B42 AVM

0
2286

Feridun Bey merhaba; öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Sizi ve firmanızı biraz tanıyabilir miyiz?

İsmim Feridun GÖNER. 1976 yılında Kadınhanı’nın Kolukısa Kasabası’nda doğdum. Evliyim ve üç erkek evladım var. Firmamız ilk olarak 2002 yılında Bosna Hersek mahallesinde hizmet vermeye başlamıştır. O dönemlerde bir şubeyle başladığımız bakkallar zincirimiz ya da büfeler zinciri de diyebiliriz şu an 13 şubeye ulaştı. Tabi ki de ilerleyen dönemlerde şube sayımızı artırmak isteriz fakat öncelikle bu bir ekip işidir. İyi bir ekibiniz varsa başarılı olursunuz inşallah biz de bu noktada emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. İlk açıldığımızda markamızın ismi Furkan Büfeydi. Şimdi ise kurumsal bir kimliğe bürünmek için B.42 adında bir marka oluşturduk ve tescilini de aldık. B.42’yi Bakkalım42, Büfem42 olarak genişletebiliriz. Hatta bir adım daha ileriye giderek bu tabela altında bize katılmak isteyen bakkal ve büfeci arkadaşları birleştirmeyi planlıyoruz. Bundan sonra da firmamızın ismini daha da ileriye götürerek bir tabela birlikteliği yapıp Konya’mızın her mahallesine her sokağına ismimizi ulaştırmak istiyoruz.

Ne kadar süredir AKINSOFT Hızlı Satış Paketi Programını kullanıyorsunuz?

Aşağı yukarı 3 aydır AKINSOFT Hızlı Satış Programını kullanmaktayız. Konya’mızın yerel ve köklü firmalarından olan AKINSOFT Yazılımdan arkadaşlarımız geldiler, bize fikirler verip programın tanıtımını yaptılar. Bu noktada beraberce çalıştık ve programı kullanmaya başladık programdan oldukça memnunuz. Zaman zaman küçük aksaklıklar yaşıyoruz fakat bunların karşılıklı istişare yoluyla çözülebileceğini düşünüyoruz. Öncelikle bizim için kurumsal bir firmanın çözüm ortağı olmak ve sorunlar olsa dahi beraber fikir alışverişinde bulunarak çözüme ulaştırmak çok önemli. Bundan önce kullandığımız programla kıyaslayacak olursak, basit kullanımı kolay, isteklerimizi karşılayan bir alt yapıya sahip. Umuyorum ki ilerleyen süreçlerde de daimi olarak AKINSOFT’la çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şimdilik belki 15 kullanıcılı bir programa sahibiz ama ilerleyen dönemlerde belki de bu 30 olacak tabi daha fazlası da. İnşallah karşılıklı iyi niyetle büyüyüp gelişeceğiz.

b42AKINSOFT Hızlı Satış Paketi programını tercih etmenizdeki sebebi öğrenebilir miyiz?

Tercih sebebimiz ekonomik. Şu an 15 kullanıcılı bir program kullanmaktayız. Ayrıca AKINSOFT’la komşuluk ilişkilerimiz var yan yana iş yerlerimiz mevcut. Bu manada AKINSOFT çalışanı arkadaşlarımızdan zaman zaman talepler alıyorduk biz sizin müşteriniz siz de bizim müşterimiz olun diyerek. Bu noktada ticaret yapmamız kaçınılmaz oldu. Her şeyden önce AKINSOFT Konya’mızın yerli firması ve arkadaşlarımız ciddi anlamda projeler üretiyorlar onun için tabii ki de birlikte çalışıyor olmaktan gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Hızlı Satış Paketi programını kullanmaya başladıktan sonra işletmenizde ne tür değişiklikler yaşandı? Program size ne gibi avantajlar sağladı?

Program bize şöyle bir avantaj sağladı. Biz önceden stok tutuyorduk fakat stoklarımız hep karışıyordu. Online bir sistemle çalışıyorduk internette bir sorun yaşadığımızda bize düzenli veri akmıyordu. Bu noktada AKINSOFT Hızlı Satış programı stok tutma ve iş takibi konusunda bizim açımızdan daha elverişli oldu. Fiyat güncellemelerimizi de daha sağlıklı yapabiliyoruz artık. Program bize raporlarımızı gayet düzgün bir şekilde sunuyor ve nereden ne kadar kar etmişiz hepsini görebiliyoruz. Raporlama konusunda herhangi bir eksiği yok.

Herhangi bir yazılım satın almak isteyen firmalara neler tavsiye edersiniz?

Herhangi bir yazılım satın almak isteyen işletmelere memnuniyetle tavsiyelerde bulunabiliriz.
Bu noktada milliyetçilik ruhumuzla Konya’da ve Türkiye’de bu işi hakkıyla yapan AKINSOFT’la gurur duyuyoruz. Memleketimizden çıkıp bu pazarda biz de varız diyebilmesi göğsümüzü kabartıyor ve yazılım almak isteyen işletmelere kesinlikle tavsiye ediyoruz.


b42-2

 

Henüz garson robotları görmedim fakat en kısa zamanda Cadde Meram’da bir kahve içeceğim. Özgür Bey’den de bir ricam var sadece garson değil aynı zamanda kasiyer robotlar üretebilirlerse bizim de iş yükümüzü hafifletip daha profesyonel hizmet vermemizi sağlarlar. Kasiyer bulmakta çok zorlanıyoruz. Teknolojik çalışmaları çok önemsiyoruz. AKINSOFT’un çalışmalarını takdir ediyoruz Özgür Bey gibi ufku geniş insanlara ihtiyacımız var Avrupa da Amerika da bu tarz çalışmalar yapılıyorsa bizim ülkemizde de yapılmalı. Konya’da yapılan ülkemizde yapılan her şeye destek vermeye açığım. Ben önce milliyetçilik diyorum!

Feridun GÖNER
B42 Yöneticisi
Konya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here