Güvenler Telekomünikasyon WOLVOX Hızlı Satış Kullanıyor

Güvenler Telekomünikasyon’un çalışmalarından bahseder misiniz?
Firmamız GSM sektöründe Perakende hizmeti vermektedir. Vodafone iş ortağı olan firmamız İstanbul’un stratejik lokasyonları Sirkeci, Beyazıt, Aksaray ve Şirinevler olmak üzere 4 mağazada hizmet veriyor.

Güvenler Telekomünikasyon farklı ülkelerde de faaliyet gösteriyor mu? Yurt dışındaki çalışmalarınızı anlatabilir misiniz?
Yurt dışı çalışmalarımız bulunmamaktadır.

Türkiye’deki Telekomünikasyon sektörünün gelişimi nasıl? Teknoloji sizin sektörünüzde de çok önemli etkenlerden biri. Son dönemdeki teknolojik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Türkiye’de 67 milyon GSM abonesi var sektörümüz yıllık 24 Milyar TL gelir elde etmekte. Yıllık 4 milyar TL yatırım yapan bir sektör. GSM sektörü; ses, sms, katma değerli servis ve internet olmak üzere 4 ana kalemden gelir elde etmektedir. Bundan sonraki süreçte akıllı Telefonların da hayatımıza girmesi ile mobil İnternet öne çıkacaktır. Nitekim 2012 de mobil Bilgisayardan internete giren oranı %11, mobil cep telefonunda (akıllı telefondan) internete giren oranı %45 arttı. 2013’de bu oranın çok daha fazla olmasını bekliyoruz. Türkiye 3G teknolojisini kullanıyor. Dünyadaki gelişmelerden çok daha hızlı kendini geliştiren bir ülke olduk. Ben size 5G sürprizini buradan veriyorum. 2013 sonu 2014 başı 5G ile ülkemiz tanışacak.

İleriye yönelik projeleriniz nelerdir?
Mağazacılık olarak sağlam adımlarla ilerliyoruz. İnandığımız lokasyonlarda acele etmeden ve fizibilitesini yaparak mağazalar açacağız. 5. Mağazamızı Gaziosmanpaşa meydanında bir ay içinde açmış olacağız.

AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business Programı ile tanışmanız nasıl oldu?
2010 yılı mayıs ayında Kontör ticaretinde KDV Kanunu Özel Matrah Uygulaması’nın diğer paket programlarda bulunmaması sebebi ve mağaza satış otomasyonunda daha kolay ve hızlı bir programa ihtiyaç duymamızla başladı. Araştırmalarımız sonucu internet aracılığı ile AKINSOFT’u gördük ve gerekli temasları kurduk. AKINSOFT Ar-Ge Müdürü Bayram Bey ve AKINSOFT İstanbul Bölge Bayi Senkron Bilgi İşlem Ltd. Şti. sahibi Murat Bey ile ilk temasımız kuruldu.

AKINSOFT WOLVOX ERP E-Business Programı’nı, Güvenler Telekom Mali Müşaviri olarak ben Demir Ali Cesur, AKINSOFT Ar-Ge Departmanı çalışanları Bayram Bey, Figen Hanım ve Senkron Bilgisayar Yetkilisi Murat Bey ile yaklaşık 1 yıl süren iyi niyetli ama oldukça sert geçen tartışmalar sonucu, iletişim sektöründe perakende ve toptan dağıtım faaliyetlerine çok uyumlu bir paket program haline getirdiğimiz kanaatindeyim.

WOLVOX’un Hızlı Satış Modülü firmanıza ne gibi katkılar sağladı, kullanımla birlikte firmanızda ne gibi değişiklikler yaşadınız?
WOLVOX Hızlı Satış modülü; mağazalarda satışın gerçekten hızlı, basit ve anlaşılır olmasını sağlayarak, mağaza kasa sorunlarını ortadan kaldırdı. Böylelikle mağaza sorumlu müdürlerimiz, daha çok satışa odaklanma vakti kazanmış oldu.

Son olarak AKINSOFT’la ilgili neler söylemek istersiniz?
AKINSOFT genç ve mütevazi bir Ar-Ge ekibine sahip.AKINSOFT’un bu sayede yeni büyüyen firmalar için oldukça ekonomik programlarının gelişmesinin devam edeceği inancındayım. Ayrıca özellikle belirtmek isterim ki; AKINSOFT İstanbul Bölge Bayi Senkron Bilgi İşlem sahibi Murat TAŞCI Bey de konusunda çok tecrübeli, proje süreçlerinde yaşanan krizleri çok iyi yönetti ve AKINSOFT’u temsil ilişkilerini çok profesyonel yürüten bir arkadaş, bizim AKINSOFT ilişkilerimizde kendisinin emeği çok büyüktür.

 

Etiket Bulutu;

WOLVOX, ERP, MRP, Muhasebe Programı, Ön Muhasebe Programı, Hızlı Satış

Benzer Yazılar