Müşteri Çalışmaları AKINSOFT 23 Ağustos 2010 (0) (2185)

Ertem: “AKINSOFT programı sayesinde kalitemiz arttı”

Teknolojinin sürekli gelişerek, yeni ihtiyaçlar ortaya çıkarması firmaları yeni projeler üretmeye sevk ediyor. Müşteri talepleri ve teknolojinin ortaya çıkardığı gereklilikler doğrultusunda E-Ticaret tüm işletmeler için bir ihtiyaç haline geldi. AKINSOFT’un da müşteri ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği WOLVOX E-Ticaret programı, işlevsel özellikleri sayesinde, işletmelerin en çok tercih ettiği e-ticaret programları arasında yer alıyor. Trabzon’da faaliyet gösteren Santel Elektronik de AKINSOFT WOLVOX E-Ticaret programını tercih eden firmalar arasında yer alıyor. Biz de INOVAX ekibi olarak, AKINSOFT programı kullanmaktan son derece memnun olan Santel Elektronik Genel Müdürü Gürcan Ertem ile AKINSOFT WOLVOX E-Ticaret programı hakkında keyifli bir söyleşi yaptık.

1- Firmanız hakkında bize bilgi verebilir misiniz?
Santel Elektronik olarak 1984 yılından beri Trabzon’da GSM ve elektronik yedek parça satışı alanında faaliyet gösteriyoruz. Firmamız son kullanıcılara toptan ve perakende ürün satışı yaparak müşteri memnuniyetini yükseltiyor. Sunduğu kaliteli hizmet sayesinde sektöründe hızla büyüyor. Şirketimiz, 2000 yılından itibaren şubeler açmaya başladı ve açtığı yeni şubelerle daha geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Hedefimiz; müşterilerimizden aldığımız güç ve AKINSOFT programlarının bize sunduğu hızlı ve etkili hizmet yapısı ile sektörümüzde lider konumuna gelmektir.

2- Ne kadar süredir AKINSOFT programı kullanıyorsunuz?
2006 yılında AKINSOFT WOLVOX E-Ticaret  programını kullanmaya başladık.  Yazılımı kullanmaya başladıktan sonra çalışmalarımızı daha hızlı ve daha programlı bir şekilde yürütmeyi başardık. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda zaman zaman WOLVOX E-Ticaret   programında farklı modüllere ihtiyaç duyulabiliyoruz, bu durumda da AKINSOFT ile irtibata geçerek modül arttırımı yapıyoruz.  Firmamızın büyümesiyle ve artan ihtiyaçlarıyla doğru orantılı olarak yazılım konusunda ortaya çıkan ihtiyaçları AKINSOFT’a iletiyoruz, taleplerimiz yapılabilecek Ar-Ge’ler arasına girdikten kısa süre sonra anında yerine getiriliyor. Böylece AKINSOFT’un bize verdiği sonsuz destek ile firmamız başarı grafiğini artan bir ivme ile yükseltiyor.

3- Hangi iş ihtiyaçlarınız nedeniyle AKINSOFT programlarını kullanmaya karar verdiniz?
Firmamız 2000 yılından sonra hızlı bir yükseliş gösterdi. Geldiğimiz bu nokta daha sistemli ve daha kurumsal çalışmamız gerektiği sonucunu ortaya çıkardı. Sistemimizi kontrol altına alan AKINSOFT WOLVOX E-Ticaret programını aktif olarak kullanmakla işe başladık. Program sayesinde hem müşterilerimizin taleplerini daha hızlı bir şekilde aldık hem de stoklarımızın takibini yapabileceğimizi öğrendik. Yani büyümek, kaliteli hizmet vermek, daha sistemli ve kapsamlı çalışmak adına AKINSOT programını kullanmaya karar verdik.

4- AKINSOFT programını tercih ederken hangi faktörleri göz önünde bulundurdunuz?
AKINSOFT programını kullanmaya başlamadan önce AKINSOFT yazılımlarının  demo sürümünü kullandık. Demoyu bir süre kullandıktan sonra programın ihtiyaçlarımızı tam anlamıyla karşıladığının farkına vardık. Bu süreçte destek birimlerinin bize gösterdiği yakın ilgi ve alaka da teknik destek konusunda her hangi bir sorun yaşamayacağımızı gösterdi. 4 yıldır programı kullanıyoruz ve gördük ki AKINSOFT programı tercih etmek bizim için son derece yerinde bir karar olmuş.

5- AKINSOFT programını kullandıktan sonra işletmenizde ne tür değişiklikler yaşandı?  Bu programın size sağladığı  avantajlar nelerdir?
AKINSOFT programlarını kullanmaya başladıktan sonra işlerimiz daha sistemli yürümeye başladı. Müşteri memnuniyeti arttı, bu da beraberinde yeni müşterilerin bizi tercih etmesini sağladı. İş kalitemiz arttı ve böylece kaliteli iş yapmak bizi daha da cesaretlendirdi, daha büyük başarılar kazanmak için hırslandırdı. Bu program sayesinde tek bir server ile bütün şubelerin stok envanterlerine, satışlarına ve bunun yanında  birçok rapora hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz, artık şube ağımızı genişletmek bizim için büyük bir sorun olmaktan çıktı. İstediğimiz yere şube açma özgürlüğümüz var. Yani kısacası AKINSOFT programı sayesinde artık işletmemizin büyüme hızına yetişmek mümkün değil.

6- Herhangi bir yazılım satın almak isteyen firmalara neler tavsiye edebilirsiniz?
AKINSOFT, bütün sektörlerin ihtiyaçlarını düşünerek her sektörün yapısına uygun ve  işlerinde kolaylık sağlayacak programlar üretiyor. AR-GE çalışmaları sayesinde de müşterilerin talepleri doğrultusunda programlarını yeniliyor. Yazılım almak isteyen firmaların öncelikle AKINSOFT programlarını incelemesini tavsiye ediyorum. AKINSOFT yazılımlarını detaylı bir şekilde inceleyen firmaların başka bir yazılım şirketi tercih etmeleri mümkün değil. Çünkü AKINSOFT gerek programsal anlamda gerekse destek konusunda kusursuz hizmet veriyor. Firmaların, yazılım satın almadan önce programın ve yazılım firmasının kalitesini tam anlamıyla incelemesi gerekir.

Benzer Yazılar