2015’İN GETİRDİKLERİ…

0
2347

ykb_ders_iKıymetli Inovax Okurları; bizi takip edenler hatırlayacaktır, hep bahsettiğimiz o gün geldi… Artık 2015…
Bizim için yeni milatlarımızdan biri olan 2015, bize neler getiriyor? Sizlerle bunları paylaşmak isterim bu yazımda.
Gençliğimin ilk yıllarında kurduğum bu şirket ve gerçekleştirdiğim olağanüstü projelerimle, meyvelerini toplamaya başladığım, dolu dolu 20 yıl.

Sadece bireysel başarılar değil bu 20 yıla sığdırdığım. Kocaman bir aile, kocaman bir ekip, kocaman bir başarı öyküsü…
Bize inanan, bizimle birlikte bu zorlu ve bir o kadar keyifli teknoloji yolunda ilerleyen
tüm AKINSOFT Ailesi’nin başarısı bu.

Yıl 2015…
AKINSOFT Robotik Teknolojiler alanında seri üretime geçmek için ilk adımlarını atmaya başlıyor…

Tabiri caizse emekleme döneminden yürümeye geçtiği bu dönem o kadar kıymetli ki bizim için. 2009 yılından bu yana emek verdiğimiz, gecemizi gündüzümüze katıp üzerinde çalıştığımız, Siz ne üretiyorsunuz? İnsansı robotta ne? Ne iş yapacak o robotlar? gibi ve benzeri sorularla karşılaştığımız, Robotik çalışmalarımız için yepyeni bir döneme, yepyeni bir alanla merhaba diyoruz.

2014 yılında yatırım yapmış olduğumuz Cadde Meram Kafe, Robotik Teknolojilerimizin yürüyüşe başlamasının ilk adımı. Burada yukarıda sorulan ve sorulacak olan bütün sorulara uygulamalı olarak cevap vereceğiz.

Merak eden herkesi misafir edip, bu uygulama merkezi niteliğindeki mekanımızda, kültürümüzün sıcaklığını, misafirperverliğimizi teknoloji ile harmanlayarak, hizmet vermeye başlayacağız.

Misafirlerimizi aile sıcaklığında karşılayan, siparişlerini özenle mutfakta hazırlayıp, servis eden robotlarımızın neler yaptığını; isteyen, gelen, merak eden herkes görebilecek Cadde Meram’da.

Orası sıradan bir kahve içme noktasından çok daha fazlası olacak!
Dünya’da hiç yapılmamış, parmakla gösterilen bir mekan olacak!
Robotik teknolojilerde görülmemiş bir başarı olacak!

Bizler inancımız, ideallerimiz ışığında emeklerimizin meyvelerini toplamaya başladık. Fakat durmuyoruz! Bizim amacımız kendimizi kalkındırmak değil, hep söylediğim gibi “Benim amacım para kazanmak değil, çok para kazanmak!” bu da ancak teknolojide gelişmiş ülkeleri yakalamakla mümkün olacaksa, ben vatanıma bunu kazandırmalıyım.

Bu hedefle yürüdüğüm yolumda, Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği öğrencilerine ders vermeye başladım. AKINSOFT Ailesi ile filizlendirdiğim başarı tohumlarını artık yeni nesillerle çoğaltmak istiyorum.
Güzel ülkemin, güzel vatanımın, güzel insanlarına teknoloji ile nasıl başarılı olacağımızı, bu taptaze fidanlar aracılığıyla anlatmaya başladım.

Bu doğrultuda, Mekatronik Sistem Tasarım derslerini sadece üniversite amfilerinde teorik olarak anlatmak yerine, uygulamalı olarak AKINSOFT Plazada işledik. İki aşamadan oluşan eğitimin ilk aşamasını; teori olarak AKINSOFT WOLVOX Seminer salonunda gerçekleştirdikten sonra, ikinci aşaması olan uygulamayı AKINSOFT Robotik Departmanı’nda, Robotik Teknolojilerin doğuş yeri olan alanda birebir gördük. Öğrenci arkadaşlarım sadece teoride kalmadan, birebir uygulamalı olarak İnsansı Robotlarımızı nasıl yaptığımızı görme şansı yakaladılar.

Gençlere yeni hedefler göstermek, yeni ufuklar açmak!

İşte bizim Robotik Teknolojilerde aldığımız meyvelerin en güzellerinden…

Biz hedeflediğimiz gibi, yolumuzdan şaşmadan, ilkelerimizden taviz vermeden yürüdüğümüz bu dikenli yolda, muvaffak oluyoruz. Dilerim ki; tüm milletim de azim ve istikrarlarını koruyarak, övünülecek kültürümüzü sürdürerek her işte başarılı olurlar.

Yarınlar, dünden bellidir.

Her daim övündüğümüz ve örnek aldığımız başarılarla dolu geçmişimizle, yarınların nasıl olacağını görmek çok zor değil!
Teknoloji ile renklendireceğimiz gelecekte, Dünya’da da öncü olmak hedefiyle…

BUGÜN 2015!!!

Dr. Özgür AKIN
AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here