Dergi Röportajları - Söyleşi AKINSOFT 14 Kasım 2012 (0) (11417)

Cengiz ÇİMEN; Namı Diğer Mülayim ile hoş bir söyleşi

Siz şirket olarak  Türkiye’ yi temsil ediyorsunuz. Yönetim Kurulu Başkanınız Sayın Özgür Akın Bey’in bir konuşmasını dinlemiştim. Biz Türkiye’ nin Vizyonuyuz diyor. Sizinle çalışmaya başladıktan sonra bunun daha çok farkına vardım. Açıkçası çok gururluyum. Böyle bir firma ile çalışmak benim için büyük bir onur.


Cengiz ÇİMEN; Namı Diğer Mülayim Kimdir? Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

1974 İstanbul doğumluyum. Evliyim. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ nde okuyan bir kızım var. Ben de İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi mezunuyum. Sanat hayatıma değinecek olursak; 22 yıllık sanat hayatıma ben de şimdiki gibi televizyonlarda yayınlanan yetenek yarışmalarına girerek başladım. Bu yarışmaların çoğunda 1. oldum. Sonra Erhan Yazıcıoğlu ile birlikte ATV’de yayınlanan Seç Bakalım programında 5 yıl görev aldım. Erhan Yazıcıoğlu ile çalışırken bir yandan da ondan tiyatro eğitimi aldım. Askerden sonra Emel Müftüoğlu ile birlikte 1 yıl Show programı yaptık. Sonra da zaten Kanal D’de yayınlanan Sabah Sabah Seda Sayan programıyla 6 yıl süren maraton başladı.

Bugüne kadar yer aldığınız projelerden kısaca bahseder misiniz?

Erhan Yazıcıoğlu ile birlikte sayısız tiyatro oyununda rol aldım. Az öncede bahsettiğim gibi 1 yıl Emel Müftüoğlu ile 6 yıl da Seda Sayan ile sabah programı yaptım. Ardından Yolların Mülayimi, İl il Mülayim, Ramazan Ailesi, Seç Bakalım‘da 5 sene oyunculuk, Turnike yarışmasında 2 sene ve Canlı Canlı magazin programında muhabirlik yaptım.

Ayrıca Kral TV, Kral Fm, Power Fm gibi önemli medya kuruluşlarında da VJ ve DJ olarak çalıştım. Şu an Mülayim Yollar’ da programı devam ediyor zaten.

Şu an yeni bir proje var mı?

AKINSOFT bana uğurlu geldi. 8. Bonus Dönemi Ödül Takdim ve Tatil Organizasyonu’ndan sonra Samsun’a ekip olarak film çekimleri için gidiyoruz. Filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini eşim Sibel Sevinç yapıyor. Kendisi aynı zamanda Mülayim Yollarda programının da yapımcısı ve yönetmenidir. Star TV’ den Mülayim Yollarda programındaki başarısından dolayı ödül aldı. Filmin yanı sıra komedi programları da var. Bunu da ilk buradan AKINSOFT aracılığı ile duyuruyorum. Yeni dönemde bomba gibi projelerle karşınızda olacağım.

mulayim28.Bonus Dönemi Ödül Takdim ve Tatil organizasyonuna gelmeden önce AKINSOFT adını duydunuz mu?

Evet duydum. İstanbul’ daki plazanızın önünden hergün geçiyorum zaten. O zaman dikkatimi çekmişti. AKINSOFT nedir diye araştırmaya başladım. Gördüğüm şu oldu: AKINSOFT adını herkes biliyor. Herkes başarılarınızdan ve yazılım alanındaki yeniliklerinizden bahsediyor. AKINCI diye insansı robot çalışmanız varmış. AS-PNCR adında tarım robotunuz varmış. Bunları öğrendiğimde hem çok şaşırdım hem çok gururlandım. Siz şirket olarak Türkiye’ yi temsil ediyorsunuz. Yönetim Kurulu Başkanınız Sayın Özgür Akın Bey’in bir konuşmasını dinlemiştim. Biz Türkiye’ nin Vizyonuyuz diyor. Sizinle çalışmaya başladıktan sonra bunun daha çok farkına vardım. Açıkçası çok gururluyum. Böyle bir firma ile çalışmak benim için büyük bir onur.

8.Bonus Dönemi Ödül Takdim ve Tatil Organizasyonunda çeşitli etkinliklerde ve gala gecesinde sunuculuk yaptınız. Bunun hakkında bize neler söylemek istersiniz?

Çok eğlenceliydi. Ben daha resmi bir havada, asık suratlı iş adamlarının olduğu bir organizasyon bekliyordum. Ama siz o kadar samimi, sıcak ve profesyonelsiniz ki. Birçok organizasyona katılıyoruz. Ya çok resmi oluyorlar ya da fazla samimi. Siz bunun ayrımını çok iyi yapmış, çizgisini çok iyi çekmişsiniz. Bu tarz organizasyonlarda Halkla İlişkiler çalışmaları ve ekibi önemlidir. Bütün yük onlarda olur. Tüm çalışmayı onlar götürürler. AKINSOFT’un Halkla İlişkiler ekibi birbirinden profesyonel ve değerli kişilerden oluşuyor. Başta onları tebrik etmek istiyorum. Kendi içlerinde çok iyi bir ekip oluşturmuşlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

Dediğim gibi ben sunumlarda, etkinliklerde çok mutluydum. İşimi severek canı gönülden yaptım. Umarım siz ve çözüm ortaklarınız da mutlu olmuşlardır.

mulayim3Cengiz Bey son olarak AKINSOFT hakkında neler söylemek istersiniz?

AKINSOFT’a başarı temennilerinde bulunmayacağım. Çünkü siz başarılısınız ve başarılarınızın artarak devam edeceğine inancım tam. Arkanızda Yönetim Kurulu Başkanız Sayın Özgür Akın Bey
ve onun ekibi olduğu sürece sırtınız yere gelmez. Siz Türkiye’ de sektöründe ilk sırada gelen bir firmasınız. Dünya’ da da teknoloji alanında adınızı altın harflerle yazdıracağınızı biliyorum. 17 yılda 14 ülkede bir
oluşum içine girmişsiniz bile. Ülkemde böylesine başarılı firmalar görmek ve onlarla çalışmak benim için büyük onur kaynağı. Tüm AKINSOFT ailesine tek tek teşekkür ederim.

Benzer Yazılar