WOLVOX ARENAYA ÇIKTI

Arena Restaurant’ı kısaca tanıyabilir miyiz?
Konya Büyükşehir Torku Arena Stadı içerisinde yer alan restaurantımızın açılışı, 14 Kasım 2014 tarihinde Fatih Kürkçü ve Yaşar Yerebasmaz önderliğinde yapılmıştır. 250 kişi kapasitesi ile hizmet veren restaurantımız toplantılar, iş yemekleri, dijital ortamda sunum yapılan seminerler ve Lig TV yayını gibi aktivitelere uygun dizayn edilmiştir. Restaurantımızda dekorundan konforuna, lezzetinden ürün kalitesine kadar her şey tüm misafirlerimize VIP ayrıcalığını yaşatmak için tasarlanmıştır. Haftanın her günü kahvaltı servisi ve Konya mutfağının en seçkin örneklerini, özlenen damak tadı ve hizmet kalitesiyle değerli misafirlerimize sunmaktayız. Kalitenin ayrıcalık değil, hak olduğu bilinci ile yola çıkan restaurantımız, çalışmalarını bu bilinç doğrultusunda devam ettirmektedir.

Türkiye’de sizin konseptinizde açılmış Restaurant var mı?
Türkiye’de bu konseptle açılmış 2 stadyum restaurantı daha bulunmaktadır. Fakat bu restaurantlar sadece maç saatlerinde hizmet vermektedir. Arena Restaurant ise haftanın her günü 09:00 ve 22:00 saatleri arasında misafirlerini ağırlamaktadır. Restaurantımız bu yönüyle sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da bir ilk olma özelliği taşımaktadır.

Arena Restaurant’ı kurma fikri nasıl oluştu ve Restaurant’ın fizibilite çalışmalarını neye göre yaptınız?
Konya Büyükşehir Torku Arena Stadyumu UEFA kriterlerine uygun olarak dizayn edildi ve bu kriterlere sahip olan bir stadyum restaurantının diğer restaurantlardan farklı olması amaçlandı. Bilindiği üzere Avrupa’nın büyük stadyumlarında aynı anda maç seyretme ve yemek yeme olanağı tanıyan restaurantlar bulunmaktadır. Sadece bu fikir bile Arena Restaurant gibi büyük bir projeye adım atmak için yeterliydi. Bu yatırım yapılırken öncelikli konumuz ise benzer yapılardan gerek hizmet kalitesi, gerek menüsü, gerek sunum şekilleriyle aykırı olmaktı. Şehrin genelinde ve özellikle stadyum bölgesinde yöresel mutfağı gerçek lezzetleriyle ve orijinal sunumuyla hizmet veren restaurant açığı dikkatimizden kaçmadı. Hava limanı, otobüs terminali ve sanayi bölgelerine yakınlığı ile özellikle şehir dışından gelen misafirlere yöresel lezzetleri sunabilmek için en ideal nokta idi.

arena4Stadyum içerisinde hizmet vermenin avantajları ve dezavantajları neler? Hedeflediğiniz geri dönüşleri alabiliyor musunuz?
Öncelikle stadyum içerisinde hizmet vermenin neredeyse hiçbir dezavantajı yok diyebiliriz. Avantajlarına gelecek olur isek dünya standartlarında bir projenin parçası olmak başlı başına bir ayrıcalık. Tribün bölgesinde sahaya en hakim noktada yemek yerken maç izleme keyfini yaşatıyoruz. Yerli turist ilgisine bağlı olarak şehrin tanıtımına katkıda bulunuyoruz. Belki de hayatında hiç stadyuma gitmemiş bayan ve çocuklar için huzur ve güven ortamında maç seyir imkanı sunuyoruz.

Gıda sektörü teknoloji ile iç içe olan sektörlerden biri. Siz bu teknolojik gelişmeler ışığında AKINSOFT WOLVOX Restaurant Programı ile nasıl tanıştınız? Program sizin mutfağınıza ve hizmet kalitenize ne gibi katkılar sağladı?
AKINSOFT WOLVOX Restaurant Programı ile tanışma mutluluğunu ise, burada mutluluk ifadesinin özellikle altını çizmek istiyorum, 20 yılı aşkın süredir faaliyet alanım olan restaurant işletmeciliğinde kağıt kalem kullanarak kendime işkence yaptığımı ve bu programa bağlı işlerde çok zaman kaybettiğimi bayiniz Demireller Bilişim Teknolojileri sahibi Mustafa Demirel Bey’in ziyaretinden sonra anladım. Her şeyi santim santim kayıt altına alabildiğim, muhasebe ile alakalı en ince ayrıntıları arşivleyebildiğim AKINSOFT WOLVOX Restaurant Programı ile beni tanıştırdığı için kendisine ayrıca teşekkür ederim. AKINSOFT’u hiçbir zaman program satın aldığım bir firma gibi görmedim. AKINSOFT benim hem iş hem de çözüm ortağım. Programla alakalı her konuda gerek uzaktan bilgi alma gerek yakından müdahale ile yıllardır ihtiyacım olduğu her anda yanımda oldu. Bu program personel, zaman ve enerjiden tasarruf sağlarken beraberinde düzeni, kaliteyi, konforu ve kontrolü hediye etti.

Arena Restaurant’ın bir diğer dikkat çekici yönü AKINSOFT Tablet menü uygulaması kullanılmakta bu uygulamayla müşterilerinizden nasıl geri dönüşleri aldınız?
Arena Restaurant’ı aykırı yapan en önemli özelliklerinden biri de yine AKINSOFT işbirliği ile tablet menü uygulamasıdır. Şehirde ilk defa restaurantımızda hayata geçirilen tablet menü sisteminde misafirlerimiz yiyecek ve içecek seçimlerini yaparken her bir ürünün görselini, içeriğini, ücretini dijital ortamda görmekteler. Tablet menü uygulaması ile görsel ve yazılı anlamda her ayrıntıyı tek bir ekranda görebildikleri için servis personeli ve misafir arasındaki soru cevap süresini kısaltmaktadır. Birçok kişiden aldığımız en olumlu eleştiri; her şeyin gerçekten en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve tablet menü ile de konforumuzun tamamlanmış olduğunun söylenmesidir.
arena2Meslek hayatım boyunca birçok restaurant programını inceleme fırsatını buldum. İçlerindeki en anlaşılır, en pratik olması nedeniyle en kullanışlı ve en kapsamlı muhasebe programı içeriğine sahip olan tek program AKINSOFT WOLVOX Restaurant Programı idi. Bütçesinin, zamanının kıymetini bilen ve gerçekten kaliteyi yaşamak ve yaşatmak isteyen her meslektaşımın bahsettiğimiz restaurant programının ayrıcalıklarını yaşamasını kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

Halil İbrahim Kilimci
İşletme Müdürü

Benzer Yazılar