Of Aman Nalan ile söyleşi

Nalan Hanım merhabalar; öncelikle bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
Uzun zamandır bu tür bir soru ile karşılaşmadım… Kendimle ilgili söyleyebileceğim memur bir ailenin en küçük çocuğuydum. Babamın müziğe olan aşkı beni buralara kadar sürükledi. İlkokul üçüncü sınıfta TRT Çocuk Korosu ile başlayan, ortaokulda İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı çalgı eğitimi bölümü kanun öğrenciliği ile devam eden, üniversitede aynı okulun şan bölümü öğrencisi olarak son buldu; daha sonrada albümler geldi.

Sanat hayatına nasıl başladınız?
Garo Mafyan’ın hazırladığı ancak seslendirecek uygun kişiyi bulamadığı Of Aman adlı albümle başladım. Daha sonra kendi söz ve bestelerimle devam ettim. Garo Mafyan’ın benim hayatımdaki yeri çok farklıdır.

Bugüne kadar kaç albüm çıkardınız? Sizin için özel bir yeri olan albümünüz var mı? Varsa hangisi?
10 albümüm var. 11.si yolda. Sinema klasikleri albümüm benim için çok özeldir. Hem eski şarkılara vefa hem babama selam hem de aldığım müzik eğitimine bir saygı duruşuydu benim için.

 Albümlerinizi çıkarırken ve şarkı seçimlerinizde nelere dikkat ediyorsunuz?
Kendim yapıyorum şarkılarımı bu yüzden de seçmek zorunda kalmıyorum. İçimden ne geliyorsa onu anlatıyorlar zaten… Ama dışarıdan dinleyip beğendiğim bu albümde olmalı dediğim şarkılar oluyor. Onlar da benimle fikir ve duygu birlikteliği yakalayan şarkılar oluyor genellikle.

Hep işinizle ön plandasınız, magazinsel bir hayatınızın olmaması sizin seçiminiz mi?
Ben bir kere dünyaya geldim ve ona göre yaşıyorum işimle özel hayatımı ayırıyorum sadece. Gözler önünde yaşanan bir özel hayat bana çok samimi gelmiyor.

Özel hayatınızı gözlerden uzak yaşamayı nasıl başarıyorsunuz?
Başarmak diye bir şey yok. Afişe etmek isterseniz zaten çok kolay. Popüler yerlerde dolaşırsınız. Ama İstanbul’da her cafede, restoranda gazeteciler pusu kurmuş beklemiyor ki. Nişantaşı mesela her yer gazeteci kaynıyor. Orada bir tur at sonra özel hayatıma saldırdılar diye şikayet et. Bu kişinin tercihleri ile ilgili, aldığı terbiye, eğitim duruşuyla ilgili. Şahsen ben kendime bunları yakıştıramam.

Son olarak bütün sevenlerinize, AKINSOFT çalışanlarına ve Çözüm Ortaklarına neler söylemek istersiniz?
AKINSOFT büyük ve başarılı bir firma. Ve bu başarıların katlanarak gideceğine de eminim. Türkiye’den, daha doğrusu Konya’dan böyle bir firmanın çıkması gerçekten gurur verici. Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketlerinden biri! Eminim ki AKINSOFT adının Dünya’ya duyurulması yakındır. 18 yılda 19 ülkeye ulaşmak büyük bir başarı gerçekten. AKINSOFT Ailesiyle çok eğlenceli bir organizasyon geçirdik. Çok enerjik ve coşkulu bir ekip, umarım başka organizasyonlarda yine bir arada oluruz. Başta AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN olmak üzere bütün ekibe tek tek teşekkür ediyorum.

Benzer Yazılar