Müşteri Çalışmaları AKINSOFT 18 Şubat 2011 (0) (3204)

Enes Saat & Optik Genel Müdürü Hüseyin Konuş ile Röportaj

KONUŞ ” 4-5 Gün süren sayım işlemlerini WOLVOX‘la 3 saatte hallediyorum”

Firmanız hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Firmamız, 1963 te Babam Enes Konuş tarafından kurulmuş olup, ticarete saatçilik mesleği ile başlamıştır. 1982 tarihinden itibaren saat ve optik üzerine yoğunlaşarak devam etmiştir. 1988 -1989 tarihinden itibaren de özellikle duvar saati alanında yurtdışından ithalat ve ihracat faaliyetleri yürütmeye başlamıştır. O tarihlerde saat takımları, aletleri yapım aşamaları olmuştur. 1990’dan itibaren Çin’de kendi markalarımızı oradaki firmalara ürettirmeye başladık. Türkiye çapında İç Anadolu ve Eğe bölgelerinde pazarlama ağımız var. Aynı zamanda güneş gözlüğü ve optik sektöründe perakende olarak faaliyetlerimiz devam etmekte. Konya’da 3 adet mağazamız var. Özellikle promosyon konusunda çok iyiyiz.

İşletmenizin faaliyet alanları nelerdir?

Ağırlıklı perakende sektöründe çalışıyoruz saat ve optik konusunda. Toptan sektöründe kol saati ithalatı ve promosyon ürünleri.

AKINSOFT’la nasıl tanıştınız?

İnternette gezerken AKINSOFT dikkatimizi çekti. Firmayı aradık, müşteri temsilcisi arkadaş bizimle ilgilendi, bize pazarlama departmanından bir arkadaş yönlendirdi. Gelen arkadaş program konusunda bilgi verdi. Sonra bir hafta acaba programı kullanabilir miyiz diye düşündük. Daha sonra karar verdik. İyi ki almışız, sistem çok güzel.

Hangi iş ihtiyacından dolayı AKINSOFT programı almaya karar verdiniz?

Perakende sektörüne yönelik aldık. Ön muhasebe ve hızlı satış kullanıyoruz.

Program tercih ederken hangi faktörleri göz önünde bulundurdunuz?

Personellerinizin ilgisi ve alakası. Ben 45 yaşındayım, tabiri caizse insan sarrafı oldum. Personellerinizin güler yüzü, ilgisi çok hoşuma gitti. Programlarınızın ihtiyaçlarımıza tam cevap veriyor olması, kullanımının kolay olması, eğitim ve destek konusunda sıkıntı yaşamayacağımız düşüncesi karar vermemizde etkili oldu.

AKINSOFT programları kullandıktan sonra işletmenizde ne gibi değişiklikler yaşandı?

En çok yıl sonu sayımlarında 4-5 gün gecemizi gündüzümüze katarak sayım yapıyorduk. WOLVOX sayesinde 3 saat normal bir grafik sayımla işlemimizi tamamlıyoruz. Sistemi olmayan arkadaşlara AKINSOFT alın diyorum. İnanın şirketinizin reklamı olsun diye söylemiyorum alacaksanız AKINSOFT alın, hem basit hem kolay hem yerli bir yazılım diyorum. Özellikle sistemin çok kolay olması büyük avantaj.

Geleceğe dönük yatırım planlarınız nelerdir?

İthalatımızın yükselmesi konusunda uğraş içindeyiz. Kendi meslek dalımız dışında bir uğraşımız yok. Konya’da kendi faaliyet alnımızda marka olmuş bir firmayız. Çalışmalarımızı bu alanda arttırarak daha fazla kitleye hizmet götürmeyi planlıyoruz.

AKINSOFT hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Bir Konyalı iş adamı olarak AKINSOFT’un , sahibini ve ekibini tebrik ediyorum. Konya’yı yenilikçi bir platformda tanıttığı, bu alanda markalaştığı için tebrik ediyor, AKINSOFT ekibinin çalışmalarında başarılar diliyorum.

Benzer Yazılar