Konya Flaş Reklam Yetkilisi Ahmet Cemal COŞKUN İle Söyleşi

Bize kısaca işletmenizden bahseder misiniz?
1987 yılında kurulan bir işletmeyiz. 26 yıllık bir geçmişimiz var. 6 yıldır matbaacılar sitesindeyiz. Tüm işlemlerimiz burada olmaktadır. Ürünlerimizin tüm baskılarını kendi atölyemizde yapıyoruz. 1.500-2.000 çeşit ürün yelpazemizle, 8 çalışanımızla Konya ve tüm Türkiye’ye hizmet ediyoruz.

2013 yılı Promotürk fuarına katıldınız. Fuar nasıl geçti?Geçen yıllardan farklı olarak ağırlıklı olarak hangi ürünler vardı?
Açıkçası fuar çok güzel değildi. Sektördeki birçok arkadaşlarım da benim gibi düşünüyor. Çünkü yenilik yok. Hep aynı ürünler. Aynı ürünün farklı rengini, farklı şeklini yapıp bunu yenilik diye getiriyorlar. Ürün çeşitliliği, farklılık olmayınca insanlarda talep etmiyor tabi ki.

İçinde bulunduğunuz sektörle ilgili neler söylemek istersiniz?
Promosyon sektörü eğer işinizi iyi yaparsanız güzel bir sektör.Bu sektörde en önemli özellik güvenilir olmak. Bu iş tamamen güvene dayalı.Eğer siz ben bu işi 5 günde bitiririm diyorsanız 5 günde bitirmek zorundasız.Verdiğiniz sözlerin arkasında durursanız bu işte başarılı olursunuz.

Sizi diğer promosyon firmalarından ayıran özellikleriniz nelerdir?
Esas özelliğimiz verdiğimiz sözün arkasında durmamız. Sattığımız ürünün arkasında duruyoruz.Promosyon sektöründe ürünlerin %80’i Çin menşeli.Bazı ürünlerde kalite çok düşük olabiliyor. Bu ürünleri çok iyi, en kaliteli olanları seçmek zorundasınız. Biz bu ürünlerin en kalitelisini buluyoruz. İlerleyen dönemlerde ürünlerimizle ilgili sıkıntı yaşayan varsa, ürünü iade alıyor yeni ürünle değiştiriyoruz.

AKINSOFT Wolvox Programı kullanıcısısınız. Programla ilgili neler söylemek istersiniz?
6 yıldır AKINSOFT kullanıcısıyız. Bizde çok fazla küçük ürün olduğu için programı kullanmadan önce çok sıkıntı yaşıyorduk. Ama şu an herşeyi bilgisayarın başında, tabiri caizse tek tıkla çözüyoruz. Cari, kasa, stok sorunlarımız kalmadı. Sabahlara kadar oturup hesap kitap yapma derdinden kurtulduk.

Benzer Yazılar