AKINSOFT Genel Merkez AKINSOFT 18 Şubat 2011 (0) (4434)

4 ARALIK DÜNYA BİLİŞİMCİLER GÜNÜ

 

Yaşadığımız bilgi çağında, ülkelerin zenginlikleri para ya da doğal kaynaklarının zenginliği ile değil, bilgiye sahip olma, onu işleme ve aktarmadaki başarısı ile ölçülüyor. Bunun en önemli nedeni bilişim teknolojilerinin sağladığı karar verme, koordinasyon ve kontrol desteğiyle, yöneticilerin ve çalışanların problemlerine sunduğu alternatif çözümler sayesinde getirdiği rekabette üstünlüktür. Bilgi çağında müşterilerine sunduğu profesyonel çözümler ile hızla üst sıralara yerleşen AKINSOFT, çağının en önemli ihtiyacı haline gelen bilişim teknolojileri konusuna gereken önemin verilmediğini düşünerek bu konuya dikkat çekmek amacı ile şirketleştiği 4 Aralık 1996 gününü “Dünya Bilişimciler Günü” olarak tüm dünyaya armağan etti.

Dünya Bilişimciler Günü kutlamalarını bu yıl Konya Sağlık Eğitim ve Dinlenme Tesis’lerinde gerçekleştiren AKINSOFT, çalışanları ve yöneticileri ile canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Gecede kısa bir konuşma yapan AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Bilgisayar Yüksek Mühendisi Özgür AKIN ; “14 yıl önce henüz 15 m2’lik bir ofiste iken Bilişimin insan hayatı için çok önemli olduğunu, birçok şeyin özel gün olarak kutlandığını fakat Bilişim Günü’nün olmadığını fark ettik. Madem bilgisayarcıların, yazılımcıların, insanlara teknoloji götürenlerin özel bir günü yok, bu günü de biz belirleyelim dedik ve kurumsallaştığımız, şirketleştiğimiz 4 Aralığı, 1996’da Dünya Bilişimciler Günü olarak ilan ettik. Bugün burada birlikte 15.sini kutluyoruz. Bana birtakım söylemler geliyor ama maille ama yüz yüze. Diyorlar ki; “Özgür Bey, biz bunu kutluyoruz ama bizden başka kutlayan yok”. Şimdi bunu bana söyleyenlere ben buradan bir şeyler söylemek istiyorum. Bugün Dünya Bilişimciler Günü. Dünyaya teknoloji götüren insanların günü, yani teknolojiyi insana değer katmak için meslek edinenlerin günü. Eğer bu misyonu üstlenmeyen bilişimciler varsa, üzülerek belirtiyorum ki bu onların eksikliğidir.

4_aralik1Bugünü bizimle birlikte kutlayan bayilerimiz, çözüm ortaklarımız hatta müşterilerimiz var. Bugün sizlerin günü arkadaşlar. 4 Aralık Dünya Bilişimciler Günü hepimize kutlu olsun.” dedi.

Benzer Yazılar