AKINSOFT Çözüm Ortağı AKINSOFT 23 Ağustos 2010 (0) (2520)

6. Bonus Dönemi birincisi Çanakkale Bölge Bayi Kobi Destek Bilişim

 

Çanakkale’de 2001 yılında, üç kişilik küçük ekibimiz ve 15 m2 işyerimizle bilişim sektörüne iki ortak olarak ilk adımımızı attık. 2001 yılında  Çanakkale’de bilişim sektörü gelişmemişti. Kaliteli, sözünde duran ve ekonomik fırsatlar sunan bir firma yoktu. Sektördeki bu açığı gördük ve kısa zamanda ilimizde satış ve servis hizmeti konusunda ismimizi duyurmayı başardık. İşlerimizde her zaman için, kazanç yerine, uzun vadede ismimizi korumak ve sektörün önde gelen işletmelerinden birisi olmayı amaçladık. Bu çerçevede, büyüme grafiğinde dik bir açı ile yükselmek yerine, eğimli bir açı ile yükselmeyi hedef aldık. Zira

kişisel düşüncemiz, çok kısa sürede, yapılanmadan hızla büyüyen bir işletmenin, herhangi olağan üstü bir durumda yine aynı ivme ile düşeceğidir.
Ama bu frenlemeli ivmeye rağmen işletmemiz artık bulunduğu kabuğa sığmaz duruma geldi. 2004 yılı itibari ile 45 m2’lik yeni yerimize geçtik ve ailemize bir kişi daha ekledik.

6_bonus_kobi2

AKINSOFT ile tanışmamız 2004 yılına dayanıyor. 2004 yılında ulusal bir fuarda, teknik servisimizde kullanmak üzere bir yazılım ararken AKINSOFT’la karşılaştık. Biz, satın alabileceğimiz bir program ararken AKINSOFT bize Çözüm Ortaklığı teklifinde bulundu ve fuarda programın kısa bir tanıtımını yaptılar.

İlk temas sonrasında Çözüm Ortaklığı için gerekli çalışmaları başlattık. Çok süre geçmeden AKINSOFT Genel Merkezden ziyaretimize gelen AKINSOFT yetkilileri, Çanakkale ili için bir bölge bayisi düşündüklerini bizim uygun olabileceğimiz görüşünde olduklarını söylediler. Önce Bölge Bayilik sistemi ile ilgili her şeyi araştırdık, biz herhangi bir yaptırım ile karşılaşacağımızı düşünürken, tüm araştırmalarımızın sonucu böyle olmadığını gösterdi. Hep bir terslik çıkacak diye düşündük ama çıkmadı. Öyle ya, bir yazılım şirketinin bölge bayiliğini alıyorduk ve karşılığında herhangi bir şey beklenmiyordu. Bize verilen bu bölge bayiliğinin karşısında gönlümüzü ve gönül bağımızı seve seve verebileceğimizi sonradan anladık…

Akabinde çok kısa sürede bonus sistemi ile tanıştık. Diğer bayilere göre daha geriden başlamış olsak da AKINSOFT çalışanlarının katkıları ve yönlendirmeleri ile sistemi öğrendik ve 1. Bonus dönemini 34’üncü sırada tamamladık. Dereceye girmediğimiz için üzgündük, fakat katıldığımız ödül takdim ve tatil organizasyonu bize tam anlamıyla bir çalışma azmi verdi. Ödül organizasyonunu izledik ve sahneye çıkanları gördükçe seneye biz de burada, ilk 10’nun içinde olmalıyız diyerek ilk hedefimizi belirlemiş olduk. Sanırım ilk 10 diyerek hedefi biraz küçük tutmuşuz ki 2. Bonus Döneminde Bölge Bayi kategorisinde, Türkiye 3’üncüsü olduk. Bu başarının ardından çıtayı biraz daha yükselttik ve hedefimizi birincilik olarak belirledik. 3.Bonus döneminde, Türkiye 2’ncisi olduk.

Artık hedefe bir adım daha yaklaşmıştık. Fakat 2008 yılında yeni bir yapılanma sürecine girmek zorunda kaldık. Bu yapılanma sürecinde, sistemden epey uzaklaşıp kan kaybettik ve 4.Bonus döneminde Türkiye 5’inciliğine geriledik. Ama bir senede toparlandık ve birincilik hedefine ulaşmak için çalışmalara kaldığımız yerden devam ettik. 5. Bonus döneminde, bonus dönemleri içindeki en yoğun çekişmeli ve açık ara olmayan bir dönem yaşayarak Türkiye 2’ncisi olduk.

Bu sezon artık, yapılanmamızı tamamlamıştık, çarpanlar bizden yanaydı, tek yapmamız gereken ilk aydan itibaren hedefi belirlemek ve bu hedef doğrultusunda çalışmaktı. Sonunda hedefimize ulaştık ve 6.Bonus döneminde  Türkiye birincisi olduk. Bizim için birincilik bir sonuç değil tam aksine bir başlangıçtır. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

Benzer Yazılar