KOCATEPE KAHVE EVİ 2013 YILIN’DA AKINSOFT PROGRAMLARINI KULLANMAYA HAZIRLANIYOR

 

Öncelikle bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz
Mehmet Bey;

Bize biraz kendinizden Şirketinizdeki görevinizden ve Şirket yapısından bahsedebilir misiniz?

Somuncu Grup bünyesinde bulunan ARENA Sinema Sportif Tes. Ltd. Şti. grubumuzun en genç şirketidir. Henüz 1 yaşında olan şirketimizin faaliyetleri arasında; 422 kişilik 4 salondan oluşan ulusal bir markanın isim hakları ile işletilen sinema tesisimiz vardır.

Game Clup/Game Cafe markası altında dijital oyunların, misafirlerimizin kendilerini özel hissettikleri, özel localarda, VIP localarda veya farklı alanların tasarlandığı bir konseptden oluşmaktadır.

Bunların yanında Master Franchese olarak anlaştığımız (Konya ve İç Anadolu’da tüm illeri kapsayan) Kocatepe Kahve Evi markamız adı altında yatırımlar yapmaktayız. Anlayışımız; özellikle Türk kahvesi olmak üzere, kahve çekirdeklerini ve lezzetli yiyecekleri, geleneksel ve çağdaş lezzetler olarak şirketimizin üstün ve özgün servis anlayışıyla bütünleştirerek sıcak bir aile ortamı sunmaktır.

Bu grup şirketlerimizde eğlence ve yiyecek içecek bölümü sorumlu yönetim kurulu üyesi ve genel müdür yardımcılığı görevini yürütmekteyim.

Özellikle Kocatepe markası için söyleyecekleriniz nelerdir?

Kocatepe Kahve Evleri’nde sunumları yapılan kahvelerimizin tamamının, kendi markası altında üretimi olan ve 1919 yılına uzanan bir tarihi vardır. Kendi şirket değerlerimiz olan emeğe saygı, insanlara sevgi duyulan ve Türk Kahvesi kültürünü Türkiye’de ve Dünya’da hak ettiği yere taşımak manasında KOCATEPE Kahve Evi ile anlayışımız örtüşmüş ve bir manada bu marka ile firmamız evlilik yapma kararı almıştır.

İleriye yönelik hedefleriniz neler? Yeni projeleriniz var mı?

Kocatepe Kahve Evi markamız adı altında Konya merkezde şu an için 4 şubemiz bulunmaktadır. 2013 yılı içerisinde hedefimiz Konya içerisinde 8 şube olarak hizmet vermektir. 2013 yılı ikinci bütçe dilimimizde, Konya çevresinde bulunan illere en kısa sürede fizibilitelerimizi tamamlayarak bu illerde kahve evi farkını yaşatmaktır.

Kendi konseptimiz ve markamız olan Game Clup, Game Cafe olarak Konya ili içerisinde hedefimiz 2013 yılı için 3 şube olmaktır.

Çok daha yeni projelerden bahsetmek istersek, hizmet sektöründe Konya’nın vizyonunu ve seyrini değiştirecek sürpriz projelere imza atmak için sabırsızlanıyoruz ama bu sürprizlerimizi 2013 yılı içerisinde açıklamayı düşünüyoruz.

Bildiğimiz kadarıyla programı kullanmaya yeni başladınız AKINSOFT’la tanışmanız nasıl oldu?

AKINSOFT ile tanışmamız yanlış hatırlamıyorsam 1989’lara dayanıyor. 1995 yılında kurulan şirketimizle nasıl 1989 yılında tanıştınız derseniz. Bu projenin beynine sahip kişi, yani başkanınız lise dönemlerinde arkadaşımdı.

Kendi eksikliğimiz mi yoksa dışarıya olan hayranlıktan mı bilemiyorum. Kesinlikle bunu bir özeleştiri olarak algılayalım farklı yazılımlar, farklı programlar ile yıllarca çalıştık. Kısacası başkanınızla olan tanışmamız şahsım adına tüm programları yüzeysel olarak da olsa incelememe ve takip etmeme yol açtı.

kocatepe_2Üretim aşamasında program kullanmaya başlamadan önce işlerinizi nasıl hallediyordunuz?

Özellikle üretim yani reçetelerden oluşan bir satış sistemimiz olması sebebi ile ilk karşılaştığımız sıkıntı üretim yapılması ve bu üretimin muhasebeleştirilmesi idi. Bu sıkıntıyı 1 yıllık süreçte kesinlikle aşamadık, farklı satış programları, farklı muhasebe programları özel yazılımlar gibi durumlarla karşılaştık. AKINSOFT ile çalışmaya başladıktan sonra, 2 ay gibi kısa sürede yıllarımızı alacak bu ve buna benzer sıkıntılarımızı siz AKINSOFT çalışanları yardımları ile en azından sistemsel olarak çözdük ve yerine koyduk.

Son olarak AKINSOFT hakkında neler söylemek istersiniz?

Öncelikle AKINSOFT programlarını tüm grup şirketlerimizde 2013 yılı içerisinde kullanmaya başlayacağımızı heyecanla belirtmek isterim. Burada AKINSOFT’un ayrı ayrı programlarından bahsedip faydalarından veya bizlere getirdiği avantajları anlatmanın yeterli kalacağını sanmıyorum, kullandıkça anlayacak, kullandıkça yaşanacak bir platformda yaşam sağladığınızı bilmenizi istiyorum. Bu manada Çözüm Ortağı olmamız bu programlara bizim de faydalı olmamız, katkıda bulunmamız (geliştirmek adına) bizlere gurur verecektir.

Benzer Yazılar