Mehtap Gürbüz Güzellik Salonu


Bize biraz kendinizden ve firmanızdan bahsedebilir misiniz?

Kuruluşumuz 18 yıl süren bir deneyimin ürünüdür. Kariyer yolculuğumun tamamı kadın bakımı ve güzelliği üzerinedir. İktisadi İdari Bilimler alanındaki işletmecilik eğitimimi çok sayıda kozmetik – estetik eğitim programları ve kişisel bakım workshopları ile zenginleştirdim. Uluslararası otel zincirleri de dahil olmak üzere çeşitli beynelmilel kuruluşlardaki profesyonel iş tecrübemin birikimi olan “Mehtap Gürbüz” markası, 2009 yılında kuruldu. Anıt civarı Millet Caddesi’ndeki işletmemiz kurulduğu günden itibaren Konya’daki “Güzellik” söylemine ve anlayışına bambaşka bir soluk getirmeyi amaçlamıştır. Nitelikli kişisel bakım hizmetlerinin verildiği özellikli bir yapıya sahip olan kuruluşumuzda; “Güzellik; vazgeçilmez tutkumuz olduğu kadar tamamlayıcımız, şekillendiricimiz, aklımız, ışıltımız ve yaşama tutunma biçimimizdir.” Felsefesinden hareketle her uygulama kişiye özel olarak tasarlanmıştır. Çok kısa sürede Konyalı bayanlar tarafından kabul gören markamızın başarısı, hiç şüphe yok ki “mesleki adanmışlığın” sonucudur.

Firmanızın çalışmalarından bahsedebilir misiniz?
Kadın güzelliğine yönelik bütüncül hizmetlerin sunulduğu Mehtap Gürbüz Güzellik Salonu’nda 10 farklı cilt bakımı terapisi ve kişiye özel kürler, vücut bakımları (body peeling, yosunlu ocean therapy, sırt ve basen bakımı vb.), masaj (isveç masajı, balm therapy, anti stress therapy), profesyonel makyaj (porselen makyaj, kalıcı makyaj, kirpik ve kaş tasarımı, sac tasarımı vb.), el ve ayak bakımları (manikür- pedikür, peeling ve parafin bakımları) yapılmaktadır.

Bu hizmetlerle birlikte uzmanlaştığımız en önemli alan “Bölgesel İncelme” ve sağlıklı, güvenli, etkili, kalıcı ve tamamen ağrısız “Epilasyon” uygulamalarıdır. Mehtap Gürbüz Güzellik Salonu’nda kullanılan ELOS teknolojisi ile vücut şekillendirme ve cilt sıkılaştırma uygulamalarında şaşırtıcı sonuçlar elde dilmektedir. Kozmetoloji Eğitimciler Derneği’nin dalında “en iyi cihaz” ödülüne de layık görülmüş olan VelaSmooth cihazıyla, tüm kadınların ortak hayali olan pürüzsüz ve güzel bir vücuda kavuşmak, kırk beş dakikadan az seans süreleri ile artık hayal değil. Radyo frekans, mekanik masaj, infrared ve vakumun tek cihazda birleştiği VelaSmooth cihazı sayesinde bölgesel incelme ve yüz bölgesi de dahil olmak üzere cilt toparlanmalarının yanı sıra cerrahi bir müdahale olmaksızın portakal kabuğu görüntüsünün azaltılması, hatta bazen yok edilmesi mümkün olmaktadır. Cilt ve vücut bakımında devrim niteliği taşıyan bu teknolojiyi, Konyalı bayanlara dünya ile aynı anda sunmak markamızın önemli bir atılımıdır.

En son yeniliğimiz de, epilasyonda güvenli, sağlıklı, etkili kalıcı olmakla birlikte, tamamen ağrısız elos ütüleme tekniğiyle, Konyalı hanımlara daha konforlu bir hizmet sunmaktayız. Radyo frekansla güçlendirilmiş bu sistemle de hem kalın hem de ince tüylerde çok etkin sonuçlar elde edilmektedir. Bu teknolojiyle beraber, ten renginin koyu olması da sorun olmaktan tamamen çıkmıştır. Elos ütüleme sisteminin; koyu tende, açık tende aynı etkinlikte tedaviye sonuç vermesi de önemli bir üstünlüğüdür.

Son dönemlerde Konya’da bu alanda faaliyet gösteren güzellik salonları açılmaya başladı. Siz sektörde uzun süredir faaliyet gösteren bir firma olarak bu konuda neler söylemek istersiniz?
Güzelliği, sadece kozmetik uygulamalarla değerlendirmenin yanlış olduğu kanaatindeyim. Önce bu ayırımı yaparak başlamalıyız. Bu bağlamda açılan her salonun güzellik hizmeti verdiğini söylemek pek doğru gelmiyor. Diğer yandan güzellik uygulamaları malzeme kalitesinden, uygulayıcıların profesyonelliğine, hijyenik koşullara kadar çok çeşitli alanların bir toplamı olarak değerlendirilmeli. Elbette alanında başarılı örnekler de bulunuyor. Ancak güzelliğin, sorumlulukla hareket edilmesi gereken bir alan olduğunu gözden kaçıran işletmelerin varlığı, hem sektör hem de bu hizmetleri alan tüketiciler açısından oldukça olumsuz sonuçlara yol açabilmekte. Bu bağlamda oldukça dikkatli olunması gereken bu alanda, hem işletmelerin hem de tüketicilerin bilinçli olması zorunlu görünüyor.

Sizi diğer benzer firmalardan ayıran hizmetleriniz var mı?
Benzer derken, büyük bir kısmını ayırarak aynı kulvardaki salonlar arasında teknolojik yatırımlardaki farklılıklar minimal düzeydedir. Yani benzer hizmetleri veren firmalar arasındaki teknolojik üstünlükler neredeyse ortadan kalkmıştır. İşletmelere rekabet avantajı sağlayan başka değerler ve unsurlar bulunmaktadır. Bu bağlamda tüm hizmetlerin ön koşulu olan hijyen standartlarının korunduğu, rahatlatıcı atmosferi, profesyonel uygulayıcıları, kullanılan ürün ve ekipmanlardaki yüksek kalite ve özgün hizmet anlayışı ile Mehtap Gürbüz, Konya’ya yepyeni bir güzellik anlayışı getirmiş bulunmaktadır. Bu noktada markamızı farklılaştıran en önemli unsur teknolojik yatırımların da ötesinde profesyonel tecrübemizdir.

Yaz aylarında lazer epilasyonun adını sıkça duyuyoruz. Bize lazer epilasyon hakkında bilgi verebilir misiniz?
İnsanoğlu aslında istenmeyen tüylerden eski çağlardan beri çeşitli yollarla kurtulmaya çalışılmaktadır. Traşlama, çeşitli kimyasal uygulamalar ve depilasyon (ağda) belirli bir döneme kadar geçici çözümler sunan yöntemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde ise teknolojik gelişmelerin bir sonucu olarak daha sağlıklı ve en önemli kalıcı uygulamalar yapılabilmektedir. İşin doğrusu bu teknolojik atmosferde ve modern dünyada geleneksel yöntemlerin pabucu dama atılmıştır. Atılmalıdır da. Çünkü lazer teknolojisi, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurutulmanın en hızlı ve sağlıklı yoludur.

Lazer teknolojisinde kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Bu sayede kılın kök hücresini tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışını, cilt hücrelerine zarar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilir. Tüm epilasyon lazerleri kıl gelişimini geciktirip kılların daha zayıf ve azalarak çıkmasını sağlarlar. Özel gözlüklerle gözlerin korunması şartıyla göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

Lazer epilasyon gerçekten ciddi uzmanlık gerektiren bir iş. Ancak şu an bunu ‘’merdiven altı’’ dediğimiz kuaförler bile yapıyor. Bu konuyla ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Lazer uygulamasının ne kadar ciddi bir iş olduğunun öncelikle tüketici tarafından anlaşılması gerekiyor ki kendisini riske atacak uygulamalardan uzak duracak bilgi düzeyine sahip olsun. Aslında sadece lazer değil her türden güzellik hizmeti yaşam kalitesi ve mutluluk için önemli ihtiyaçlar. Bu gereksinimlerin giderilmesi noktasında tercihlerin çok özenli yapılması gereklidir. Aksi takdirde hayati risklerle karşılaşılacağı öngörüsüne sahip olunmalı. Önemsenilmeyen en küçük bir uygulama bile olumsuz sonuçlara neden olabiliyor. Bu nedenle kadınlarımızın yiyecekten kılık kıyafete, ev dekorasyonundan otomobile her alandaki kalite arayışını “güzellik uygulamalarında” mutlaka gözetmesi gerekiyor. Nasıl ki merdiven altı dediğimiz her ürün ve hizmete mesafeli yaklaşıyoruz, güzellik ve sağlığımızı da korsan uygulamalara teslim etmeme bilincimiz oluşmalı. Fiyat odaklı kararlar vermemeliyiz.

Gelişen dünyayla birlikte teknoloji her sektörde çok önemli yerlere geldi. Teknoloji ve sektörünüzü nasıl değerlendiriyorsunuz?
Teknolojik gelişim, gümehtap1-copyzellik sektöründe kullanılan yöntemlerden araçlara, kullanılan malzemelere, mamullerin içeriklerine kadar çok çeşitli gelişmelere olanak tanımıştır. Cihazların ve yardımcı ürünlerin etki gücü ve başarısı artmış, güzellik ve bakım alanına ilişkin şaşırtıcı sonuçları elde etmeye yarayan çok sayıda gelişme kaydedilmiştir. Yaşlanma etkilerini geciktirmeden incelmeye kadar çok sayıda güzellik problemini çözücü alternatifler ortaya çıkmıştır. Üstelik bu çeşitliliğe neredeyse her yerde rastlamak mümkündür. Ancak ürün ve cihaz kalitesinin artmış olması, uygulamaların başarısı için yeterli görülmemelidir. Çünkü hiçbir ürün ve cihaz uygulayıcısının uzmanlığından bağımsız düşünülmemelidir. Bu bağlamda sadece teknolojik yatırımın değil aynı zamanda uygulayıcıların profesyonelliğinin de bu yatırım hızıyla doğru orantılı olarak gelişmesi gerektiğini söylemeliyim.

İleriye yönelik hedefleriniz neler? Yeni projeleriniz var mı?
Mehtap Gürbüz Markası olarak önceliğimiz mevcut kalitemizin devamlılığını sağlamak. Bu bağlamda hem teknolojik yatırım hem de profesyonel uygulayıcılara yönelik yatırımlarımıza devam edeceğiz. Kalitenin müşteri memnuniyeti olduğu gerçeğinden hareketle müşterilerimizin hizmet almaktan mutlu ve memnun olmaya devam edecekleri bir marka hikayesini yazmaya devam edeceğiz.

 

Benzer Yazılar

One Comment on “Mehtap Gürbüz Güzellik Salonu

  1. Mehtap Gürbüz Güzellik Salonunun Güler yüzlü hizmet anlayışını ve bence Konyada çok iyi ve kaliteli hizmet veren bu salonu tavsiye ediyorum.
    Özelikle de Cilt bakımı ve Lazer seanslarını…

    Sevgiler,
    Aylin

Yoruma kapalı.