AKINSOFT Programları AKINSOFT 05 Kasım 2016 (0) (2041)

Yalova Restaurant, AKINSOFT ile ayrıcalığın tadını çıkarıyor…


yalova_restaurant_wolvoxÖncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bize biraz kendinizden ve firmadaki görevlerinizden bahsedebilir misiniz?

Yalova 2016 itibarı ile 76 yılı geride bıraktı ve şu an 3. kuşak olarak ben, işletmesini sevgili eşim Didem Sürgit ile birlikte yapmaktayım.
Firma hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
Yalova; Osmanlı döneminde Gedikli denilen geleneksel meyhane kültürünün devamı bir bakıma. Balık ve deniz ürünlerinin en iyi örneklerinin olduğu Akdeniz mutfağının tüm tatlarını yenileyerek Çanakkale Limanı’nın kıyısında lezzet ve kaliteden ödün vermeden hizmet ederek kuşaktan kuşağa aktarmakta. 2016 yılı itibarı ile Bozcaada Yalova olarak 2. şubemiz ile hizmetimize devam etmekteyiz.
1940 yılında dedem Ziya Sürgit, dostları ile hoşça vakit geçirip yiyip içebileceği o zamanlar “tek tekçi” olarak anılan küçük bir mekan açmış ve zamanla “Ziya’nın Yeri” olarak anılan bu mekana arkadaşlarının isteği ile Yalova adı koymuş. Dedemin en yakın arkadaşının köyü olan Yalova’dan ismini alan mekan tek tekçi olarak başladığı işine sabahları çorba, öğlen yemeği derken tek tekçilikten lokantaya dönüşmüş.
yalova_restaurant_wolvox2AKINSOFT Programları ile nasıl tanıştınız?
2011 yılından beri AKINSOFT’luyuz. Adisyon fişinin elle doldurulması, sipariş alma ve mutfağa doğru adette, doğru müşterinin siparişini verme, ayrıca tüm bu işlemlerin bu yoğunlukta yapılması son derece zahmetli bir iş.
İşimizi stresli olmaktan çıkartmak; hem çalışanların rahatlığı hem de işyerinin analizi için program arayışına girmiştik. O sırada AKINSOFT ile tanıştık.
Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?
Düzenli ve kurumsal bir işletme sahibi olmak istiyorlarsa öncelikle muhasebe programı kullanımı şart.
Program alırken ise programın özellikleri ve kullanım kolaylığına dikkat edilmeli. İşletmeniz büyüdükçe programınızın da esnekliği ile size cevap verebiliyor olmalı. En önemlisi ise aldıktan sonra yaşanabilecek sıkıntılar düşülmeli ve servis ağı göz önüne alınarak tercih yapılmalı.
Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek ister ve bize zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürlerimizi sunarız.
Bende size teşekkür ederim. Yaklaşık 5 yıl ve 2. şubemiz ile sizinle çalışmaktan bizler de mutluyuz. Umarım diğer işletmelere de örnek teşkil ederiz. AKINSOFT ailesinden gelen herkesi bekliyoruz.

Ertuğrul SÜRGİT
Liman Yalova Restaurant
Çanakkale

Benzer Yazılar