Müşteri Çalışmaları AKINSOFT 25 Kasım 2011 (0) (4211)

7500 m2’lik üretim alanıyla Türkiye’nin önde gelen makine üreticilerinden Göçmen Makina’nın Tercihi, WOLVOX ERP E-Business

 

Göçmen Makine Üretim Müdürü Kadir TOZOĞLU : “Artık iş süreçlerimizi entegre olarak yönetebiliyor, takip edebiliyor, bilgilerimizi gerçek verilerle ölçebiliyoruz. Verimlilik artışını hissedebiliyor ve verdiğimiz kararın doğru olduğunu ispatlar derecesinde çalışmalarımızı entegrasyon aşamasında azimle ve kararlılıkla devam ettiriyoruz. ”

Üretim hacmi geniş firmalar, artan ihtiyaçlar doğrultusunda tüm iş süreçlerini takip edebilecekleri ve çalışmalarını gerçek verilere dayandırarak ölçümleyebilecekleri bir yazılım ihtiyacı duyuyorlar. Bu anlamda firmaların en büyük yardımcısı AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business oluyor.

Bize biraz şirketinizden bahsedebilir misiniz?

Şirketimiz 1950’li yılların sonunda gıdaya dayalı makineler imal etmek için Karaman Sanayi Sitesinde Sezai GÖÇMEN tarafından kurulmuştur.

Firmamız şu anda gofret ve çikolata makinelerini anahtar  teslimi olarak kurmaktadır. Firmalar tarafından tercih edilmesinin sebepleri arasında tecrübe ve kalite ön plana çıkmıştır. İmalatının her aşamasında kalitesinden kesinlikle taviz vermemekte ve  Ar-Ge birimiyle ürünlerinin kapasite artırımını, sorunsuz çalışmasını, emniyetli olmasını ve insan gücünün en alt seviyelere çekilebilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. Dünya pazarında yeni çıkan ürünleri takip etmekte ve kendi makineleri üzerinde teknolojisini yenilemektedir.

Şu anda Karaman Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu olan 7500 m2’lik  makine fabrikasında bütün birimlerini tek bir çatı altında toplayarak Türkiye’deki gıda makineleri üreticileri arasında en üst sıralarda yer almaktadır.

Müşterileri ile proje aşamasından proje teslimatına kadar ve daha sonrası için iletişimini her zaman canlı tutmaya çalışan firmamız, satış sonrası hizmet konusunda da çok titiz çalışmaktadır.

Göçmen Makine üretim aşamasında makinenin üretimi için gerekli bütün altyapıyı en iyi şekilde hazırlamış  ve büyük bir titizlikle üretimi gerçekleştirmeyi hedeflemiştir.

WOLVOX ERP E-Business’i tercih sebepleriniz nelerdir?

Doğru programı seçebilmek için planlı bir şekilde araştırmalarımızı birkaç aya yaydık, 2010’nun ilk çeyreğinde AKINSOFT ile tanıştık. Amacımız bizim için en uygun ERP yazılımını seçmekti ve yaptığımız araştırmalar sonucunda beklentilerimize en hızlı ve en doğru cevabı vereceğine inandığımız çözüm WOLVOX ERP E-Business oldu. 2010’da WOLVOX 6 ile başladığımız bu süreç Ocak 2011 tarihinden bu yana WOLVOX 7 ile devam ediyor. WOLVOX ERP E-Business’i tercih etmemizdeki en büyük sebepler; AKINSOFT’un profesyonel bir ekip ile çalışıyor olması, her modülü konusunda uzman kişilerce firmamıza entegrasyonunu sağlayacak olmalarıydı. AKINSOFT ERP proje ekibinin çözüm odaklı olması da tercihimizi etkileyen en büyük sebeplerden bir tanesi. Artık iş süreçlerimizi entegre olarak yönetebiliyor, takip edebiliyor, bilgilerimizi gerçek verilerle ölçebiliyoruz. Verimlilik artışını hissedebiliyor ve verdiğimiz kararın doğru olduğunu ispatlar derecesinde çalışmalarımızı entegrasyon aşamasında azimle ve kararlılıkla devam ettiriyoruz.

AKINSOFT WOLVOX  MRP II şirketinize ne gibi avantajlar sağladı?

WOLVOX MRP sayesinde firma girdi ve çıktılarımızı çok net takip edebiliyoruz. MRP II geçişi ile iş süreçler yeniden düzenlendi, ürün ağaçları ve reçeteler hazırlandı, kısaca kurumsal üretim disiplini kazandırıldı. Programı kullanmaya başladıktan sonra stoklarımız tam ve net olarak kontrol altına alındı, program daha rahat stok planı yapmamıza imkan sağlarken firelerimizi de net bir  şekilde görmemizi sağladı. Üretimde yapılan yanlışlıklar ortaya çıktı ve imalat planında yol gösterici oldu. Artık daha sağlıklı satın alma yapabiliyoruz. En önemlisi de tüm yönetim iş akışını net bir şekilde görebiliyor olmamız.

AKINSOFT programlarını ve AKINSOFT’un robotik teknolojiler alanında yaptığı çalışmaları nasıl buluyorsunuz?

AKINSOFT’un her iki alanda da ciddi Ar-Ge çalışmaları yaptığını biliyor, AKINSOFT’u bu anlamda çok da başarılı buluyorum. Çok geniş bir yazılım arşivine sahip olmalarına rağmen bununla yetinmeyip teknolojik anlamda da birçok yenilik kaydediyor AKINSOFT. Basından takip ettiğim kadarıyla; Türkiye’nin ilk yerli İnsansı Robotu olan AKINCI-1 ve Tarım Robotu olan AS-PNCR-1’i medyaya tanıttılar ki bu hakikaten ülkemiz adına müthiş bir teknolojik gelişme.  Ayrıca bu çalışmaları Türk Mühendislerin yapıyor olması da ayrı bir gurur ve sevinç kaynağı bizler için.

Son olarak AKINSOFT hakkında neler söylemek istersiniz?

AKINSOFT yıllardır tanıdığım ve yakından takip ettiğim bir kuruluş. Çalışmaları ve hizmetleri ile bu sektörde haklı bir yer edinmiş durumda. Yazılım sektöründe yaptığı çalışmaları ve hizmetleri ile Türk sanayisine ve bizlerin bakış açısına olumlu katkılar sağladığını düşünüyorum. Bu vasıtayla da WOLVOX ile tanışmamızı sağlayan AKINSOFT ekibine teşekkürlerimizi sunuyor, birlikte güzel çözümler için çalışmalarımızın devam edeceğini ümit ediyoruz.

Benzer Yazılar