamda değerlendirmemiş olan genç arkadaşlarımız var. Bizde onlar için profesyonel show dünyasının kapılarını aralıyoruz” şeklinde konuştu.

Moda Fotoğrafçısı Aydın Kılınç ise konu ile ilgili olarak, “çocukların verdikleri pozlar beni çok şaşırtıyor. Yıllarca modellik yapmış bu işten para kazanan bir çok modelden daha profesyonel duruşları olan bazı çocuklar var. Bu işi yaparken çok gülümsüyorum bütün yetenekli çocukları stüdyomuza bekliyoruz” dedi

online_guzellik_ysm3Çocuk kategorisinde 1’inci Karahan Önem, 2’inci Ege Güvenç, 3’üncü Azize Nehir Mutlu olurken; Bayanlar kategorisinde Tuğçe Taşkın Erkekler kategorisinde ise Yusuf İkiz yarışmanın finalistleri oldu.

Benzer Yazılar