Zeki Ticaret Çalışmaları ve AKINSOFT Programları Hakkında

Bize biraz şirketinizden bahsedebilir misiniz?
40 yılı aşkın süredir züccaciye ve elektrikli ev aletleri sektöründe faaliyet göstermiş olan firmamız pek çok firmanın il ve bölge bayiliğini yapmıştır. Şu an Senur Elektrik Motorları A.Ş. firmasına ait ARNİCA markasının Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ana distribütörü olarak faaliyetine devam etmektedir.

2014 yılı Zeki Ticaret için nasıl geçti, 2015 yılı içerisindeki hedef ve beklentileriniz neler?
Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik istikrarsızlığa rağmen, ARNİCA markamızın marjinal faydayı maksimum tutması, ürün çeşitliliği, Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vermesi, müşteri taleplerine yönelik çalışması ve sektöründe lider durumda olması nedeniyle firmamız her geçen yıl hedeflerini artırarak gerçekleştirmektedir.

_MG_7532 Müşterilerinizden gelen farklı ürün taleplerine hemen cevap verebiliyor musunuz? Bu konuda imkânlar yeterli mi?
Evet, imkanlarımız yeterli. Ayrıca Firmamız müşteri odaklı çalıştığından dolayı müşterilerimizin talepleri doğrultusunda her geçen gün ürün yelpazesine yeni ürünler eklemektedir.

Sektörünüzde yoğun bir rekabet ortamı mevcut rakiplerinizden önde olabilmek ve pazar payınızı arttırmak için ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?
Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vermekteyiz. Uygun fiyat ve fayda dengesi sağlamaktayız. Anket ve piyasa araştırmaları ile firmamızı yönlendirmekteyiz.

Sektörünüzde yazılımın ve teknolojinin önemi nedir?
Yazılım ve teknoloji her sektörün vazgeçilmezi olmuştur. Firma prensiplerimize göre mevcut yazılım ve teknolojimizi hiçbir zaman yeterli bulup durmamışızdır. Hep standartlarımızı yükseltmeye çabalamışızdır.

_MG_7574 Teknoloji ve ticaretin birleşmesiyle gelecekten beklentileriniz neler?
Teknoloji ve ticaret gün geçtikçe birleşmektedir. Artık pazar alışverişleri, sanal pazarlar üzerinden olacak sanırım. Biz de E-ticaret kullanarak teknoloji ve ticaretimizi birleştirmekteyiz.

İş süreçlerinizde AKINSOFT Wolvox ERP yazılımını kullanıyorsunuz. Tercih ederken hangi faktörleri göz önünde bulundurdunuz? Ve program iş süreçlerinize nasıl yansıdı?
Programın ihtiyaçlarımıza cevap vermesini, pratik olmasını, kullanımının kolay olmasını göz önünde bulundurduk. İş süreçlerimizin de; sipariş, sevkiyat ve raporlama aşamalarına çok olumlu yönde yansıdı._MG_7617

Son olarak ERP yazılımı kullanmaya yeni başlayacak firmalara önerileriniz nelerdir?
Kesinlikle AKINSOFT yazılımlarını tavsiye ederim.

Hayri DEMİRCİ
Zeki Ticaret Genel Müdürü_MG_7621 20140903_134258 20140918_114541

Benzer Yazılar