Dergi Özel Yazıları AKINSOFT 25 Kasım 2010 (1) (2034)

Enine Boyuna Ürün Yönetimi

İnsan gücünün makine gücüyle yer değiştirdiği modern ve teknolojik sürecin en gelişmiş dönemini yaşıyoruz. Bu dönemde yaşanan teknolojik gelişmeler, sosyal ve ekonomik yaşamdaki değişiklikler, müşterilerin beklentilerini arttırmıştır. Artan rekabet ve müşterilerin beklentilerinin değişmesi firmaları ürün ve kalite yönetimine yönlendirmiştir. Ürünün markası ve kalitesi konusunda Ürün yönetimi departmanı görev yapmaktadır.
Ürün yönetimi departmanı firmadaki tüm departmanlar ile entegre çalışır. Firmanın tüm pazarlamasını, promosyon geliştirmesini, pazar araştırmasını, sektör ve hedef kitle araştırmasını yapan, ürün rafa çıktıktan sonra ise satış analizlerini inceleyen, ürünlerle ilgili geri bildirim alan, ürünlerin geliştirilmesi ile ilgili AR- GE ile entegre çalışan departmandır.
Departmanda bu görevleri üstlenen ürün müdürleri ürünle ilgili tüm konuların yönetilmesinden sorumludur. Ürün müdürünün temel görevi mevcut ürünün pazar payını arttırmaktır. Ürün Yönetimi Departmanı ürünlerin pazar payını artırmak için çeşitli çalışmalar yapar. Bu çalışmalar; pazarı ve pazar stratejileri belirlemek, mevcut ürünler dışında yeni ürünlerin araştırmasını yapmak, mevcut ürünlerin tasarım, renk, ambalaj vb gibi içeriğini düzenlemek, sektör, tüketici ve rakip analizi yapmak, ürünler için kampanya uygulamaları ve fiyat belirlemelerini yapmak, ürünler için tekil ve çoğul satış ve ihale stratejilerinin oluşmasına katkıda bulunmaktır.
AKINSOFT’ta Ürün Yönetimi Departmanı olarak ürünlerin gelişmesi, tanıtımı ve satışı konusunda tüm çalışmalar yürütülmektedir. Çözüm Ortaklarımızla birlikte yürütülen çalışmalarda illerde ticaret odaları, sanayi odaları, esnaf ve sanatkarlar odaları ve bu odalara bağlı odalar ile, orduevleri, öğretmenevi, polisevi, organize sanayi bölgeleri, üniversitelerin sosyal tesisleri, çeşitli bankalar gibi kurum, kuruluş ve derneklerle anlaşmalar yaparak pazar payını arttırmaktayız. Bunların dışında özel projeler de yürütürüz. Ürünün daha geniş kitlelere ulaşması için firmaların genel merkezleri ile görüşerek toplu satış çalışmaları yapılmaktadır. AKINSOFT Ürün Yönetimi Departmanı olarak biz, kaliteli hizmet sunmak adına çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz.

Benzer Yazılar

One Comment on “Enine Boyuna Ürün Yönetimi

  1. İNOVAX dergisindeki yazınızın içeriği çok güzel, açıklamalarınız ve ayrıntılı bir şekilde Ürün Yönetiminin tanımının yapılması, bu konuda bilgi eksikliği olan değerli okuyucularımıza ışık tutacaktır. Başarılarınızın devamını dilerim

Yoruma kapalı.