AKINSOFT Denizli Bölge Bayi Garanti Bilişim Yetkilisi Murat Nasıf HÖSEK ile AKINSOFT 10. Bonus Dönemi Ödül Takdim ve Tatil Organizasyonu 1. liğini Konuştuk

Biz buna çözüm ortağı değil aile diyoruz. Çünkü biz o şekilde yapılanıyoruz ve ondan dolayı da başarıyoruz. Aile arası saygı ve sevgi var, paylaşma var.

 

Firmanız hakkında bize biraz bilgi verip, AKINSOFT ile tanışma hikayenizi kısaca anlatır mısınız?

AKINSOFT ile ilk tanışmam çalışmakta olduğum firmada “Kullanıcı” şeklinde oldu. 2008 yılında çalışmakta olduğum firmadan ayrılıp internet cafe ve fatura ödeme noktası olarak işyeri açtığımda, AKINSOFT kullanıcısı olduğum için program destek ve satış işi de yapabiliriz diye düşündüm.


Çevremizden de buna yönelik istekler alınca AKINSOFT’a bayilik başvurusunda bulunduk. O zaman ki şartlarda internet cafe olduğumuz için bayilik başvurumuz kabul edilmemiş satış noktalığı teklif edilmişti. O dönemdeki bölge bayisinin desteğiyle bayiliğimiz onaylandı. İnternet Kafemizi kapatarak kurumsal bir yapıya geçtik ve 1 yıl sonra Ana Bayi olduk. 2010 yılında bölge bayiliğine geldik.

Denizli’de AKINSOFT Çözüm Ortağı yapılanması nasıl? Bu yapılanma aşamasında nelere dikkat ettiniz?

Biz buna çözüm ortağı değil aile diyoruz. Çünkü biz o şekilde yapılanıyoruz ve ondan dolayı da başarıyoruz. Aile arası saygı ve sevgi var, paylaşma var. Sadece maddi paylaşımlar değil birbirimizin sevinçlerini, üzüntülerini de paylaşıyoruz. Çözüm ortaklarımız da paylaşmasını biliyorsa, müşteri memnuniyetini ilke edindiyse bizim ailemize katılıyor. Diğer türlü bizim ailemizde yer alamıyor.

 

AKINSOFT Bonus Dönemlerindeki başarınızla şimdiye kadar 2 araç kazandınız. Bu istikrarlı başarınızı ne gibi etkenler destekledi, çalışma stratejileriniz nelerdir?

Bizim kazanmamızdaki en büyük etken müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem. Ekip olarak hedefimiz %100 müşteri memnuniyeti… Biz bu ilke ile yola çıktık. Müşterilere para olarak bakmadık, onlarla hep dost olmaya çalıştık. Çoğu müşterimizle bunu yakaladık. Satışlarımızda her geçen gün artış olmasının sebebi, bu sene program sattığımız her müşterinin 1 sene sonra bize 1 müşteri daha getiriyor olması.

Bayilerimizi sürekli ziyaret etmeye çalışıyoruz. Satışlarında destek olmaya, satış sonrası destekte saat kaç olursa olsun sıkıntılarını çözmeye çalışıyoruz.

Her sene dönem başında kendimize hedef koyuyoruz ve o hedef doğrultusunda daha çok çalışıyoruz.

Sadece siz değil Denizli’de bulunan Çözüm Ortakları da bu yıl birbirinden güzel hediyeler kazandılar. Bu bir ekip çalışması mıdır?

Kesinlikle ekip çalışmasıdır. Ekip olmayıp tek başımıza koşturursak kesinlikle kazanamayız. Böyle bir ekibe liderlik yapmak insana ayrı bir güç veriyor. Daha cesur hedef belirliyoruz.

11. Bonus Dönemi için nasıl planlar yaptınız? Hedefleriniz nelerdir?

Kendimize belirlediğimiz hedeflerden bir tanesi; bu sene de Bölge Bayi Bonus Kategorisi’nde 1. olmak ve Altın Klavye Üstün Başarı Ödülü’nün yine bizde kalmasını sağlamak. Bu yönde aylık hedefler de belirledik ve bunları yakalarsak mutlaka başaracağız. Bu dönem ekibimize de ödüller vereceğiz. Onlar da hem satarak hem de yarışarak kazanacaklar. Kendimize 6 aylık bir Bonus Dönemi belirledik. 1 Kasım’da başlayıp, 30 Nisan’da bitecek. Bayilerimize çeşitli hediyeler dağıtacağız. Bunlardan bazıları; cep telefonları, Lcd televizyon, Notebook ve tablet pc’den oluşan hediyeler. Ayrıca bizimle birlikte çalışıp, satış yapan her bayimizi İzmir’de Mayıs ayında yapacağımız bir organizasyon ile otelde ağırlamayı düşünüyoruz.

AKINSOFT, Altın Klavye Üstün Başarı Ödülü’nü bu sene siz teslim aldınız. Başarının simgesi olan bu ödülle ilgili neler düşünüyorsunuz?

Çok gurur verici bir ödül. Bu sene de bizde kalması için çok çalışacağımızı belirtmiştim. Elimizden gelen çabayı göstereceğiz bu kıymetli ödülü başkasına vermemek için…

 

 

İşiniz ne olursa oluşun sürekli kazanmak istiyorsanız müşteri memnuniyetine çok önem verin. Hedefleriniz olsun, gittiğiniz yol belli olsun. Derginizde bana yer verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Murat Nasıf HÖSEK
AKINSOFT Denizli Bölge Bayi
Garanti Bilişim Yetkilisi

 

Benzer Yazılar