Müşteri Çalışmaları AKINSOFT 08 Şubat 2017 (0) (3504)

Demircanlar Gıda da AKINSOFT’la İş Süreçlerini Kontrol Altında Tutuyor

“AKINSOFT’u ve vizyonlarını uzun uzun anlatmaya gerek yok. Bir aile yapısında bayileri ile birlikte şirketleşmeyi başarabilmiş bir firmadan aslında ilk başta parayla satın alamayacağınız güveni alırsınız. Güven varsa kazanan hep biz oluruz. Mersin’e yolunuz düşerse mutlaka kalitemizi test etmek için bekleriz.”

demircanlar_2
Bize biraz kendinizden ve Demircanlar’daki görevinizden bahseder misiniz?

Ben Muharrem Demircan, 1971 Sinop Boyabat doğumluyum. 1987-1988 dönemi Mersin T.S.G.L mezunuyum. Demircanlar Gıda LTD.ŞTİ ortağı ve kuruluşundan beri şirket müdürüyüm.

Demircanlar Gıda hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
Firmamız 1989 yılında kurulmuş olup 26 yıldır şarküteri ve gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Ülkemizde gıda sektöründeki hızlı ve kurumsal büyümenin sonucu olarak firmamızda bu sektöre yatırım yapmaya karar vermiştir. 2014 yılının Şubat ayında yeni konseptimizin hazırlıklarına başladık. Uzun ve hummalı bir çalışmanın ardından 21 Haziran 2014 tarihinde 200 kişilik misafir ağırlama kapasitesine ve gıda, şarküteri, kahvaltı, et, manav gibi reyonlara sahip Gurme mağazamızın açılışını gerçekleştirdik. Mağazamız Mersin bölgesinde farklı bir konsept ile çalışmaya başlamıştır. Öncelikle ürünlerimizin seçiminden sunumuna kadar büyük bir titizlik ile çalışarak, sektöründe deneyimli personellerimizden oluşan kadromuzla kalitemizi en üst düzeyde tutmayı hedeflemekteyiz.

AKINSOFT WOLVOX Süpermarketle nasıl tanıştınız?
AKINSOFT WOLVOX ile tanışmamız 2007 yılında gerçekleşti. 2000’li yılların başı; DOS tabanlı, klasikleşmiş muhasebe yazılımlarından, iş süreçlerinizi daha net bir şekilde yönetebileceğiniz Windows tabanlı daha esnek yazılımlara geçiş yapıldığı bir dönemdi. Hızla büyüyen firmamızın artık daha net kararlar verebilmesi ve bu doğrultuda yatırımlarını artırması gerekiyordu. Bu noktada, firma bünyesinde kullanılan yazılımın; esnek raporlama yeteneği, hızlı ve güvenilir şekilde istenilen bilgilere ulaşabilme gibi özellikleri barındırıyor olması gerekmekteydi. O dönemde ihtiyaçlarımız doğrultusunda, iş süreçlerimize, raporlama ve analiz sistemimize ve mağazalarımızda kullanılan yazarkasa pos, terazi sistemleri ile sağlıklı bir şekilde entegre çalışan ve bize en yakın yazılımın AKINSOFT WOLVOX olduğuna karar verdik. Yapılan detaylı sunumlar ve ihtiyaçlarımız ile ilgili, daha henüz demo aşamasında üretilen çözümlerin netliği ve sadeliği, AKINSOFT ile bu yolda emin adımlarla ilerleyebileceğimiz yönünde bizlere ışık tuttu. Yapılacak olan seçim sonucunda uzun yıllar sürecek bir birlikteliğin sağlanabileceğini ve yapılacak yatırımın, firmamız adına geri dönüş kârlılığının yüksek olacağını daha o günlerde, net bir şekilde hissetmiştik. Hızla geçen yıllar, buna bağlı olarak değişen piyasa şartları ve büyüyen iş hacmimizle orantılı gerçekleşen değişimin bir parçası olan AKINSOFT’un da kendini bu kadar hızlı bir şekilde güncelleyebilmesi, zamanın gerisinde kalmaktan ziyade teknolojik anlamda hep bir adım önde olması bizler için tercih etme anlamında çok önemli bir kriter oldu.

demircanlar_1Kullanmış olduğunuz WOLVOX Süpermarket ve Restaurant Programı firmanıza ne gibi katkılar sağladı ?
AKINSOFT WOLVOX Süpermarket Otomasyonu ve AKINSOFT WOLVOX Restaurant sistemi ile hem şubelerimizi hem merkezimizi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edebiliyoruz. Muhasebe finans yönetiminin daha profesyonelce yapılması işletmemizin finans yönetimini daha iyi kontrol edebilmemize olanak sağladı. Artık herhangi bir şubemiz üzerinden tüm şubelerin muhasebe raporları, stok envanter dökümleri, sipariş ve nakit akışlarını hızlı ve güvenli bir şekilde kontrolümüz altında tutabiliyoruz. Artık ne yaptığımızı biliyor, büyüme hızımızı ve müşteri memnuniyetini WOLVOX yazılımı sayesinde en iyi şekilde yönetebiliyoruz.

Program kullanmaya başladıktan sonra iş süreçlerinizde ne gibi değişiklikler gözlemlediniz ?
Tamamıyla ileriye dönük düşüncelerimize olumlu katkılar sağladı. Müşteri gözünde daha kaliteli hizmet verdiğimizi anladık. Mağaza ve kahvaltı bölümlerimizin arasında entegrasyon yapabilme özelliği olması bize daha hızlı raporlama ve ürün tedariki konusunda büyük katkı sağlamıştır. Unutmayalım ki kaybedilecek her bir saniyemiz bizim için geri dönülmez, büyük bir kayıptır.

Programı yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılara tavsiyeleriniz nelerdir?
Bu bir uyum süreci, tüm departmanların ortak tek sisteme geçişi çıkılan yolu biraz sancılı yapsa da orta süreçte entegrasyonun tamamlanması ile kurumsal standartlarda çalışan bir firma haline geliyorsunuz. İşleriniz aksamadan, beklemeden, hatasız yürüyor bu sistemle. Vakit kaybetmeden sistemin kendi firmalarına getirilerini belirlemelerini ve uygun bir alt yapı ile böyle bir projeyi hayata geçirmelerini tavsiye ediyorum.

Son olarak AKINSOFT hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek isteriz?
AKINSOFT’u ve vizyonlarını uzun uzun anlatmaya gerek yok. Bir aile yapısında bayileri ile birlikte şirketleşmeyi başarabilmiş bir firmadan aslında ilk başta parayla satın alamayacağınız güveni alırsınız. Güven varsa kazanan hep biz oluruz. Mersin’e yolunuz düşerse mutlaka kalitemizi test etmek için bekleriz.

Muharrem Demircan
Demircanlar Gıda
Mersin

Benzer Yazılar