AKINSOFT OTEL Kullanıcısı – Çanakkale Karaüzüm Otel


Karaüzüm Otel’i ve sizleri kısaca tanıyabilir miyiz?

Çarşının sıcağı-soğuğu ve hengameli gürültüsünden kısa bir süreliğine hem de çarşıda kalarak kaçmak istiyorsanız işte size yeni bir mekan!..

Mekanı işleten çiftlerden Özlem Ergun AÇANAL Çanakkaleli. Üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na, voleybol, jimnastik, dans ve engellilere beden eğitimi alanlarında yıllarını vermiş. Şimdi ise kendi yerinde misafirlerini ağırlıyor; güler yüzü ve titizliğiyle. Hasan AÇANAL ise bir adet Çanakkale damadı. Kendisi daha çok Akdeniz Mutfağı üzerine uzmanlaşmış ciddi bir araştırmacı. Yemek kültürü ondan soruluyor.

Mekan birbirinden farklı 7 odalı bir butik otel ve bir restorandan oluşuyor. İşin en hoş tarafı, tam da çarşı içinde olmasına rağmen, kuytu bir köşede, yeşilliklere bürünmüş bir bahçenin ortasında buluyor olmanız kendinizi…

Bahçeyi ve odaları Özlem Hanım kendi zevkleriyle bizzat dekore etmiş. Görüntüde limon ve portakal ağaçları bile var. Odaların numarası yok adı var. Karaüzüm Mutfağı’nı, yaratıcısı olan Hasan Bey şu şekilde özetliyor : “ Suya bir taş atın ve yayılan dalgaları seyredin. Birinci dalga Çanakkale Mutfağı; biraz gözden geçirilmiş ve sunumu ön plana alınmış şekliyle. İkinci dalga Ege; biraz İzmir, biraz Ayvalık, biraz Selanik, biraz Girit. Üçüncü dalga Doğu Akdeniz; bizim Güney Doğumuza ilaveten Lübnan ve Suriye mutfakları. Dördüncü ve son dalga ise Akdeniz’in diğer büyükleri; İspanya, Fransa, İtalya ve Kuzey Afrika…” Siz bütün bunları sabah öğle akşam olarak düşünün ve her gün farklı bir menüyle sunduklarını hayal edin…

Hatta düşünüp, hayal etmekle kalmayıp ziyaret edin. Temiz ve güler yüzlü bir hizmet ile beraber huzuru da servis edeceğimizden şüpheniz olmasın…

Otelcilik fikri nasıl ortaya çıktı?

Çanakkale’de butik otel hizmeti veren bir turizm kurumunun olmaması ve bizlerin de bu alandaki tecrübelerimizi bu şekilde kullanma isteğimizin oluşmasıyla yola çıktık.

canakkale---Karauzum-Ote32

Çanakkale’ye şehir dışından gelen misafirler Karaüzüm Otel’i neden tercih ediyor?

Mekanın değişik olması ve şehrin göbeğinde olmasına rağmen; tüm hengamelerden uzak bahçe içerisinde 2 katlı bir evi andıran dekorasyon ve konseptle hizmet verilmesinin yanı sıra, ekibin genç ve güler yüzlü olması misafirlerimizin kendilerini evlerinde hissetmelerini ve dolayısıyla da bizi tercih etmelerini sağlıyor.

AKINSOFT ile tanışmanız ve Otel4 programı için düşündükleriniz?

AKINSOFT ile Amerikan Kültür Dershaneleri Çanakkale Şubesi’nde yöneticilik yaptığım zamanlarda tanıştım. Kullanım kolaylığı ve geniş kapsamlı olması açısından otelimizi açar açmaz araştırma yaparak, otel programının da olduğunu öğrendik. Bulunduğumuz sokağın biraz aşağısında AKINSOFT’un Çanakkale Bölge Bayi’nin olması bizim için ayrı bir kolaylık teşkil etti. Kullanmaya başladıktan sonra da AKINSOFT’u seçerek ne kadar iyi bir karar verdiğimizi anlamış olduk. Bu yüzden yeni girişimcilere ya da hali hazırda otel-restoran-pansiyon sahiplerine kesinlikle tavsiye ediyorum.

 Özlem ve Hasan AÇANAL

Karaüzüm Otel İşletmecileri

 Etiket Bulutu: Otel programı, restaurant programı, cafe programı, pansiyon programı.

Benzer Yazılar