Begüsa Aydınlatma Çalışmalarını ve WOLVOX Hakkında Konuştuk

 Bize biraz şirketinizden bahsedebilir misiniz?
Begüsa Aydınlatma, 3200 m2 alan üzerine kurulmuş, avize imalatı yapan, piyasa ve müşteri odaklı çalışan bir firmadır. Aydınlatma sektöründe 30 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir. Sektörde kendi tasarımlarını üretime taşıyan firmamız, 50 kişiyi geçkin vasıflı elemanıyla ülkemize katma değer sağlamaktadır.

Aydınlatma üzerine Türkiye’deki çalışmaları yeterli buluyor musunuz?
Aydınlatmanın geldiği diğer bir noktada tasarım gücünün fark edilmesidir. Tasarım hayatımızın her alanında var olan bir kavram. Cep telefonundan giyime, mobilyadan arabaya kadar kullandığımız her eşyada karşılaştığımız tasarım, aydınlatmada da karşımıza çıkmaktadır. Aydınlatma tasarımının ortaya çıkması için ev dekorasyonunda kullanılan ürünlerin aydınlatma ile uyumunun sağlanması gerekmektedir. Örneğin; mobilya değişimi yapılıyorsa aydınlatmaların da mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir.
İnsanların kullandıkları diğer materyallerdeki tasarım değişimi sürecinde aydınlatmanın da değişimi mecburi olmaktadır. Hayatımızdaki tüm nesne tasarımları değiştikçe ve geliştikçe aydınlatma tasarımlarına da özgür gelişme ortamları yaratılmaktadır. Gelecekte belki de aydınlatma sistemleri diye bir şey kalmayacaktır. Işık özgür formlarda kullanılabilecektir. Bugün hayal gücünün sınırları olarak görülen fikirler, geleceğin aydınlatma tasarımları olabilir. Çünkü aydınlatma bu kadar hızlı gelişen ve bu gelişim hızına da son derece müsait bir alandır. Aydınlatma tasarımının bu kadar dikkat çekmesindeki en önemli sebeplerden bir tanesi aydınlatmada tasarım kavramının henüz yeni oluşu ve bu tasarım ürünlerin gerçekten uygulandıkları alanda ciddi bir görsel fark oluşturmasıdır. Kısaca söylemek gerekirse, aydınlatma üzerine ülkemizde her geçen gün dünya piyasası ile rekabet edebilecek ürünler ve tasarımlar yapılmaktadır. Türkiye’deki çalışmalar yeterli ve yerinde buluyorum. Bu pazarda Begüsa Aydınlatma da otuz yıllık sektör tecrübesiyle yerini alacaktır.

SHOWROOM 3

İşiniz gereği teknolojiyle iç içesiniz zaten bu kapsamda AKINSOFT programlarını ne zamandır kullanıyorsunuz?
Begüsa Aydınlatma olarak son dört yıldır AKINSOFT WOLVOX Programı kullanmaktayız. İhtiyaçlarımızı karşıladığını, özellikle analiz ve raporlama konusunda oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.
AKINSOFT WOLVOX MRP kullanmaya başladıktan sonra üretim alanında firmanızda ne gibi değişiklikler yaşadınız?
Begüsa Aydınlatma olarak başarının hamurunda nitelikli personel ve sektörün merkezinde olmanın yanında, faydalandığımız bir takım argümanlar var. Bunlardan belki de en önemlisi AKINSOFT WOLVOX MRP programıdır. Üreticinin başarısı için gerekli olan; tasarımın yanında, doğru fiyatı yakalayabilmesidir. Bunun için bizim yol arkadaşı olarak gördüğümüz ve başarısına inandığımız AKINSOFT WOLVOX Programı’ndan faydalanmaktayız.
AKINSOFT WOLVOX Programı’nın, üretim yaptırmada ve reel maliyet hesaplamada özellikle rakiplerinden bir adım önde olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca raporlamada seçeneklerin çok olması, internet satışlarına uyumluluğu gözden kaçırılmaması gereken diğer artılarıdır.

SHOWROOM 1
SHOWROOM 2Programın teknik desteği konusunda AKINSOFT yetkililerinin müşteri odaklı, yerinde sorunları dinleyip çözüme ulaştırmaları ve yine müşteri ihtiyaçlarına göre programı en rasyonel şekilde kullanım desteği de önemli ayrıcalıklarından olduğunu söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar