Müşteri Çalışmaları AKINSOFT 04 Şubat 2016 (0) (3051)

Şenbaş Grup da tüm iş süreçlerinde Wolvox ERP ile Farkı Yakalayanlardan…

senbas2Sayın Caner Çelik, öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bize biraz kendinizden ve Şenbaş Gıda ve Madencilik Ltd. Şti.’deki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?
19 Mart 1983 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. Şirket bünyesine 13 yıl önce katıldım. Şu an ki işleyişte şirketteki yerim genel müdür yardımcısı pozisyonu. Evli ve bir erkek çocuk sahibiyim.

Şenbaş Gıda ve Madencilik Ltd. Şti. hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
Ticari faaliyetleri 1970 yıllara dayanan, kuruculuğunu Şenbaş ailesinin bir üyesi olan Sayın Ahmet Süha ŞENBAŞ’ın yaptığı Şenbaş Grup; Madencilik, tarım, yapı, uluslararası nakliye, gıda, orman ürünleri ve inşaat sektörlerinde, başta ve ağırlıkta Trakya bölgesi olmak üzere ülkemizin çeşitli yerlerinde yaptığı iş girişimleri ile 500 den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. Bu rakam belirli dönemlerde 1000 kişiye ulaşmaktadır.
Öncelikli hedefleri arasında, yatırım yaptığı her bölgede, insanlara katma değer üretmek ve topluma fayda sağlayacak yatırımlara ve sosyal sorumluk projelerine imza atmak olan Şenbaş Grup Türkiye’nin en büyük ıslah projesi olan 12.000 dekarlık melez kavak yetiştirme projesini Ferre Orman Ürünleri adı altında sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, sosyal sorumluluklar çerçevesinde Şenbaş Grup, Uzunköprü Harmanlı köyünde, Rauf Şenbaş İlköğretim okulu, İsmail Şenbaş Camii ve yine Uzunköprü devlet hastanesinde Ayşe Şenbaş adına yapılmış hastane odaları ile birlikte birçok öğrenciye de öğrenim bursu sağlamaktadır.
Faaliyet gösterdiği her sektörde, itibar ve güvenirliliği ile tanınan Şenbaş Grup, güçlü finansal yapısıyla, kurumsal plan, stratejilerini ve hedeflerini sürdürülebilirlik temelinde biçimlendirmektedir.
Şenbaş Grup doğruluğu kanıtlanmış büyüme stratejileri ışığında, başlattığı önemli projelerle ve mevcudiyeti olduğu ülkelere katma değer üretecek yatırımlarıyla ilklere imza atmasını sağlayan yenilikçi ve kurumsal bir yapıda faaliyetlerini sürdürmektedir. Şenbaş Grup, zengin kurum kültürünün girişimci ve üretici niteliklerini en iyi biçimde harmanlayarak, odaklandığı iş sahalarının lider ve güçlü oyuncuları arasında yer almaya devam etmektedir.

AKINSOFT Wolvox ERP programı ile nasıl tanıştınız?
Bilgisayar konusunda destek aldığımız aynı zaman burada sizler adına faaliyet gösteren Levent Ergül (Level Bilişim Hizmetleri) sayesinde Wolvox kullanmaya başladık. O gün bugündür sorunsuz bir şekilde iş ortaklığımız devam etmekte.

Kullanmış olduğunuz Wolvox ERP programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı?
Öncelikle programın, sade ve anlaşılır olması şirketimiz bünyesinde ki tüm çalışanların çok çabuk bu programa adapte olmasında ve işleyişin hızlanmasına büyük rol oynadı. Malum en kıymetli şey zaman. Zaman içerisinde ihtiyaçlarımız doğrultusunda satın aldığımız paketler, bize raporlama konusunda çok büyük katkılar sağladı..

Program kullanmaya başladıktan sonra iş süreçlerinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?
Hatalar minimuma indi. Raporlamaya harcadığımız zaman neredeyse yok denilecek kadar az. Ayrıca programda bulunan kodlar sayesinde bir çok bölümü özelleştirip kendinize göre rapor taslakları hazırlayabilmek çok güzel.
Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?
Wolvox’u kullanacak olanlar öncelikle ürünü seçerken ne yapmak istediklerini bilmeli mümkünse sizlerden destek alıp öyle bir yol izlemeli. Program basit anlaşılır ve verimliliği arttırmak üzere oluşturulmuş. Kısa zamanda alıp memnun kalacaklarından şüpheleri olmamalı. Zaten kullanmaya başladıkça ne kadar doğru bir seçim yaptıklarını görecekler. Az detay çok iş, basit ara yüz detaylı raporlama.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.
Yirmi yılı aşkın bir süredir bu sektörde daha önemlisi bu topraklarda faaliyet gösteriyorsunuz. Bu gurur verici bir şey. İlke edindiğiniz yoldan emin adımlarla yürümeye devam edip, başarılarınıza başarı katmanız dileğiyle.
Caner ÇELİK
Genel Müdür Yardımcısı
Edirne

 

 

Etiket;
Ön Muhasebe Programı

ERP Programı

Benzer Yazılar